Reklama
11. 8. 2017

Rain - Maska

Není to tak dávno co jsem se rozplýval nad deskou Labyrint kapely RAIN z Nového Města pod Smrkem. Netrvalo dlouho a máme tu fungl novou nahrávku. Dalo by se říci, že velmi speciální. Kapela letos slaví 15 let své bohaté existence a jako dárek si mimo jiné nadělila novinkovou desku Maska.

Není to tak dávno co jsem se rozplýval nad deskou Labyrint kapely RAIN z Nového Města pod Smrkem. Netrvalo dlouho a máme tu fungl novou nahrávku. Dalo by se říci, že velmi speciální. Kapela letos slaví 15 let své bohaté existence a jako dárek si mimo jiné nadělila novinkovou desku Maska. Další velkou novinkou je obrovský posun co se týká výrazu kapely a s tím související posun ve zvuku. Zvuk celé nahrávky je parádní. Jednak se nahrávalo ve vyhlášeném studiu Zdeňka Šikýře v Hostivaři a jednak proto, že RAIN angažovali do své sestavy novou posilu v podobě Vládi Čápa, který ovládá syntetizér. V současnosti RAIN naprosto dokonale splňují svoji hudební škatulku crossover. Zvuk synťáku ala 80´s disco a nátěr v podobě kytarových riffů to jsou nový RAIN. Zvukové rejstříky synťáků jsou jak vystřižené z akčních pecek jako byl Terminátor, Komando nebo Blade Runner. Nevím jestli to byl záměr nebo náhoda, ale ve spojení s hudbou RIAN to funguje na výbornou. Desku startuje Co bude dál. Zvuk synťáku ala 80´s disco a nátěr v podobě kytarových riffů. Nedá Vám to a hned začnete poskakovat. Do toho naléhavý mluvo zpěv Honzy Kvapila. Drtící závěr skladby Vás dostane do kolen.

Hned další v pořadí Osud. Skákavé riffy, se vzápětí strhnou v mocně jedoucí riffárnu a Vám opět nezbývá než mocně třepat hlavou do rytmu. Hardcorová Pohledy sžíravý pumpuje a překypuje energií, trochu tanečních prvků a kosmických zvuků a vše opět končí v melodickém refrénu.

Hudbu RAIN dále doprovází opět výborné texty v českém jazyce. Texty jsou vůbec doménou RAIN. Zajímavá témata a jejich uchopení je na naší scéně velmi originální. Titulní maska je opět pekelně riffující skladba. Skočný refrén s vynikajícím textovým poselstvím. Skladba se uprostřed zlomí do temnoty se halící vyhrávky a spěchá k finále. V další skladbě RAIN zpomalují a navrací se ke svým, také velmi typickým zadumaným polohám. Pod ledem je skladba s melancholickým úvodem, který střídají nátěrové pasáže. O výborném textu už asi ani nemá cenu psát. Závěr desky obstarávají, opět typická RAIN skladba, Nezastav se před tím s velmi zajímavými kytarovými vyhrávkami. Vrcholem celé nahrávky je poslední Déšť. Ta spojuje všechny předchozí elementy tvorby RAIN do jednoho celku. Navíc zde hostuje Luboš Suchánek z kapely KOMUNÁL, který dodává je mnohem větší sílu už tak mohutnému refrénu. Tohle musí úžasně fungovat na koncertech. Konec desky je zastoupen cover verzí skladby Kříže v poli od výše zmiňovaného KOMUNÁLU, kterému RAIN nahráli tuto píseň na tributní CD.

RAIN natočili zatím své nelepší album. Všechny hlavní prvky své dosavadní tvorby propojili do vynikajícího koktejlu a navíc přidaly nové ingredience v podobě elektronických prvků jako vystřižených z akčních filmů 80´ s let. Směs je perfektní. Tuhle desku prostě musíte slyšet.Interpret:Rain
Album:Maska
Sestava:Honza Kvapil - zpěv
Filip Čáp - kytara
Lukáš Beyer - kytara
Hanz - basa
Jakub Novotný - bicí
Vláďa Čáp - syntetizer
Počet stop:9
Délka:37 : 00
Seznam skladeb:1. Co bude dál
2. Osud
3. Pohledy sžíravý
4. Maska
5. Za tebou
6. Pod ledem
7. Nezastav se před tím
8. Déšť
9. Kříže v poli (cover Komunál)


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist