26. 8. 2012

Report - Mezibrány Soumarrock 2012

Už při prvním pohledu na plakát letošního ročníku prachatických Mezibran bylo jasné, že je něco jinak. Z dříve multižánrového festivalu se totiž stala víceméně metalová nebo alespoň tvrděrocková akce, která navíc víceméně kopíruje interprety minulých ročníků.

Do areálu prachatického Parkánu, kde se festival koná, jsem se dostal zrovna při setu domácího Fadžitulikistulánu. Tato SKA kapela byla jedna z žánrových vyjímek festivalu a přesto si našla spoustu fanoušků, kteří vystoupení přihlíželi.


Dalším vystupujícím byli domácí řezníci Ucházím, jejichž hardcore/punk se těší stále větší oblibě. Hrály se fláky z oceňovaného Marnostroje i kousky starší. Přesto to byla jen malá příprava na zabijačku, která se konala v pozdějších hodinách.Svůj divoký a nespoutatelný rock’n’roll předvedli Hentai Corporation, po kterých nastoupili na hlavní stage hlavní hvězdy festivalu, pražská kapela Krucpipüsk. Kapela předvedla ukázku s dlouhodobě připravované desky (,které bychom se už měli konečně brzy dočkat) a samozřejmě také notnou dávku hitů jako Druide, Rock’n’roll to neni prdel, Sexy Woodoo,... Na největší taháky jako Keltskej osud a Láska je kurva, se ale bohužel nedostalo. I tak se ale konečně sešel dav fanoušků.


Po Krucipíscích naběhla na pódium kapela Satisfucktion. Hrála sice na menší stagi, než minulý rok, ale přesto předvedla stoprocentní výkon, který jen potvrdil, že Satisfucktion jsou jednou z nejlepších tvrděrockových formací u nás. Kluci umí fanoušky také řádně rozhýbat, a tak se na zde vytvořil mnohem větší kotel, než na Krucipüsk.Fanoušky si získali i kapličtí The Pooh, kteří vystoupili v aktualizované sestavě, na kterou si ještě pořád nemůžu zvyknout, protože klavír mi do jejich muziky prostě nesedí. Jejich pojetí indie rocku se ale dostává více a více do povědomí hudebních fanoušků, takže o nich určitě ještě uslyšíme.


Po indie rocku přišel čas na slibovanou brutální zabijačku, protože posledními kapelami byli Locomotive a Atari terror. Obyvatelé blízkých domů asi nebyli zrovna nadšeni, ale na obě kapely se pařilo o sto šest, přičemž divácky zajímavější byli Atari (už jen kvůli tomu, že Dan Kurz strávil většinu setu pobíháním a zpíváním uprostřed publika).
I přes počáteční averzi se nakonec jednalo o povedenou akci, kterou konečně (po letech) nekazilo špatné počasí. Přesto ale raději vzpomínám na minulé, multižánrovější ročníky...


Celou fotogalerii najdete zde.

Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist