16. 10. 2013

Return to Innocence - The Ring of Moon

Po několika letech, strávených z velké části u kapel Crudalach a Minority Sound se Aleš “Ax” a Hektor vrací ke svému nejúspěšnějšímu projektu, k Return to Innocence. Pod jejich hlavičkou vychází v těchto dnech deska The Ring of Moon.

Stejně jako spousta dalších hudebních fanoušků jsem byl z návratu této naší “legendy” na poli extrémní hudby docela překvapený. Po poslechu alba musím dodat, že mile překvapený.

K poslechu nové desky láká už obal, který naznačuje, že deska nebude hudebně úplně jednobarevná a posluchač tedy nemusí očekávat pouze tupé mlácení do nástrojů. Barevnost ostatně garantuje také sestava, která desku nahrávala.

Kromě ústřední dvojice zde totiž najdeme Davida Vaňka z Mindwork (slyš geniální loňskou Etereu), který se postaral o sólové kytary, Romana Freislebena z trashových Unborn (letošní Awaken to Reality) a takhle bych mohl pokračovat vesele dál přes symfonické aranže, klávesy a pět vokalistů/vokalistek.

Díky přispění všech zúčastněných se podařilo natočit vpravdě výjimečnou desku. Ta navazuje na předchozí Sal Lunae, ale má temnější atmosféru a také současný zvuk velmi dobré kvality. Desce vévodí epický death s doomovými vsuvkami, ale objevíme zde i jiné vlivy. Například jasný odkaz na Crudalach a jiné folk/metalové kapely ve skladbě Tristan’s Dream a nebo také hudba Orientu v Blood-related.

Temné skladby obzvláštňují na několika místech také ženské vokály, které dobře kontrastují s většinovým growlem zpěváka Axe. Je znát, že Return to Innocence nemají ve své hudbě nastavené hranice a mantinely, které nelze překročit.

Přestože jeden z našich národních znaků je zapomětlivost, The Ring of Moon bychom si pamatovat rozhodně měli. Minimálně dalších sedm let. Podobně propracované a po všech stránkách kvalitních desek u nás zas tolik nevzniká.


Interpret:Return to Innocence
Album:The Ring of Moon
Počet stop:9
Délka:40:30 minut
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Metalgate
Seznam skladeb:Streams II
The Resigned World
Tristan's Dream
Blood-related
Wasted Heart
(R)evolution
The Picture Of Immortality
Dark Dimension
The Ring Of Moon


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

18. 10. 2013 09:09
Gulesh - Minority Sound
Jen bych chtel uvest na pravou miru, ze Ax a Hektor nikdy v Minority Sound nehrali. V Minority Sound pusobim ja, coby byvaly clen RTI. Jen pro info...

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist