Reklama
23. 6. 2011

Riot in the air - It’s time

Mladá punkrocková banda Riot in the air z Benešova vydala svůj 13-ti skladbový debut, který vyfasoval název It’s time a mě se dostal do rukou k recenzi.

Kapela Riot in the air ještě nebrázdí pódia moc dlouho (sestava započala svoji bohulibou činnost v lednu roku 2008), ale přesto se již nejspíše dozvěděli o tom, jak to u nás chodí v hudebním průmyslu, protože do toho se narážejí hned v první písni, nazvané Hudební prostituce. Vlastně je to takový protestsong proti kapelám, které by si bez reklam a jiné formy propagace ani neškrtly.

Na CD ale nejsou jen písně zpívané naší mateřštinou. Kapela nahrála 6 písní v češtině a zbylých 7 tracků je v jazyce anglickém. Já jsem sice zastáncem názoru, že když je kapela z Česka, má zpívat česky, ale na této desce mi to kupodivu vůbec nevadilo, protože trocha té angličtiny také nezaškodí.

Kapela produkuje punk-rock, který se místy nebezpečně přibližuje pop-punku, ale co na tom záleží? Celé album mi přijde dost profesiální. Je tu slyšet vše, co posluchač slyšet chce a naopak. Deska jede v rychlém tempu a má hodně dobrý zvuk, ale přesto mi při poslechu pořád něco chybělo. Písně totiž pořád neměly tu pořádnou šťávu.

To napravila až poslední píseň, nazvaná kompromisy. To je konečně to, na co jsem čekal celou desku. Opravdový odvaz se syrovým zvukem, který ruší jen rapper Jaek, ale co se dá dělat. Pro mě je tento song přesto nejlepší věc z celého alba. Ale ostatní písně taky nezaostávají a udržují si vysokou kvalitu, což můžete sami posoudit na jejich bandzone, kde je celé album It’s time ke stažení. Co ale najdete jen na hmotném CD je bonusový obsah, který na vás vyskočí po vložení disku do PC. Najdete zde video, fotografie a texty ke všem písním. Toto CD je k dostátí za 30Kč, což je skoro zadarmo.

Doufám, že o Riotech neslyším naposledy.


Interpret:Riot in the air
Album:It’s time
Počet stop:13
Rok vydání:2011


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist