Stríbrné prívesky na Darkont.cz
10. 7. 2011

River - Když jsem zemřela, stala jsem se řekou

V roce 2010 vznikl velmi zajímavý projekt. Dostal název River a je složen z muzikantů, hrajících v kapelách Insania, Tara Fuki a Tisíc let od ráje. Ale přesto nejde o metal. O co tedy jde?

Nejdříve musím uvést, že Když jsem zemřela, stala jsem se řekou, není jen o hudbě. Ta tvoří pouze jednu třetinu výsledného produktu. Ony tři třetiny jsou složeny ještě z literárního a obrazového ztvárnění příběhu.

Když jsem zemřela, stala jsem se řekou totiž vychází jako kniha na křídovém papíře, na kterém najdete nádherné koláže Barbory Trnkové a také texty jednotlivých partů a texty s příběhem, který písňové texty v mnohém doplňuje. Tato, literární, část pochází od Jana Müllera. Tento pán asi neměl psaní zrovna jednoduché, protože skoro všechny texty jsou psané v první osobě z pozice ženy/řeky. Jen v jednom partu, který má pořadové číslo sedm, píše za Čaroděje/vlka/havrana/kámen, nebo co to vlastně je.

Tak a teď něco k hudbě. Jak už jsem psal na začátku, nejde o metal, který zmiňovaní hudebníci normálně produkují. Je to takový nehitový, relaxační pop. Role zpěvačky se ujala Dorota Barová, kterou na jeden (ano, je to onen zmiňovaný, sedmý) part vystřídal Aleš Weizer. Její zpěv je nevtíravý až nevýrazný, ale to jen napomáhá atmosféře řeky, ve které se vše rozplyne. Ale co mě zaráží, je to, že zpívá anglicky. Přitom české texty, které jsou v knize rozhodně nejsou špatné. Naopak špatná je angličtina Doroty Barové.

Z hudebního hlediska se mi nejvíce líbil part VII, protože to je onen part s Alešem Weizerem, jehož hlas mi okamžitě evokoval Depeche mode. Celkově se jedná o zajímavý projekt se zajímavým nápadem, na kterém je zajímavé také to, že vyšlo jen 100 kusů (ještě nedávno jich bylo dvacet), přičemž jeden stojí 1 000Kč. Pro nemajetné je proto vše legálně na internetu, ale věřte mi, že mít to doma, je úplně něco jiného.www.river-music.com
Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist