7. 4. 2009

Rocková kultura v jihlavském Dělňáku

O rockovou kulturu v Jihlavě se páteční večer postarala významná jihlavská umělecká agentura Double Agency, když do Dělnického domu pozvala kapely Harlej a Abi Gail.

S ohledem na očekávanou účast se vystoupení konala ve společenském sálu, protože Music klub, jak se správně předpokládalo, by tentokrát stíhal opravdu jen obtížně. Sál sice má velkou kapacitu, ale vzhledem k jeho architektuře, je na rockové koncerty víc než vhodné, aby jej zvučil „pan“ Zvukař. Protože zuby si zde vylámali zvukaři i hodně známých kapel.Že ale kapelu v tomhle sálu dobře nazvučit lze, když se to umí, ukázal mistr zvuku Pavel Augustin „Sedma“. Pro zvučení svého vystoupení jej požádala jihlavská kapela Abi Gail, která koncertní večer zahájila. Nevidí se často, že předkapela „vytáhne“ fanoušky na parket už od první skladby. Tentokrát však bylo nejen co poslouchat, ale taky na co koukat. Jak ostatně členové kapely sami řekli, chtějí své příznivce získávat a udržet i tím, že jim budou nejen krmit ouška skvělou muzikou a svými texty, lechtat bránici průbojnými basy, ale také jim dají něco, aby si i oči přišly na své, prostě dávat fanouškům nějakou tu „přidanou hodnotu“. V pátek své vystoupení vyzdobili hned několika efekty. Budu jmenovat aspoň jeden za všechny: Abi Gail poprvé při svém vystoupení použila světelné ohňové efekty. Zatím „jen“ osm plamenů svojí měnící výškou podtrhovalo razantní pasáže skladeb a s osobitým charismatickým projevem zpěváka dodávalo celému vystoupení šťávu a grády, pro předkapelu naprosto nevídané. Kdo tuto kapelu sleduje podrobněji, jistě mu neuniklo, že kapela roste koncert od koncertu. Proto také, přímo bych řekl v nejvyšší čas, následující ráno po koncertu odjížděli muzikanti do profesionálního nahrávacího studia. Ochutnávka z jejich repertoáru bude na jejich www stránkách abigail.nolimit.cz, co nevidět. Abi Gail opravdu spontánním a příjemným způsobem nachystala a předložila fanoušky hlavní kapele večera – Harleji.Autor článku: Pavel

Darkont.cz

Komentáře:

7. 4. 2009 19:29
jj
Jo hochu,co bys taky čekal..Zase tady vyzdvihujou do nebes nějakou post zábavovou kapelu regionálího typu...Osobně si cením těch kapel,které brázdí kluby bez špetky uznání,ale nevadí jim to,dělají to pro radost a ne,jak tihle zmrdi z double agency,který chtějí akorát nahrabat prachy.Hlavně nechápu,za co by jim měl někdo plati,ubohost..Lidi,choďte do klubů na poctivou muziku!!!
7. 4. 2009 19:15
Petr Z.
A na Harlej jste zapomněli...Chtěl jsem si o nich něco přečíst a ono nic!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist