Stríbrné prívesky na Darkont.cz
17. 5. 2013

Rozhovor o Czech Death Festu

14. až 15. června se koná v Červeném Kostelci veliký festival tvrdé muziky s názvem Czech Death Fest. A právě o tomto festu si povídal Pigeon s jedním z jeho pořadtelů...


Ahoj, tak se pochlubte kolikátý ročník CDF se vlastně letos koná?
Zdarec, no není se čím chlubit, zatím jsme dítě předškolního věku a slavíme 5-té narozeniny.

Jak dlouho vlastně trvá příprava takového festu?
Festival se připravuje rok od roku, tedy je to prakticky nepřetržitá práce, ale aktivně se kolem toho lítá tak 3 měsíce předem.

Jak velký je „realizační tým“ festivalu?
Kolem festivalu se motá cca 20 členů pořadatelské služby, 10 lidí kolem podia a zvuku, pár kusů se motá ve stáncích s textilem a občerstvením, celkem bych to odhadl tak 30 – 40 lidí.

Jak vybíráte jednotlivé účinkující? Mají možnost výběr ovlivnit i fanoušci a návštěvníci festivalu?
Výběr probíhá spravedlivě půl na půl. 15 kapel vybíráme s kapelou Tortharry jakožto pořadatelé a 15 kapel vybírá MetalGate spolupořadatel festivalu. No a vlastně o jedno místo v rámci MG 15 se bojuje ve stále rostoucí metalové soutěži MetalGate Massacre - vítěz má možnost přímo se zúčastnit festivalu. Zatím jsme se do jiných nominací nepouštěli. Já osobně vůbec nejsem zastáncem různých hlasovacích soutěží na netu. Takže asi bude ještě pár let fungovat uvedený model nasazování kapel.

Letos máte na line-upu nálož 30 kapel ze tří kontinentů. Kdo bude hlavním tahounem?
Ano, letos jsme měli tu možnost pozvat kapely opravdu z celého světa a hlavním tahounem budou němečtí thrashmetaloví veteráni DESTRUCTION a švýcarští industrial black metaloví mágové SAMAEL. Dále se představí brazilští deathmetaloví šílenci ITSELF, australští grindeři CAPTAIN CLEANOFF a mnoho mnoho dalších zahraničních, slovenských a českých kapel. Sestava je opravdu nabitá a hodně pestrá.

Kromě Destrucition a Samael se to hemží samými super kapelami. Chtěli by jste ještě nějakou vypíchnout?
 Jak jsem uvedl výše, sestava je opravdu zajímavá od klasiky české scény DEBUSTROL, INSANIA, TORTHARRY, LOCOMOTIVE, INGROWING, přes kvalitní zahraniční kapely PROFANATION, SABIENDAS až po opravdové legendy české scény KRYPTOR. Nechci ale opomenout i další kapely, proto se podívejte na náš web a rozhodně „přijďte pobejt“.

Některé kapely mají občas zvláštní požadavky, setkali jste se také s nějakým takovým požadavkem, třeba na zvláštní značku vína nebo občerstvení?
No občas se s tím samozřejmě člověk setká, ale v rámci pořádání CDF jsem na nic extra šíleného nenarazil. To spíše zavzpomínám na legendární poslední koncert DEATH s Cuckem v Ústí nad Orlicí v roce 1999, který jsme s Tortharry také pořádali, tak tam mě pobavil požadavek na 40 kinder vajec, které měli Death v požadavku. Pak jsme teprve zjistili, že to opravdu nebyl výmysl, ale basák poctivě každé vejce otevřel a hračku v něm složil, protože to sbíral pro své dítě. Z každé země, kterou v rámci tour projížděli přivezl synovi domů hračky z kinder vajec. Celkem úsměvné.

Jaké jsou plány do dalších ročníků? Máte už v hledáčku další jména, která se vám letos třeba nepovedlo zabookovat?
Plány samozřejmě jsou jedna věc, ale realizace věc druhá. Nad dalším ročníkem zatím neuvažujeme, to vždy řešíme až po analýze ročníku aktuálního. Kapel bylo v hledáčku mnoho, asi nemá cenu hovořit o jménech, protože by jich bylo mraky. Ale jedno jméno bych zmínil. Při zrodu festivalu jsme si řekli, že do pěti let přivezeme Cannibal Corpse, což se nám loni skoro povedlo, ale nakonec to skončilo na Suffocation. To je náš cíl stále, takže CC budeme lovit dál :O))).

Nechystáte nějaké festivalové dvd po vzoru jiných festivalů?
Abych pravdu řekl, tak jsme se o to pokoušeli na prvním ročníku, nedopadlo to ale nijak slavně, takže jsme toto zatím nechali být. Vše je o penězích a toto by stálo nemalé peníze. My se zatím musíme soustředit na jiné důležité záležitosti, které pro nás mají zásadnější význam, takže nyní říkám, že nechystáme.

Jaká je kapacita areálu a na jaké další věci kromě kapel se mohou návštěvníci těšit?
Kapacita areálu je veliká (třeba 3000lidí), ale optimální návštěvnost by byla tak 1500 lidí. Zatím náš festival navštěvuje kolem 800, takže cíl je zhruba dvojnásobný. Návštěvníci se mohou těšit jako každý rok na parádní sestavu kapel, výborné a levné pivo Primátor, dobrou domácí kuchyni, pohodovou rodinnou atmosféru, koupání přímo v areálu, pláž přímo před pódiem, kamenné luxusní sociální zázemí, pro rodiny dětské hřiště pro odložení svojich ratolestí, no prostě se vyplatí k nám na festival zavítat a poznat naprosto jiný a odlišný letní festival metalové hudby, než na jaký jsou lidé zvyklý. KDO NEVIDÍ , NEUVĚŘÍ.

Autor článku: Pigeon

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist