Stríbrné prívesky na Darkont.cz
18. 8. 2012

Rozhovor o Mandrage s Mandrage

Nejaktuálnější rozhovor s kapelou Mandrage, která 25.8. vystoupí na festivalu Natruc Kolín. Odpovídali Matyáš Vorda (bicí) a František Bořík (klávesy).


Kdy se můžeme těšit na novou desku?
To ještě nevíme, ale určitě v příštím roce.

Už jste tisíckrát odpovídali na otázky týkající se vašeho názvu, zda jste našli ženu nebo na důvody vašeho raketového vzestupu, ale na jakou otázku byste chtěli odpovědět vy?
Moc bych si přál, aby se mne někdo zeptal, proč se baterie samovolně vybíjejí, nebo na to, jestli je sklo (v běžných podmínkách) pevná látka nebo kapalina, nebo proč je Kerouacova hyperkniha Na cestě stále tak atraktivním a vzrušujícím dílem. Nepřestávám doufat v to, že tyto otázky jednou přijdou a já budu hrdě obnažovat svůj intelekt před národem. Do té doby nezbude nic jiného než stále opakovat, že ženu jsem našel (a jakou!), že slovo Mandrage je vlastně odkazem na slavného maďarského sprintera a že za naším raketovým vzestupem stojí agentura Wink a nahá krása Josefa Bolana.

Co plánujete po festivalové sezóně?
Po festivalu Hrady CZ zůstaneme věrni tradici a pojedeme další kočovný festival, a to Back to School. No a potom vyrazíme na podzimní část našeho jarního turné k desce Moje krevní skupina, kde předvedeme to, co jsme v jarní části nestihli předvést těm, kteří na jaře dorazit nemohli, a současně s tím i to, co jsme již na jaře předvedli těm, kteří tam přítomni byli. To a ještě mnohem víc.

Na konci festivalové sezóny zamíříte na 15. ročník festivalu Natruc do Kolína, kde vystoupíte po Davidu Kollerovi. Myslíte, že některá současná česká kapela může dosáhnout věhlasu legendární Lucie?
Myslím si, že ne. Myslím, že v současné době, díky internetu a otevřeným hranicím, máme všichni mnohem jednodušší možnost objevit nové a dobré kapely, a tak možná nastává doba bez kapelových gigantů, která je otevřenější spíš klubové scéně a žánrově pestřejším projektům pro uzavřenější skupiny lidí.

S jakým interpretem byste se rádi potkali na jednom pódiu?
Se spoustou, ale tak namátkou třeba s Frankem Zappou, ale to už se nepovede. Tak třeba s Justice, Skrillexem, The Hives, Die Antwoord nebo s The Dandy Warhols.

  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist