Stríbrné prívesky na Darkont.cz
2. 8. 2017

Rozhovor o vzpomínkovém Tribute Acoustic koncertu na Chestera Benningtona

Přinášíme Vám rozhovor s Petrem Kadlecem, pořadatelem Vzpomínkového Tribute Acoustic koncertu na Chestera Benningtona, který se uskuteční 3.8. 2017 v Přerově.


Čau Petře. Takže pojďme na to pěkně po pořádku. Co zrovna pro tebe bylo stěžejní k tomu udělat Vzpomínkový koncert na Chestera Benningtona?

Čau. Linkin Park poslouchám od základní školy. Byli, jsou a budou pro mě zásadní kapelou v mém životě. Mám na sobě několik jejich tetování a smrt Chestera byla pro věc jako kdyby mi zemřel můj starší bratr. Proto bylo pro mě dát dohromady tento vzpomínkový akustický koncert naprosto přirozené a měl jsem potřebu se s ním takto rozloučit. Linkin Park mají po celém světě jednu z nejlepších fanouškovských komunit, kteří v tomto čase drží pospolu, takže hlavně i těmto lidem, kteří nemají možnost se s ním tak nějak osobně rozloučit je určena tato pietní akce.

 

Nápad této akce vznikl, dle tvých slov, oslovením muzikantských kamarádů a známých, jež tento nápad zaujal a byli pro. Takže kdo společně s tebou vystoupí v průběhu večera?

Prvotně jsem oslovil kluky z Critical Acclaim jestli by jsme nevzali židle, někam nesedli, vzali kytaru a jen tak bez ničeho zahráli na ulici. Bohužel kluci nemohli, tak jsem oslovil Martina Cagaše a ten mi aniž bych domluvil hned řekl, že do toho jde. Když jsem se o tom bavil s ostatními kamarády muzikanty najednou přicházeli i jejich ohlasy, takže nakonec jsme 5ti členná akustická kapela za což všem těmto lidem, kteří obětují svůj čas a tráví ho kolikrát do dvou do rána na zkušebně, moc děkuji. V kapele se tedy kromě mě objeví Petra Václavíková z kapely Kowall Company, která hraje na klávesy, Cágo z NSOS na basu, Dawe Gates na akustickou kytaru z Brixtn a Lukáš Brada na elektrickou kytaru z kapely Cookies.

 

Kde se celá akce bude dít a kdy začíná?

Od oznámení koncertu jsme se setkali s neuvěřitelnou odezvou lidí, kteří chtějí přijet z různých koutů republiky, někteří to mají i 400km ale prostě jedou. To je pro mě potvrzení toho, co jsou fanoušci LP schopni udělat pro svoji kapelu. Proto jsme byli nuceni akci přesunout na větší prostranství a to na Náměstí přerovského povstání (k parku u kina Hvězda). Koncert proběhne ve čtvrtek 3.8. od 18:00.

 

Jak bude samotná akce probíhat? Půjde v prvé řadě o vzpomínkovou událost na Chesterovu počest nebo má akce i další poselství?

Je to hlavně o Chesterovi, moje představa je, aby lidi nepřišli na nás jako na kapelu, nás 5 v tom nehraje absolutně žádnou roli. Chceme aby si lidi přišli zazpívat, zavzpomínat a rozloučit se. Pokud mají možnost přinést fotografie, vlajky, cokoliv s Chesterem spojeného bude to něco navíc. Co se týče poselství. Chtěli jsme tuhle akci posunout kousek dál a protože téma sebevraždy je bohužel téma každodenní a týká se mnoha lidí, kteří také potřebují pomoct, tak jsme se rozhodli udělat tento skromný akustický koncert benefičním. Dobrovolné vstupné, které hodí návštěvníci do kasičky poputuje ve 100% výši na konto LINKY BEZPEČÍ, ve které je jedno z hlavních témat právě sebevražda.

 

Petře, díky za rozhovor a ať se akce vydaří.

Taky díky.

Autor článku: DEADLY GRIND

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist