Stríbrné prívesky na Darkont.cz
28. 6. 2017

Rozhovor s Axxis

Rozhovor se skupinou Axxis proběhl po společném tour s Tanjou a skupinou Citron. Axxis v Česku hráli nesčíslně krát. Rádi se do Česka vrací nejen za fanoušky, ale i proto, že tato země jim je blízká...


Ahoj. Kolikrát přibližně jste už hráli v Česku?

Axxis - Oh, nesčetněkrát. Takže prostě nevím.

 

 

Když v Česku vystupujete, na koncertě nebo na festivalu, jaký na vás dělá dojem poblikum? Jste spokojení, nebo překvapení?

Axxis - Když hrajeme v České republice nebo v Německu, zázemí, organizace a vše kolem jsou na velmi vysoké úrovni. Dříve býval problém jak v Česku, tak v Německu. Pořadatelé dávali málo peněz na propagaci a na reklamu, pak se divili, že přijde málo lidí.

Diváci v České republice jsou jedinečný. Líbí se mi jejich nadšení - příjemné. Škoda, že nemluvím moc česky, jen pár slov. Naštěstí mladí lidé dnes mluví anglicky což je dobré, takže si i s fanoušky popovídáme. Jsme v Česku velice spokojeni. Byli jsme překvapeni, pouze jednou. Jednalo se o první Masters of Rock! Byli jsme naprosto překvapeni, jak nás publikum přijalo. To byl obrovský nářez!!

 

 

Jaké vystoupení v Česku jste měli nejraději na koncertě a na festivalu?

Axxis - Jak jsme hráli v Česku spoustu koncertů nebo festivalů, všechny je máme rádi. Na menších koncertech mám příležitost se lidem více věnovat. Je to spontálnější a mohu reagovat na vzniklé situace. Festivaly – tam je vzrušující sledovat davy, které jdou za vaší hudbou. Doslova mě to dojímá, už sem i uronil slzu když se dav pžibližuje.

 

 

Znáte nějaké české kapely kromě Citronu? Nejen z rockové nebo metalové scény. A kterou máte nejraději a proč?

Axxis – Neznal jsem nikoho krom Karla Gota. Pak Citron a Tanja. Jeli jsme společné tour a tam jsem poznal jak velké máte umělce, opravdu dobré.A tour kterou jsme jeli byla fantastická, všude spousta ale opravdu spousta lidí. Citron jsou v Česku velikáni. Líbilo se mi to celé.

 


 

Která česká skupina vás nejvíce překvapila, když jste v Česku hráli? Jak na koncertě tak na festivalu?

Axxis – Samozřejmě Tanja a Citron.

 

 

Porovnání. Koncerty – festivaly v Německu s koncerty – festivaly v Česku?

Axxis - No, s výjimkou jazyka a krajiny nevidím žádné velké rozdíly s Německem. Existují dobré a méně dobré kluby, dobré časy backstage a někdy i méně dobré časy. Myslím, že Česká republika má velkou scénu a lidé jsou super. Například v hotelech během turné s Citronem. Byli jsme vždy obklopeni lidmi, s nimiž jsme hovořili - rukama a nohama, někteří nemluvili ani anglicky ani německy. Ale ty večery byly skvělé po vystoupení, dobře organizované.

 

 

 

Jedete společné tour souboj Rebelů se skupinou Citron a s Tanjou, jak jste se k tomuto tour dostali?

Axxis – Přes George z Pagokoncertu – známe se delší dobu a spolupracujeme společně. Takže přes něj. Máme také v našem managementu Nikolase Krofta, který pravděpodobně žije v Německu, a umí česky. Tak jsme byli mimořádně rádi, že domluvili tour se skupinou Citron. To bylo skvělé! Citron jsme viděli živě v Ostravě na festivalu, takže jsme nabídku přijali. To bylo opravdu skvělé.

 

 

Zatím spokojeni s vystoupením? Jak se zvukem tak s návštěvností?

Axxis - Jasně! Zvuk jsem nikdy neslyšel nějak špatný vlastně pravý opak. Říkali nám že Citron mají pro nás připraveno spoustu bonusů. Bylo nám dovoleno používat všechno, aparáty, nástroje, no prostě vše. Upřímně - nikdy jsem nezažil takovou dobrou spolupráci. Třída! Stejně jako tomu bylo s náladou. Můžete vidět na Youtube v našem kanálu „Retrolution turné deníku“. Chtěli jsme na samostatné tour po Česku a Německu. No to by nepřišlo asi tolik lidí. Prostě Citron je tahoun, všude bylo vyprodáno, nebo skoro vyprodáno. Citron je prostě jiná klasa, takže naprostá spokojenost.

 

 

A zákulisí? Je dobře postaráno? Nocleh, pití, jídlo?

Axxis - Super že to všechno organizuje velmi profesionální team a toto nám chybí. Vzpomínám si na hotel, kde se zapla televize a pustil se hokej. Bombastická nálada!! Fandili jsme a tak trochu jsme se rozpili v pivu. Přišlo pro nás neuvěřitelné když jsme měli zaplatit.V Německu by nás to celé stálo 4x více. Super večer :-)

 


 

Co nejraději na tour jíte a pijete?

Axxis - To, co je. Někdy je to pizza někdy z jídelníčku v restauraci. K jídlu jsme otevřeni, nevybíráme si. Hloupost je, když máte každý den pizzu, malá změna neuškodí, a saláty jsou také dobré. Pro nás je důležité pouze po vystoupení pouze pivo, víno a láhev whisky pro zbytek posádky a pomocníkům. Jsme nenáročná skupina. Pouze náš basák. Ten je ujetej na koláče, hlavně tvarohové, klidně jde i několik kilometrů aby si ho dal.

 

 

A Česko? Už jste měli krajové jídla? Krajové pití (slivovice)? Jak vám chutnalo, a co nejvíce vám chutnalo? Kachna, zelí, knedlík?

Axxis – Bože nic z toho! Knedlíky jsou horor, zelí také. Mám osobně rád indické jídlo. Dávám přednost grilování, losos, steak, vlastní zelenina, grilovat je úžasné.

 

 

Skupina Citron je po hudební stránce velmi dobrá, i texty vynikající. Z vašeho pohledu, pokud byje měli v angličtině nebo v němčině, byla by možnost aby se v německy mluvících zemí chytli?

Axxis - Na to už jsme se ptali sami sebe v průběhu zájezdu. Víme že texty skupiny Citron jsou velmi dobré, ale Čeština je pro Němce jako Španělština, také se neuchytí. Takže by Citron museli na koncerty v Německu přijít s Angličtinou aby hráli na velkých pódiích. Po hudební stránce velmi dobré, ale lidi musí rozumět textům, jinak seskupina v Německu nechytne.

 

 

Plánujete větší spolupráci se skupinou Citron? A s Tv Rebel?

Axxis – Prožili jsme se skupinou Citron nádherný čas, a závěrečný večírek byl fantastický. Rádi bychom jako skupina Axxis zůstali nadále v hledáčku kapely Citron.

 

Díky za rozhovor, a na slyšenou i viděnou na souboji Rebelů a festivale v Německu.

Axxis – Děkujeme, a buďte veselí.

 

 

 

http://www.axxis.de/

 


 

 

 

 

Autor článku: Alan Rohan


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist