Stríbrné prívesky na Darkont.cz
16. 1. 2017

Rozhovor s Carlyann

Rozhovor se zpěvačkou a muzikantkou Carlyann o jejím aktuálním albu That Voice Inside My Head, její tvorbě i plánech pro rok letošní...


Ahoj, tvoříš hudbu pod názvem Carlyann, jak jsi se k tomuto pseudonymu dostala?

Ahoj, pseudonym je z mé hlavy, ale předcházelo tomu něco jiného. Své původní jméno StoneRose jsem neměla v plánu měnit, ale začala jsem spolupracovat přes internet s lidmi, kteří mi říkali, že se mi pokusí zajistit kolem hudby vše, co je potřeba. Řekli mi také, že StoneRose je spíš název pro kapelu. Po delším rozmýšlení jsem se změnou souhlasila,  ale nápady druhé strany se mi nelíbily, takže jsem navrhla pár jmen a nakonec jsem to stejně rozhodla sama a vybrala jsem Carlyann. Nakonec uznávám, že tohle jméno je pro mě, jakožto pro sólovou písničkářku lepší.
Také bylo domluveno, že texty budou v angličtině, což mi nevadilo, takovým textům porozumí více lidí a navíc se mi ten jazyk zvlášť v hudbě, moc líbí. Sehnali mi tedy i jakousi překladatelku, která překládala moje české texty do angličtiny. Zařídili mi stránky a slibovali zařídit i jiné věci, které nejsou tak podstatné...
Ale po delší době se přestali ozývat a moje teta, když překlady viděla mi řekla, že jsou na opravdu špatné úrovni. Na tuhle "spolupráci" jsem se tedy vykašlala, jméno jsem si nechala a s tetou jsem se domluvila, že texty si budu psát rovnou v angličtině sama a ona mi je následně zkontroluje a takhle to funguje úplně nejlépe. Touhle cestou bych jí také za vše ráda poděkovala, jelikož by to bez ní nešlo. Nechci říkat, o koho se konkrétně jednalo, ale jen konstatuji, že jsem ráda, že jsem z toho odešla a jediná změna a vlastně i pozitivní, je moje nové jméno.

V roce 2015 si vydala své první album That Voice Inside My Head, jaké jsou ohlasy lidí na toto album?

Moc lidí jej zatím neslyšelo, ale všechny ohlasy, které jsem doteď dostala, byly kladné, což mě samozřejmě velice těší a doufám, že budou i nadále přibývat, neodmítnu však samozřejmě ani konstruktivní kritiku, která k tomu prostě patří.

Jak by jsi desku (a svojí hudbu) lidem, kteří ji dosud neměli možnost slyšet, popsala?

Je to něco jiného, spíše underground. Rozhodně by posluchači neměli čekat 100% vyhraněný styl, ani písničky vhodné do rádia. Tahle hudba je spíš o tom, aby si člověk sedl, opravdu se zaposlouchal a snad i v ní našel něco, s čím se může ztotožnit. 
Stojím za názorem, že hudba i texty by měly něco vyjadřovat a tak i skládám. Každý se určitě už někdy zastavil a dostal se do myšlenkových pochodů, kdy řešil jak život obecně tak i svůj vlastní a smysl toho, co se děje kolem. A přesně taková je i moje hudba. K zamyšlení, zastavení se...Proto se nedá poslouchat jen jako kulisa a proto také zřejmě nebude pro každého, ale věřím, že si své posluchače najde.

Pokud vím, tvoříš sice hudbu, ale veřejně zatím nevystupuješ nebo ano?

To je pravda, veřejně nevystupuji. Vím, že je to u hudebníků běžná praxe, ale já se na to nějak necítím...Možná je to hloupé, ale když vím, že bych ten program nemohla udělat pořádně, tak se do toho nechci pouštět.
Možná časem... To se ukáže za nějakou dobu.

Pokřtila si toto album? Kdy a kde bylo album pokřtěno?

Album jsem nekřtila, pouze oslavila...Přece jen, je vydané jen digitálně a nahrané svépomocí...I když jsem z toho měla obrovskou radost, na křest to nebylo. :-)


Jak vznikaly skladby na toto album? Pomáhal ti někdo s tvorbou hudby na tuto desku případně s nahráváním?

Všechno je od A do Z má práce, jako ostatně všechno, co jsem kdy tvořila. Hudba, texty, nahrávání, efekty, výsledný mix, zveřejnění...Mám to tak ráda. Posluchači ví, že je to kompletně celé ode mě, je na tom spousta práce a snad to i celkově zvedne originalitu mých nahrávek. Určitě nejsou perfektní a pořádné studio s hudebníky a zvukaři bych rozhodně potřebovala jako sůl, ale takhle mají mé
nahrávky jakýsi punc syrovosti a opravdovosti. Žádné úpravy hlasu, aby zněl lépe či aby zpěv lépe ladil...Jistě má to své nedokonalosti, ale napůl tak nahrazuji pocit ze živého vystoupení-posluchači budou mít pocit, že to zpívám teď a v tu chvíli pouze pro ně, což je myslím něco, co běžná studiová nahrávka nabídnout nemůže. :-)

Kdy a kde si That Voice Inside My Head nahrávala? Jak jsi si toto nahrávání užila?

No, jak jsem již říkala, studio to opravdu nebylo a tím větší mám radost, že se mi album povedlo vydat. Nahrávala jsem doma a jak již bylo řečeno, dělala jsem i veškeré úpravy. Nahrávání jsem si užila jako ostatně vždy, ale nejvíc se stejně pokaždé těším, až bude nahrávka hotová a já budu moci zjistit reakce posluchačů. Původně jsem ani nedoufala, že album takhle vydám, takže jsem nahrávala vždy, když byl čas a prokládala to nahráváním coverů, které uveřejňuji na svém YouTube kanále. První skladba byla nahraná 27. srpna 2014 a jmenuje se "Painful thoughts, sad songs and broken heart", kterou jsem věnovala svému dobrému kamarádovi. Poslední pak byla nahraná 27.září 2015 a
byla to titulní skladba "That Voice Inside My Head".

Jak se deska mezi lidmi šíří? Kde je možné se k ní dostat?

Nejvíce se šíří samozřejmě po internetu, jakožto i veškerá má tvorba. Jelikož je album vydané díky společnému projektu společnosti Supraphon a Bandzone, dostala se má deska do dvouset online obchodů po celém světě a to včetně Supraphonline, iTunes, GooglePlay, Spotify a dalších, což považuji za velký osobní úspěch. Dále se mi pak povedlo prodat album v zaměstnání.
Dostupné je celé samozřejmě i na mém YouTube kanálu, takže všechny srdečně zvu k poslechu. :-))

Plánuješ nějakou další desku? Děláš na dalších svých věcech?

Rozhodně ano. V době, kdy jsem vydala tohle album, jsem již měla nějaký materiál na další, které teď dokončuji a snad jej i brzy také vydám. Nějaký materiál už mám hotový i na album třetí. Je toho hodně k nahrání, ale určitě si nestěžuji, inspirace není nikdy dost a dokud je mi múza nakloněna, tak ji hodlám využít. :-)

Máš ke svému hudebnímu projektu Carlyann webové stránky? Co na nich mohou internetoví návštěvníci najít?

Webové stránky bohužel nemám, ale udržuji v provozu blog, kde to vlastně celé asi před osmi lety začalo. Ani ve snu jsem si tehdy nemyslela, že to dojde až sem. Každopádně na adrese jane-officialwebsite.blog.cz mohou lidé najít vše, co jsem kdy vytvořila a napsala a ač možná některé prvotní články a nahrávky budou úsměvné, čtenáři tam mohou sledovat, jak jsem se já i moje tvorba vyvíjela. :-))

Jaké máš pro letošní rok plány?

Určitě dokončím druhé album a začnu pracovat na tom třetím. To asi patří k těm největším plánům, snad jen doufám, že to zpracuji rychleji. :-D
Mám teď i kompletně nové vybavení, takže třetí album a pár písni z druhého alba, bude nahráno ve výrazně lepší kvalitě, než album první, na což se opravdu těším. :-)

Co by jsi vzkázala našim čtenářům?

Jelikož nám před pár dny začal Nový Rok, tak čtenářům přeji v životě i v práci jen to nejlepší a spousty splněných přání. A pokud si chcete poslechnout něco jiného, než to, co slýcháte z rádia, budu nadšená, když zvolíte právě mé album. :-)


Autor článku: David Havlíček

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist