Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 9. 2017

Rozhovor s Helim z kapely Stahlzeit

Rozhovor s Helim z kapely Stahlzeit, což je revival, který v současné době pomalu dosahuje na své vzory Rammstein... STAHLZEIT je v současnosti jeden z největších světových revivalů německé legendy Rammstein. Sbírají se svojí show ocenění po celém světě a kladné recenze na koncerty plné pyrotechnických efektů. Vyzpovídali jsme pro vás frontmana Heliho Reißenwebera.


Zdravíme Heli, máme pro tebe několik otázek.

Stahlzeit je nyní v Německu relativně dost známá kapela, která v současnosti vystupuje ve velkých halách. Jak jste se k tomu dopracovali?
Před několika lety bychom také nevěřili tomu, že jednoho dne budeme hrát v halách. V průběhu těch let jsme naši pódiovou prezentaci stále vylepšovali a vylepšovali a díky této práci jsme se dostali tak daleko. Náš management nám také samozřejmě pomohl najít ty vhodné pořadatele, ochotné jít tuto složitou cestu společně s námi...Kapela Stahlzeit začínala jako revivalová kapela, a to konkrétně jako revival kapely Rammstein. Nyní už hrajete jako headliner a to nejen v Německu. Řekni nám prosím víc.
Za tento úspěch vděčíme především našim neuvěřitelným fanouškům, kteří nás podporují a jezdí za námi i několik set kilometrů a vždy nám dodají sílu a pomáhají nám tvořit naši show.


Kolik koncertů za rok odehrajete?
Myslím si, že to bude kolem osmdesáti koncertů ročně

Kdo je za show skupiny Stahlzeit zodpovědný? Kdo vymýšlí a zpracovává technické záležitosti a také kolik toho „přeberete“ od velikánů, jakými Rammstein jsou?
Tvorba Rammstein je něco, co naše koncerty inspiruje a obohacuje, a my se pokoušíme v menších halách a na menších pódiích prodat to všechno jako velkou show. Vše projednáváme s našimi techniky a experty z pyrotechnické crew, bez nichž bychom něco takového nikdy nedokázali a nemohli předvést.


Berete si na své koncerty vlastní předkapely?
Většinou vystupujeme úplně bez předkapel.Heli, krom kapely Stahlzeit, o které jsme zatím mluvili, hrajete takřka v nezměněné sestavě také v kapele Maerzfeld.
S kapelou Maerzfeld hrajeme vlastní autorskou tvorbu. V současnosti pracujeme na našem třetím albu, které by mělo vyjít v září roku 2017. V říjnu se hned vydáváme s kapelou Heldmaschine na koncertní tour a v březnu 2018 pojedeme naši vlastní šňůru a už teď se na to všechno všichni těšíme.


Jaké máte plány a přání do budoucna? A ptáme se jak na Stahlzeit, tak i na Maerzfeld?
Obě kapely mají cíle takřka stejné, a to odjet v budoucnu co nejvíce koncertů jak u nás v Německu, tak i v cizině. Spolu s fanoušky pak chceme zažít spoustu nových zážitků a na dvě hodiny během naší show zapomenout na všechny problémy a užívat si – zapomenout na svět.


Vraťme se ještě k Stahlzeit. Nyní vás čeká už třetí koncert v Lokti – co říkáš této lokaci a jak se těšíš na české fanoušky?
Můžu říct jediné – obojí, jak prostředí, tak i fanoušci jsou fantastičtí a už se do Lokte opět moc těšíme!


Plánujete i další koncerty v České republice?
Samozřejmě bychom rádi. Stále hledáme ty správné pořadatele a i nová místa, abychom mohli v Čechách předvést naši velkou show.


A jaká místa tě zatím nejvíce oslovila?
Toto je velmi těžká otázka a těžko se mi na ni odpovídá. V Čechách je opravdu hodně měst a míst, co mají své velké kouzlo. Nezlob se, ale nemohu se rozhodnout, na které se těším nejvíce. Na všechna!Nemůžeme se nezeptat, co je tvoje nejoblíbenější jídlo a pití, když jsi na tour s kapelou?
Rád se nechávám vždy překvapit, co za speciality nám může který kraj nabídnout. Dost často tedy objevujeme něco nového, co jsme do té doby neznali. A pití? To je velmi snadné. Miluju pivo! A pak také Jack Daniels s colou.


Co aktuálně se tě nejvíce dotýká?
To bude aktuální situace ve světě, a to jak je lidstvo zbytečně agresivní. Přijde mi, že lidé spolu neumí vůbec vycházet a porozumět si a možná - a právě kvůli tomu - miluju, když stojíme dvě hodiny na pódiu a koukáme lidem do jejich šťastných tváří a můžeme zapomenout na všechny problémy světa.Chtěl bys na závěr rozhovoru pozdravit fanoušky v Čechách a třeba jim i něco vzkázat?
Chtěl bych všechny naše fanoušky pozdravit a poděkovat za podporu a už teď se těšíme na nádherný areál v Lokti a na všechno, co na naši show dorazí. Věřím, že to bude pro nás pro všechny nezapomenutelný večer.

Odpovídal - Helih Reißenweber
Ptal se – Klaus + Alan

http://www.stahlzeit.com/


https://www.youtube.com/watch?v=DBtwfPplaLEAutor článku: Klaus + Alan


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Konec Rockmagu?
(30. 11. 2017 - 17:12)
Rozhovor s Jarkem Filgasem
(27. 11. 2017 - 19:32)
Invader a Headfire Tour 2017
(20. 11. 2017 - 12:11)
Komentáře ke kapelám:
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o něm vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist