Stríbrné prívesky na Darkont.cz
2. 11. 2013

Rozhovor s Imodium o jejich nové desce Valerie

25.10. vydala česká rocková kapela Imodium novou desku s názvem Valerie. Tak jsme vyzpovídali jejich kytaristu a zpěváka Thoma, aby jsme pro vás o této desce zjistili něco více a tady je výsledné interview.


Ahoj, jak u vás vypadalo letošní léto?
Tak jako celý letošní rok, v duchu nové desky, od příprav, přes realizaci, natáčení a dalších aktivit kolem. My jsme vůbec celkově letos historicky omezili koncerty, ale léto bez fesťáků být nemůže. Stihli jsme toho celkem dost, ale náš zrak se stejně upíral směrem k desce a tedy ke studio. Dost často jsme se vraceli z koncertu rovnou do studia.. a protože jsme točili převážně v Hradci Králové, tak jsme kupříkladu každej večer dotočili a pelášili na Rock for People.. ;) A jestli se ptáte na dovolenou? Tu jsme neměli několik let..

25.10. vychází vaše nové album Valerie. Jak by jste toto album lidem představil? Tedy těm, kteří ještě neměli možnost ho slyšet?
Jako 4. album skupiny Imodium ;) Místo představování, bych spíše všem rád vzkázal, ať si ho jednoduše poslechnou a udělají si obrázek sami. A ať nám dají vědět, feedback je to nejdůležitější.. z našeho pohledu je to nejpestřejší deska jakou jsme kdy udělali a možná, že i nejenergičtější.

Jak vznikaly skladby na toto album? Je to u vás proces od hudby k textům nebo naopak?
Ano, my fungujeme tak, že otextovávám hudbu. Nikdy se v našem případě nezhudebňuje text..jestli je to dobře nebo špatně netuším, jinak pracovat neumíme.


Kdy a kde se album nahrávalo? Jak jste si toto nahrávání užil?
Točilo se různě, od sklepa našeho zvukovýho mistra, kdy na nás dokonce vlítli soused, přes naše studio v Hradci Králové až po nahrávací studio Dana Landy, protože producent téhle desky Martin Volák je jeho dvorním kytaristou. Užil, neužil.. pro mě je každý nahrávání celkem náročnej pocit. Dost často propadám stavům, kdy si myslím, že to nikdy v životě nedoděláme, že to nebude dobrý, že zklamu a selžu. Hodně myslím na to co si o tom naši fanoušci budou myslet. Jsou to kraviny, když je to zamnou, říkám si jakej jsem pitomec, proč se tím vůbec během natáčení stresuju, ale jsem takovej. Celkově vlastně můžu říct, že si točení neužívám, spíš prožívám.

Jak, kdy a kde bude album pokřtěno?
Album bude křtěný na vice místech, pro nás na těch nejzásadnějších.. Turné startuje 7.listopadu v Brně a hned budeme křtít. Další křtící místa jsou Praha, Plzeň, Hradec Králové a náš domovský Broumov. Celé turné najdete na našem webu nebo facebooku.

Jaké skladby z této desky jsou mezi vámi nejoblíbenější?
Podívej, jdi za matkou pěti dětí a zeptej se jí na to samé.. Které dítě je vaše nejoblíbenější? Třeba nějaká matka dokáže odpovědět, že třetí porozené dítě Honzík je její nejoblíbenější a nejmilovanější a zbylé čtyři děti jsou tak jako že jsou.. je to nesmysl se na tohle ptát. O to víc, když všechny písně textujete. Každý je pro vás zásadní, proč bych měl mít na albu song, který mě nebaví nebo ho dokonce nemám rád?

Budete k nějaké skladbě dělat klip?
Už jsme udělali a to před před nějakou dobou, na první singl Valerie. V klipování samozřejmě budeme pokračovat, dokonce bychom klipovali mnohem vice než u předešlých desek, ale je to otázka financí a času.

K této desce plánujete i speciální turné, které začne v listopadu. Povězte nám něco o něm...
Jak už bylo řečený, na vice místech křtíme, celkově ale povezeme sebou vlastní světla, věci na podium, což naše kapela vlastně nikdy pořádně neudělala. Taky se snažíme každýmu tomu večeru dát nějakou dramaturgii, aby to klasicky nebylo jen o tom, že přijdete do klubu, date si dvě piva, pak si užijete kapelu, date si další dvě piva a panáka a jdete domů.

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
To co byste od vašich čtenářů chtěli nejvíce, udržet zájem a pozornost. To samé si přejeme od vašich čtenářů i my.. udržte zájem a pozornost o naší kapelu.
Stránky kapely:
http://imodiumband.cz/
Autor článku: David Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist