Reklama
28. 5. 2017

Rozhovor s Jardou Tomkem

U-73 bigbít, rock, blues a Jarda Tomek. Underground dob let 70. Staré máničky, závadná mládež, doba NORMALIZACE. Krásně odporná současná doba.


Alan – Ahoj. Mohl bys představit U73 a říci, co vlastně hrajete za styl?

Jarda - Kapela U-73 se skládá ze tří hráčů kteří hrají HardRockJazz ale v základu mají kolem 60 skladeb z toho 35 vlastních ,hrajeme různé styly pro široké spektrum posluchačů ale stále Rock.Používá název U-73 je evidováno na OSA U-73 Jardy Tomka

 

 

Alan – U73 vznikla po rozpadu, nebo rozpuštění skupiny Ústecké Špíny. Proč tomu tak bylo a kapela tedy v současné době hraje jiný styl? Repertoár?

Jarda - U-73 hraje stále v původním složení jen název se změnil z Útecké Špíny na U-73 , pro špatnou komunikaci v Německu kde to bylo špatně překladatelné a znělo to punkově,repertoár byl vždy ovlivněn koncerními podmínkami posluchačů, hrajeme Jazz, Hard Rock, Blues, Rockenrol , RockMetal a RockBlues - někdy i 5 - 6hodin.

 


 

Alan - Za dobu 7 let máte venku kolik alb? A jsou od sebe rozlišná? A v čem?

Jarda - Od roku 2007 jsme nahráli i demo narávky 5 Cd a 1 kompilaci s Německými kapelami a pracujeme na CD 6 2017 Pták Ohnivák, každé období natáčení bylo vždy ovlvněno dobou ale názvy hodně napoví. 2009 Labe ,2011 Prachy, 2012 Normalizace, 2013 Kříže, 2015 Motor.

 


 

Alan – Sami jste si natočili 19 klipů, vše amatérsky. Není to už spíše film? Navazují na sebe, a nebo jde vždy o nějaký pocit a ten je hudebně i obrazově zachycen?

Jarda - Jo na Youtube a Bandzone máme v současnosti 25 Klipů ktré máme natočeny poloamatérsky , jsou to pocity a vize které jsem s kamarády stvořil, prezentuji je i na Facebooku.

 

 

Alan – Dost často ve videích, které točíte, se objevují motorky? Hrajete tedy hlavně na srazech motorkářů? A ty máš jaký vztah k motorkám a k lidem, kteří se kolem motorek točí?

Jarda - V krátkém období jsme zacílili i na motorkáře s nástupem nového bubeníka ale i náš tradiční se toho dnes ujmul, a já sám mám dnes silniční čtyřkolku jelikož jsem se na motorce vysekal.

 

 

Alan – Co nový materiál, střádáš? Vím, že nové skladby jsou, jak pokračujete. Je další album na cestě?

Jarda - Pracujeme na novém CD 6 Pták Ohnivák kde jsme zacílili na dnešní dobu /Emigrace ,Underground a potenci / máme však problém z nahrávacím studiem, hledáme.

 


 

Alan – Jsi pamětníkem dob minulých, letité máničky, scházíte se ještě? A neohlížíte se občas do křoví, zda tam opět neleží nějakej ten soudruh a nesleduje vás, tak jak tomu bylo?

Jarda - Od roku 1970 jsem patřil mezi tehdá závadnou mládež a jsem rád, že se i dnes rádi setkáváme na srazech mániček. Potkávám však lidi , kteří tam nepatřej a v minulosti škodili a když to i organizují, jsem z toho smutnej. Říkám tomu krásně hnusná doba jako za Normalizace.

 

 

Alan – Pojďme se trochu zasmát. Hoď pár vtipných zážitků při natáčení klipů.

Jarda - Zážitky z produkcí a koncertů jsou na velké rospisování jen ty cesty do Hodonína, Brna , Prahy, Hrady - Zámky atd. ročně 40 koncertů po dobu 9 let. Však vzpomenu na Orlík kde jsme hráli již po 12té a když jseme hráli předloni Woodo CHile v 02 hodin padali na zámku pušky ,přijeli Policajti a stopli to, však ale po chvíli Jazzu jsme se líbili, 2500Watt to byla Jimi – jízda. Taky musím vzpomenout na Mišáka /U Zpěváčků/ a na Štefana /Orlík kurty/ kteří tu už nejsou ale nechyběli na žádném našem koncertu.

 


 

Alan – Díky za rozhovor a za skvělý rock n roll rock, který děláte.

Jarda - Chtěl bych Vás pozvat letos do Prostoru v Blatné kde již po třetí budeme na jaře hrát, poslechnout si nás můžete na U-73 Youtube.com a Bandzone.cz psát na U-73 Jardy Tomka Facebook , koncerty hrajeme vždy po domluvě /respektujeme pořadatele / Zdraví Vás kapela U-73.

 

 

Autor článku: Alan Rohan


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist