Stríbrné prívesky na Darkont.cz
31. 5. 2010

Rozhovor s kapelou Annabel

Interview s pražskou heavy rockovou kapelou Annabel, která letos vydala nové album "2002-2009 hard ´n´heavy". Právě o tomto albu jsme si popovídali v našem rozhovoru, ale nejen o něm...

Ahoj, toto je můj třetí rozhovor s vaší kapelou. Poslední jsem ale dělal už před více jak dvěma lety, co se u vás za tyto uběhnuté dva zmíněné roky událo nejpodstatnějšího?
Kenny: Ahoj Davide, tak nějak pořád žijeme a dýcháme, dost jsme omezili koncertování, třeba je to i únavou, ale jinak vše při starém. Odešel kytarista Martin Maršíček, nestíhal
a přesunuli jsme ho na pozici nehrajícího kapitána, tedy člověka, který se může kdykoli vrátit a má dveře otevřené. Jeho odchod byl naprosto v pohodě, jsme kamarádi, ale prostě se přestěhoval k Jičínu a my zůstali v Praze  Dál u nás zpívá Jrka Kulich, na basu hraje Zdeněk Jaroš, druhou kytaru Lukáš Brychta, na bicí Vlasta Vlk a já se pořád jmenuju Evžen Morávek, nebo taky Kenny a taky jsem z kapely nikam neodešel, takže jak jsem říkal na začátku – vše při starém :)
Zdeněk: Takhle to vypadá, že se toho opravdu moc neudálo, ale ono se toho dělo dost a ne zase tak málo. Během těch dvou let jsem přišel do kapely já na basu, Lukáš na kytaru a jak říkal Evžen, odešel Martin. Ale hlavně se nám podařilo natočit CD, první regulérní CD kapely i s klipem a to vše pod odborným drobnohledem Miloše DODA Doležala.

Takže v dubnu letošního roku vám vyšlo nové album 2002-2009 hard ´n´heavy, jak se to stalo? :) Jak deska vznikala?
Kenny: Prostě jsme měli pocit, že hrajeme dost dlouho a měli bychom udělat nějakou pomyslnou čáru za všemi lety práce, všemi písničkami, které jsme kdy hráli a které se, jak alespoň doufáme lidem líbily a líbí. Prostě takové bilancování. Něco, jako když se ohlídneš
a máš pocit, že ti něco chybí, takovej ten pocit, že jsi mohl něco udělat líp. Pár z těch písniček už jsme nahrávali, třeba Všem Ikarům v roce 2005, ale nelíbila se nám a nikdy nebyla ani na demáčích. Je to písnička, kterou mám osobně moc rád a nechtěl jsem ji kazit blbou instrumentací, takže i když ji máme v playlistu pět let vychází až dneska.
Zdeněk: Vznikala těžce, ale konečně je tu :)
Lukáš: Vznikala bolestivě, ale je to tam a mám radost.

Které skladby z "2002-2009 hard ´n´heavy" hrajete?
Kenny: On je to vlastně náš současný playlist, přefiltrovali jsme z mnoha písniček kapely ty, o kterých si myslíme, že se povedly nejvíc a hrajeme je. Jedna z těch písniček se dostala na album za velice pohnutých okolností a kdyby záleželo na mně už ji nehrajeme, ale dokud ji lidi chtějí, musím trpět. Nenávidím ji šest let, a i když se mi podařilo ji jednou na půl roku stáhnout z playlistu je tam zpátky. Když všechno půjde, letos nasazujeme víc novinek, měníme trochu sound kapely a třeba si jí konečně zbavím, zapálím dvě čajové svíčky, položím je na skartovačku a v tichém zadumání při pietním aktu ji pošlu na věčnost...
Zdeněk: Playlist to CD opravdu kopíruje, ale pak je tam pár novinek, které prvně zazní až při letních koncertech, které jedeme od června. Ještě k těm Ikarům, když probíhala diskuse, co na CD přijde, tak jsem prosazoval nějaký ten plouživější kousek – mám tyhle songy rád, ale zbytek kapely se na ploužák nějak moc netvářil, ale pak jsem navrhl Ikary a ty po menších úpravách prošly a myslím, že se ta písnička stala jedním z hitů alba:)
Lukáš: Není co dodat, je to prostě tak. Snad jen, že i já mám Ikary rád a vyšli podle mne výborně.

Kdy a kde se album nahrávalo? Jak jste si toto nahrávání užili?
Kenny: Deska vznikala ve studiu Miloše Dodo Doležala v Žirovnici, mezi pitím a v příjemné atmosféře, kterou jsem občas narušoval já svými stresy, že to nestihneme, čímž jsem dráždil Doda do nepříčetna… Při masteru, který byl o dva měsíce později, vytáhl Dodo moravský burčák a myslím, že atmosféra byla docela tvůrčí asi do tří do rána :) Jinak to byl příjemný týden na venkově, já jsem si to užil a myslím, že vlastně celá kapela, včetně Áji Pitrové, která s námi byla jako sboristka a hrdinně trpěla, než na ní přišla řada. Jediný, s čím jsem měl trochu problém byl Dodův systém nahrávat celou kapelu najednou a pak dotáčet zpěv, vyhrávky a sbory. Jsem zvyklý pracovat po stopách a na tohle jsem si nemohl tak nějak zvyknout. Na druhou stranu musím uznat, že Dodo je absolutní profík a ví, co dělá, takže výsledek je lepší, než jsem čekal.
Zdeněk: Je to tak, nahrávání proběhlo absolutně v pohodě a Dodovi patří náš obrovský dík.
Myslím, že je namístě poděkovat i našim sponzorům, bez kterých by CD nikdy nespatřilo světlo světa. Takže zároveň děkujeme společnostem Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Schneider, Kampi office, Kominíci Koněvova a mediálnímu partnerovi ROCKMAG.cz – díky všem!!!

Jak se zatím desce vede? Jaké jsou ohlasy lidí na tuto desku?
Kenny: Porodní bolesti byly kruté a ještě pořád nevíme, co si máme myslet. Ohlasy lidí, kteří desku slyšeli jsou hodně pozitivní, až mě to občas překvapuje :)
Zdeněk: Co mám zprávy, tak se lidem CD líbí hodně – usuzuju tak z reakcí lidí co si ho už koupili a nebo těch, co ho „někde“ slyšeli a napsali třeba na naši stránku na facebooku – všem díky za podporu!

Jak se ta placka prodává? A kde ji lze eventuelně sehnat?
Kenny: Na nějaké statistiky je ještě brzo, je v prodeji chvilku a hlavní průser je poštovné – když chceš za placku 70,- a na poštovném musíš dát ještě jednou tolik, je to v háji. Snad to nějak překonáme a vymyslíme lepší systém distribuce, než je webový shop na našich webkách www.annabel.cz .
Zdeněk: Jak říkal Evžen, buď na stránkách, podařilo se nám ho umístit i do několika obchodů na Praze 1 a hlavně bude k mání na koncertech

Jak, kdy a kde bylo či bude album pokřtěno?
Zdeněk: S manažerem jsme řešili, jak a kde křest provést, jestli v rámci koncertu, nebo přímo na sólo akci. Zatím jsme zvolili druhou variantu a jak to vypadá, křest by měl proběhnout v druhé dekádě června v Praze. Kmotry nechci zatím prozrazovat, ale pokud to dobře dopadne, tak to budou k takovéhle hudbě co produkujeme ty správné rockové ikony.
Kenny: Sám se na to těším, zatím to vypadá nadějně a dobře.

Co děláte proto, aby se deska dostala mezi lidi?
Zdeněk: Jak jsem už řekl, snažíme se CD nabízet pomocí obchodní sítě a pevně doufám, že se nám podaří místa, kde bude možno CD koupit rozšířit a dále jak už taky bylo řečeno CD nabízíme prostřednictvím webových stránek kapely, stránek na facebooku, bandzonu a na koncertech. Zrovna minulý týden se podařilo domluvit i reklamu prostřednictvím tiskového média s celorepublikovým působením a jeden regionální tisk pro střední Čechy. Měl by vyjít upoutávkový článek i v hudebních časopisech SPARK a Hard Rocker.

Jaké skladby z této desky jsou vaše nejoblíbenější? A jaké se podle vás lidem líbí nejvíce?
Kenny: U mě jednoznačně vede moje zamilované Eldorado a Jsem tvůj Kristus, písnička,
u které mám nejasný pocit, že jsem její název někomu nechtěně ukradl :) (snad Morrioru).
Zdeněk: Ikarové :), Eldorádo, Kristus a … a vůbec mě se líbej všechny! :) A lidem? Co tak slyším názory, tak dámám se hodně líbí Ikarové a Kristus a těm správným rockerům asi nejvíc Eldorádo, Santa Maria a Zelená míle

K nové desce vzniklo i triko kapely "Annabel 2002-2009", které lze objednat na vašich stránkách. Plánujete ještě nějaký kapelový merchandise?
Zdeněk: Podpory a reklamy není nikdy dost, akorát těch financí je vždy málo :), ale samozřejmě vymýšlíme nové formy propagace a podpory. Pro koncertní vystoupení se vyrábí obří reklamní plachta, ve fázi výroby jsou podpisové karty, tisknou se samolepky kapely, no říkám je toho dost a dost:)
Lukáš: Fanoušci rozhodně nic nezkazí, když se přihlásí do fanclubu na našich webkách a budou dostávat informace z první ruky.

Co ještě k nové desce plánujete? Co třeba nějaké turné nebo klip?
Zdeněk: jak jsem už říkal, klip k desce máme již hotový. Byl natočen na skladbu Eldorádo a je to opravdu „pořádně pekelný eldorádo“:) Producentsky a režijně se o klip opět postaral Miloš Dodo Doležal a my mu opět děkujeme!!! :)
Lukáš: Videoklip je již natočen a sestříhán, stejně jako cd je z dílny a produkce Miloše DODO Doležala. Pracujeme na jeho uvedení v některém hudebním pořadu, ale prozatím si ho fanoušci mohou prohlédnout na youtube. Ještě dodám, že byl natočen ke skladbě ElDorado :)

Kde vás bude v nejbližší době možné vidět?
Zdeněk: Teď v červnu, brázdíme pražské kluby Na Chmelnici 4.6 a Modrá vopice 26.6, o prázdninách jsou dojednány nějaké festivalové akce.
Lukáš: Na každém koncertě kde jsme napsaní jako účinkující :) a i zde platí, že vše je pravidelně a neodkladně aktualizováno na našich webovkách :)

Kapela Annabel má profil na Facebooku, co si o tomto fenoménu myslíte? Může pomoci nějak kapele?
Zdeněk: No jéje, plno lidí dnes řekne, že pokud není někdo na facebooku jako by nebyl. Pro nás je to další prostor, jak se zviditelnit a k tomu je člověk s fanoušky ve větším kontaktu, než třeba na webových stránkách. Takže my facebook berem!
Lukáš: Sociální sítě jako FB jsou dnes fenoménem, proto i my jsme tam založili svůj profil, i když osobně tyto stránky nemám rád a nic mi to neříká. Pokud to ale pomůže dostat naši muziku k dalším lidem a ti pak třeba příjdou na koncert, tak jedině dobře.
Kenny: Tady se přikloním k Lukášovi – Facebook je fenomén a osobně, jako „stará škola“, s ním mám problém. Ale na druhé straně nebráním nikomu, koho to baví Facebooku věnovat čas, já jdu radši na pivko:). Pro kapelu je to kontakt s fanoušky a je to i zábava. Ve svém volnu se nijak moc nestýkáme, manager aktualizuje webky, já Bandzone a Zdeněk Facebook. Navzájem tedy od sebe opisujeme a občas je to docela sranda :)

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Zdeněk: Poslouchejte dobrou muziku a ať se všem čtenářům a fanouškům daří! Doufáme, že se budeme potkávat co nejčastěji na koncertech ANNABEL, kde se s námi vždy dobře pobavíte! Díky všem za podporu!
Lukáš: Choďte na koncerty a poslouchejte veškeré nekvalitní hudební žánry jako je rock, metal, bigbít a podobně, protože jinak nám tu za chvíli zbyde jen „jazzová správná kultura“, na kterou bude přispívat i stát, jakožto na jedinou pravou hudbu! Takže prsty vzhůru a hurá do kotle!
Kenny: Poslouchejte Evu a Vaška, je to hard-core :)


Autor článku: David Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist