Reklama
25. 1. 2012

Rozhovor s kapelou Horska chata

Slovenská rocková kapela Horska chata nedávno vydala své čtvrté album. Absolvovala spoustu koncertů jak doma, tak u nás. Natočila nový klip a tak už jí chybělo jediné: Rozhovor pro Rockmag. V tom mluvil za kapelu jejich bubeník Murko.

Začal bych takovou letní otázkou. Už pomalu končí období letních festivalů. Obdařili jste nějaký svou učastí.
Jasně. Tohle léto jsme měli nabité jako žádné jiné předtím. Jestli si dobře vzpomínám, tak to bylo něco okolo 20 akcí po SVK a CZ. Jedním slovem SUPER.

Takže jezdíte i do Čech. Máte u nás nějakou fanouškovskou základnu?
Snažíme se jezdit i k vám (i když je to pro nás trošku vzdálenější), ale pokud je příležitost, tak proč ne :) Nevím, jestli se dá mluvit o fanouškovské základně, každopádně určitě se najdou lidi, které naše hudba baví, a přijdou se podávat na koncert.

Jaký je vůbec váš vztah k Česku? V poslední době jsou totiž naše televize plné různých česko-slovenských debilních soutěží a člověk si říká, jestli se musíme sbližovat zrovna touto formou.
:D Ty showky jsou fakt špatné :) My máme víc než pozitivní vztah. Dokonce náš kytarista má partnerku z Česka, takže určitě palec nahoru.


Teď takovou nezvyklou otázku: Ví se, že zesnulý král popu Michael Jackson shodil na každém svém koncertu 4 kila. Vaše vystoupení jsou pro vás (alespoň podle fotek a videí, které se ke mně dostaly) určitě také fyzicky náročné. Počítáte si také, kolik na koncertech hubnete?
Pravdou je to, že na koncert jde člověk nechat duši a určitě se to prejeví i na váze, ale nesledujeme si to nějak podrobně. Spíš je horší cestování v noci domů a člověk, když má hlad, si dá tu hnusnou bagetu na pumpě a spálené kila jsou zpět i s úrokama :D

Jak vůbec trávíte cesty z koncertů? To je totiž téma, na které si při rozhovorech moc často nenarazí.
Popravdě se většinou spí i s řidičem. :D Vlastně je to klasické cestování. Musíš to přečkat, než nastoupíš na pódium. Už aby vymysleli teleport :D

Mnoho muzikantů tvrdí, že své písně nemůžou poslouchat. Jak jste na tom vy? Máte své alba v MP3 přehrávačích nebo si je pouštíte právě cestou na koncert?
S tím se určitě ztotožníme. Já osobně jsem naše nové album neslyšel od té doby, co jsme vyšli ze studia. Tam jsem si ho užil až až. Když k tomu přidáš koncertní play list, tak nám to stačí, když hrajeme :)

Vrátil bych se o pár let zpět. Vy jste se totiž uúčastnili slovenského kola Eurovize. My máme k této soutěži dost špatný vztah, protože naši nejlepší interpreti tam vždy pohořeli a vítězové jsou většinou okostýmované maškary. Co vás na soutěži tak lákalo?
U nás je to něco podobného. Nejde o klavlitu, ale o to, kdo je s kým větší kamarád – bohužel. :( Nám šlo hlavně o to, abychom se ukázali širšímu publiku, což se nam také podařilo. Ne že bysme netoužili vyhrát, ale sme realisti. Byla to pro nás výborná zkušenost, a jak už jsem říkal, super reklama.

Hrajete už 9 let a nedávno jste vydali své čtvrté CD. Je tedy možné, že začínající kapely začínají na vašich písních. Vzpomenete si ještě, čí písně jste hráli na prvních zkouškách?
:D My jsme hráli tuším všechno, co šlo. Od Ine kafe po Kremberis. Bylo toho dost, slovenské i české.

A jakého českého interpreta máš nejradši?
Mně osobně se líbí Mandrage, ale jnak neposlouchám SK a CZ tvorbu.


OK, máš nějaký hudební sen?
Těch je hodně, ale asi najvětší je, že jednou bych se chtěl hudbou živit a samozřejmě bavit ještě víc lidí, než teď.

Už pár nějaký ten pátek se řeší krize CDček. Posluchači si totiž kupují jen málo alb a radši si většinu stáhnou. Jak jsi na tom ty? Taky stahuješ hudbu nelegálně z netu?
:D To je zákeřná otázka. :D Řeknu to takhle: Pokud by byli inerpreti, které posloucám, normálně dostupné v CD prodajně, nemám s tím žádný problém. Naposledy jsemm si koupil CD 30second to mars (poslední) a dal jsem za něj 20 euro. To není na CD zrovna málo, ale fakt je ten, že vždy, když přijdu do CD prodejny, tak toho mají strašně málo, nebo vůbec to, co mě zajímá. Takže když si to chci poslechnout, musím stáhnout z internetu :)

Vaše nové CD je desetkrát levnější, než tebou zmiňované CD 30 second to mars. Dá se s touto cenou najít i v CD prodejnách nebo jen na webu a na koncertech?
V prodejnách ne. My jsme se rozhodli CD darovat lidem na koncertech při vstupu, přičemž je absolutně zadarmo. I po letních festech jsme rozdali okolo 500 ks. My chceme, aby se naše hudba dostala ke každému, kdo je aspoň trošku na tvrdší hudbu :)

Platí u vás pravidlo Sex, Drogy, Rock'n'roll ?
Možná jednou. Teď je to práce, zkoušky a koncerty :)

Foto: Jani Muráj a oficiální promo kapely
Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist