Stríbrné prívesky na Darkont.cz
5. 10. 2010

Rozhovor s kapelou Kimaera

Letošní Masters of Rock ve Vizovicích nabídl návštěvníkům skutečně originální překvapení. O to se postarala libanonská doom metalová kapela Kimaera. Svojí originální hudbou, prodchnutou exotikou, si opravdu získali pozornost návštěvníků festivalu. Osobně mě tato kapela zaujala již několik měsíců před tím, než vystoupili na MoR, a proto jsem je požádala o rozhovor a ,díky jejich ochotě, tady je.

Tento rok jste hráli poprvé v České republice a to na festivalu Masters of Rock. Co jste očekávali od tohoto vystoupení a jak se naplnilo vaše očekávání?
JP: Vzhledem k tomu, že to bylo naše první vystoupení v Evropě, hodně jsme od toho čekali a těšili jsme se, obzvláště, když jsme měli šanci být na stejném pódiu s velkými jmény světového metalu.
Show byla jednoduše úžasná. Publikum, ohlasy a lidé, které jsme potkali byly opravdu ohromující. Takže můžu říct, že celý zážitek byl unikátní.

Kromě vystoupení, byla to vaše první návštěva České republiky? Jak jste se tu cítili? Bylo něco, co by vás překvapilo nebo potěšilo?
Ano, bylo náš první výlet do Čech. Lidé, které jsme potkali byli jednoduše skvělí a velmi přátelští. Byli jsme trochu zklamaní, že jsme neviděli vaše hlavní město Prahu, protože jsme na to neměli dost času. Ale měli jsme šanci strávit hodně času ve Vizovicích a Zlíně. Jsou to krásná městečka.

Všimla jsem si, že jste tady hodně pili pivo. Nicméně, ochutnali jste také likéry z likérky Jelínek, kde se MoR konal?
Pierre: Jedná z věci, kterou jsem si u vás opravdu zamiloval bylo pivo, vedle jídla… a samozřejmě slivovice… zatraceně silný….. a užívali jsme si to!!

Charbel: Už nějakou dobu jsem chtěl ochutnat nějaké evropské pivo a opravdu chutná skvěle. Mohl bych toho vypít, kolik byste mi dali!!
Nicméně jsem neochutnal žádný jiný místní pití kromě slivovice. Poprvé jsem ji ochutnal po našem vystoupení, když mi ji nabídli nějací fanoušci a upřímně můžu říct, že to je to nejlepší pití, jaké jsem kdy pil. Vzal jsem si 3 láhve do Libanonu. :-D

Plánujete hrát v Česku i příští rok?
Kimaera: Určitě jo! Doufáme, že budeme mít šanci hrát u vás znovu. Moc se nám u vás líbilo.

Představili jste českému publiku dvě nové tváře Kimaery – Pierre Najm (kytara) a Charbel Abboud (klávesy), kteří zastoupili stálé členy Kimaery – Paul Garabed (kytara) a Charbel Nacouz (klávesy). Hráli Pierre a Charbel A. s Kimaerou poprvé nebo s vámi občas hrávají?
JP: Ano, Pierre a Charbel jsou noví členové Kimaery. Přidali se k nám hlavně na živá vystoupení. Bylo to jejich druhé vystoupení s kapelou. První bylo vystoupení na párty při vydání našeho alba Solitary Impact, pár týdnů před MoR.
Ti původní členové, Paul a Charbel N., mají zaměstnání, které jim nedovoluje cestovat s kapelou, bohužel.

Tento rok jste vydali vaše druhé album „Solitary Impact“, které vyšlo po celém světě. Cítíte nějaký vývoj od vašeho debutového alba „Ebony Veiled“?
JP: Rozhodně! Samozřejmě jsme se rozvinuli jako hudebníci a ve skládání. Myslím, že je možné cítit víc vyzrálosti v „Solitary Impact“, ačkoli, někteří lidé spíše preferují „Ebony Veiled“, ale to je ostatně věc vkusu.

Na „Solitary Impact“ dáváte hodně prostoru pro housle, což, myslím, není úplně obvyklý nástroj v metalu. Jak jste přišli na nápad, použít housle ve vaší hudbě?
JP: No, spousta známých metalových kapel už použila housle ve své hudbě a my jsme se nechali od nich inspirovat. Osobně tento nástroj miluju, dodává hudbě zvláštní nádech a je dost působivý. A protože součástí naší hudby vždycky byla symfonie a melancholie, tak housle se perfektně hodily k té náladě a navíc máme tak talentovanou houslistku, Milii. Takže prostor pro housle na „Solitary Impact“ jsme tak nějak chtěli a potřebovali. Obzvláště, když ženský vokál na tomto albu je velmi omezený, takže si tento úkol převzaly housle!

Kdo zpívá ten krásný andělský hlas na „Solitary Impact“? Zní to fantasticky v kombinaci s Tvým démonickým hlasem.
Za to vděčíme naší dobré kamarádce, slečně Mona Bassil. Udělala skvělou práci na novém albu, ačkoli byla jen jako host.

Pracujete v současné době už na novém albu? Nebo si necháváte nějakou dobu na propagaci „Solitary Impact“?
JP: Hudbu pro nové album jsme už složili a teď nahráváme. Víš, neradi plýtváme časem! Ale to neznamená, že nebudeme znovu hrát v Evropě nebo jiných zemích, abychom podpořili „Solitary Impact“. Máme naplánovaných několik nových vystopení, ale zatím je ještě brzy na to, abychom je ohlásili!

V srpnu jste hráli také na festivalu Rockin´ the Woods v Libanonu. Kromě toho, plánujete další vystoupení v Libanonu, na Blízkém východě nebo dokonce v Evropě?
Jak už jsem zmínil předtím, máme naplánovaných několik vystoupení v Libanonu, Blízkém východě a Evropě a budou oznámeny až časem.

Děkuji za rozhovor a zdravím do Libanonu!!
Díky a měj se!


Autor článku: Kamila

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist