28. 3. 2017

Rozhovor s Kolinssem – 30 let Debustrolu a nové album Válka

Kapelu Debustrol, potažmo zakládajícího člena, zpěváka a kytaristu tohoto legendárního českého thrash metalového souboru Martina Kolinsse, asi není nutno nikomu nějak sáhodlouze představovat. Přinášíme Vám tedy aktuální rozhovor o dění v kapele, plánech na letošní rok a spoustu zajímavého o novém albu Válka.


Čau Kolinss. Od našeho posledního rozhovoru už uběhla slušná doba, tak pojďme fanouškům a čtenářům představit co nového nejen u Debustrolu. Jednou z těch hlavních věcí je, že světlo světa spatřilo nové album Válka. Ta vyšla 7 let od předešlé Rwandy. Popiš tedy jaký proces nahrávání, vydání a podpory obecně nové CD provázel.

Čau. Nové album VÁLKA se natáčelo na přelomu srpna a září 2016 ve studiu LOCO ve Větřní u Českého Krumlova. Celý proces nahrávání trval tři týdny. Producentem desky jsem byl já a Co-producent René Paveza z kapely LOCOMOTIVE, který zároveň dělal závěrečný mix. Nahrávku jsme pak poslali na konečný Mastering do Dánska borcovi jménem Tue Madsen. Myslím, že se vše povedlo na jedničku a nahrávka zní přesně, tak jak jsme chtěli. Album jsme si vydali vlastním nákladem sami. K desce jsme natočili již čtyři videoklipy a podle úspěšnosti na kanálu You Tube je jejich sledovanost opravdu parádní. Do těchto dnů vidělo všechny čtyři videa skoro 400 tisíc fans.Na Válce je 11 zbrusu nových songů. Představ celkové pojetí desky, v jakém se nese duchu a co od ní mohou fanoušci a posluchači očekávat. Předpokládám, že z klasického thrashmetalového nátěru Debustrol neuhýbá ani o milimetr.

Deska VÁLKA se nese v duchu klasickýho Thrash Metalu. Jsou na ní texty o válečném utrpení, deziluzi z dnešního světa i o sériových vrazích a to je pokud možno vše zahrané v těch nejvyšších tempech co se dá… haha… :)Loňský rok se vezl ve znamení 30 let Debustrolu. Jeho vyvrcholením byl koncert v paláci Akropolis v Praze, kde se Válka, která vyšla oficiálně den předtím, křtila. Jak s odstupem hodnotíš tento koncert a celkově jaké máš ohlasy a ty sám pocity z nového alba.

Koncert v Pražském paláci Akropolis byl vyvrcholením našeho třicetiletého působení na tuzemské scéně. Vše se nad očekávání povedlo. Až jsem si po koncertě myslel, že to není snad ani možný… Ohlasy na koncert jsou naprosto parádní a jsme na to náležitě Hrdí !!!

Koncert navštívilo přes šest set šedesát šest fans a roztočili takový pogo, že jsme čuměli jak telata…

Ohlasy na nové album jsou naprosto pozitivní. Práce na něm trvaly přes dva roky a myslím, že se to absolutně vyplatilo. Takže my osobně máme výborný pocit z dalšího povedenýho alba.


Kromě nové desky jste natočili také celkem čtyři videoklipy. Sledovanost na You Tube mají více než velmi dobrou. Koncepce klipů jsou různé. Ten nejnovější – Hlavně ne o lásce, se natáčel v zimních Jeseníkách, konkrétně v okolí Branné. Není to prvně, kdy jste zavítali do této pohraniční horské obce. Čím to tedy? :)

Jak jsem řekl již výše… sledovanost všech našich nových videoklipů je skvělá a zároveň spolupráce s naším dvorním režisérem i kameramanem v jedné osobě Pájou Junkem je opravdu bezchybná. Konečně jsme sehnali člověka, který nechce za natočení a sestříhání videoklipu nesmyslně astronomické částky. Takže ve spolupráci chceme samozřejmě dál pokračovat.

Jinak Do Branné jezdíme pravidelně každý rok na zimní soustředění o jarních prázdninách. Máme tam Bombastické zázemí a naprosto oddané fanoušky, kteří nás milují a super rozmazlují…

A to se nám líbí… haha :)


Další neméně důležitou skutečností u Debustrolu je změna na postu kytaristy, kdy Trifida nahradil Önslaughter. Ten ke kapele nastoupil po konkurzu v lednu letošního roku. Průběh konkurzu se prolíná ve výše zmíněném klipu Hlavně ne o lásce. Jak tedy padla volba právě na Önslaughtera a jak se ,,zabydlel“ v kapele, jak jej přijali fanoušci a tak nějak představ nového člena Debustrolu čtenářům v širším spektru, ať se i neznalí doví.

Ano, původní kytarista Trifid nám na konci Slovenského turné oznámil, že do konce roku odchází. Čímž nám dal na hledání náhrady jen dva měsíce, ale my jsme se toho nezalekli a okamžitě vyhlásili konkurz, se kterým nám pak Trifid nakonec hodně pomohl. Za což mu patří velký DÍK !!!
Önslaughter si své místo na zmíněném konkurzu vybojoval… a právem. Přihlásilo se nám dohromady devět kytaristů a on byl ze všech jediný, který to pak v tom užším výběru bez nějakých velkých problémů dal. Önslaughter hraje již 6 let v kapele HELLOCAUSTOR a je její velkou oporou. Myslím, že se u nás zabydlel skvěle a náš poněkud černý humor se mu líbí. Je naladěn na naprosto stejnou vlnu a pro muziku by klidně i chcípnul. Což si myslím je ta nejlepší náhrada, jakou jsme si mohli kdy přát… Taky se nám díky jeho mládí snížil věkový průměr kapely na pouhých 39 let… haha :)

 


 

Aktuálně za sebou máte téměř celé zimní Válka tour. Jak jsi spokojený s jeho průběhem. Co tě potěšilo, příjemně překvapilo nebo je naopak něco, co se nevydařilo úplně podle představ?

Zimní Turné VÁLKA hodnotím jako naprosto povedené. Během 13 koncertů se na nás přišlo podívat dohromady kolem dvou tisíc fans a to je si myslím VELKÝ úspěch !!!
Turné jsme jeli prakticky sami bez nějakého dalšího většího jména a vše se náramně povedlo. Na pár koncertech jsme dali šanci dívčí kapele THE AGONY. Na některých s náma jezdili kluci z BAD FACE a někde si s náma zahráli místní frajeři… jako … ANTIGOD, STREET MACHINE, THE ABYSS, ELYSIUM a další. Takže jsme si vše náramně užili !
Kolik fláků z Války momentálně hráváte na koncertech na živo?
Naživo hrajeme všechny čtyři klipy plus titulní píseň Vraždící kov. Takže pět nových fláků. Na podzim chceme natočit další videoklip a postupně tam ještě nějakou novinku dohodit.

 

 

Jaké jsou další plány Debustrolu na rok 2017? Na co vše se mohou fanoušci letos těšit?


Další plány DEBUSTROLu jsou jasné… HRÁT, HRÁT a zase HRÁT naživo všude kde to jen půjde… Na podzim pak plánujeme společné turné s našimi kamarády … kapelou LOCOMOTIVE.
Turné bude mít kolem deseti zastávek po celé České republice a myslím, že se naši i jejich fans mají opravdu na co těšit ! Bude to nekompromisní nátěr.
Na závěr máš prostor cokoli vzkázat čtenářům a fanouškům. Je to tvoje … :)
Kolinss:
Chtěl bych poděkovat všem našim fans, že to s náma vydrželi… DÍKY !!!
Kolinss, díky za rozhovor.
Taky díky.


Autor článku: DEADLY GRIND


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist