Reklama
3. 3. 2015

Rozhovor s Lukášem Doksanským o blížícím se turné Arakainu

Již tento pátek začíná legendární česká metalová skupina Arakain své letošní turné s Lucii Bílou, které odstartuje koncertem v Polné. A právě o tomto turné jsem si povídal s bubeníkem skupiny Lukášem Doksanským, ...


Jaká bude koncepce playlistu na turné v letošním roce? Co lze čekat? Na co se těšit?
Oproti předchozím koncertům s Lucií Bílou bude spousta novinek. Lucka bude zaprvé zpívat i jiné skladby Arakainu, než které zpívala na předešlých koncertech, některé další skladby pak zazpívá společně s Honzou Toužimským a v neposlední řadě také představí úplnou novinku "Ty a já", kterou jsme nedávno natočili.

Tradičně se bude začínat v Polné. Liší se nějak první koncert, co se týče vyššího stupně stresu pro kapelu i štáb kolem? Nebo už jste za ty roky v tomto směru v pohodě?
Tak v každém případě je před prvním koncertem spousta nervozity, aby všechno klaplo jak má, což se netýká jen muzikantských a pěveckých výkonů, ale i techniky. Letos budeme používat navíc projekci, takže co se technické stránky týká, je to další drobná komplikace. Samozřejmostí je, že třeba při pátém koncertě se všichni cítí lépe než na prvním. To se nedá ovlivnit ani přípravou, musí si to prostě sednout.

Turné s Lucii Bílou je jistě dobrý tah. Dá se Lucie k tomuto společnému hraní a vystupování snadno přemluvit a jak je náročné skloubit její harmonogram s koncertním turné Arakainu?
Účast Lucky na předešlých výročích vznikla vždy tak nějak přirozeně. Sama Lucka říká, že se k Arakainu ráda vrací a dle jejích slov se nikdy necítila slavnější. Skloubit její harmonogram je ale velice komplikované, jelikož toho má strašně moc. Často pak dochází i k přesouvání už domluvených koncertů, aby se to dalo nějak dohromady. Nehrajou se jen pátky a soboty, ale i všední dny. Pro mě osobně jsou pak koncerty v týdnu úplnou vraždou, jelikož učím ve škole a ty dny pak musím nahrazovat.

Zazní na koncertech i nějaká nová píseň skupiny Arakain s Lucií Bílou?
Ano bude to pravě výše zmíněná "Ty a Já" z Honzova pera. Text k ní napsal Protheus ze spřátelené kapely Dymytry. Jinak bude Lucie zpívat i další písně Arakainu, které v jejím podání ještě nikdy nezazněly.

Bude turné či nějaký koncert nějak zaznamenáván? Můžeme očekávat nové DVD nebo živé CD?
O nějakém záznamu se uvažuje, ale ještě není nic rozhodnuto. Ve vzduchu visí i klip.

Jako host turné se opět představí ostravská parta Absolut Deafers, kterou bylo možno vidět na pódiích loňské koncertní šňůry Arakainu. Proč opět oni? A jaká je s nimi spolupráce?
Co se týká hostujících kapel, je to většinou záležitostí managera, který se stará nejen o nás (malý děti), ale i merchandising a koncerty vč. předkapel. Jinak s klukama vycházíme v pohodě, a oni si na nás zatím, myslím, taky nestěžovali. (smích) Nutno dodat, že Absoluti se budou na turné střídat s budějovickými Menhir.

Turné se poměrně rychle vyprodává - k dnešnímu dni Plzeň, Klatovy, Benešov, Polná. Jak to vypadá na jiných místech? Když nebude vyprodáno, bude alespoň plno? Čekal jsi takový úspěch letošního jarního turné.
Nemám konkrétní zprávy. I já se dozvídám, co je vyprodaný třeba z FaceBooku (smích). Podle předchozího turné se domnívám, že to co není vyprodané, v nejbližší době bude. Při turné XXX se nám povedlo vyprodat vše snad kromě Kladna, kde nebylo jisté, zda bude moc Lucka ze zdravotních důvodů vystoupit. Nakonec jsem si říkal, že díky Arakainu si konečně zazpívá před vyprodanými sály (smích).

Dokážeš si představit, že by bylo jednou možné udělat turné po stadionech?
Ono by to šlo asi udělat i teď, ale vyprodaný sál vypadá vždy líp než nenaplněný stadion, čili si myslíme, že takhle cesta je lepší. Ze svýho pohledu to navíc hodnotím tak, že je lepší si užít 24 "kulturáků", než jen třeba 5 stadionů.

V e-shopu Arakainu se objevil nový merchandising, toto nové zboží bude jistě k zakoupení i na jednotlivých zastávkách turné. Co konkrétně je nového?
Ano, samozřejmě k zakoupení bude. Merchandising obměňujeme pravidelně s každým novým turné. Nová jsou trička, mikiny... dál netuším...

Co by jsi vzkázal našim čtenářům a fanouškům Arakainu?
Aby poslouchali kvalitní hudbu, snažili se alespoň občas zakoupit originální nosič jejich oblíbených kapel a v neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem za podporu, protože bez té by to nemělo smysl.


Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist