Reklama
26. 5. 2017

Rozhovor s Petrem Barančíkem jedním z otců festivalu Mezi Dvorci

V sobotu 27.5.2017 proběhne další ročník open-air hudebního festivalu Mezi Dvorci, návštěvníky čeká příjemné prostředí v parku a bohatý program. Jak festival vznikl a co obnáší příprava programu prozradil Petr Barančík jeden z pořadatelů a otců Mezi Dvorci.


Jak a kdy vznikl nápad udělat Mezi Dvorci jeho historie je docela bohatá a prošla dlouhou cestu, včetně neúspěchů? Můžeš čtenářům přiblížit jeho historii.

Z původních letních dýchánku na mojí zahradě v centru Střekova s přáteli,pivkem a buřtem u ohně ten nápad vzešel něco jako "co si tady po širákem zahrát divadlo?" "no jo , ale to by k tomu chtělo i nějakou kapelu" dodal další...A fesťák byl na světě. Následující rok jsme byli již překvapeni zájmem o pokračování , a to už kapacita mého dvorku začala být nedostačující.Vyrazili jsme tedy do ulice , a rovnou si trumfli na dvoudeňák. Spláchla nás tehdy velká voda , což se projevilo i v návštěvnosti , a tak ten rok další ,již čtvrtý , jsme ulici lidem ponechali ,ale vrátili se zpět k jednodenímu formátu. A vše zas dopadlo super.Lidí bylo dost , počáso vyšlo , a tak až na drobné remcali v okolí , stěžující si na stage v ulici mezi domy si všichni užili fajn letní den. Další rok , již s podporou Střekovské radnice , jsme obsadili park TGM. Z tohoto otevřeného prostoru jsem měl krapet obavy, nicméně zbytečně. Park nakonec návštěvníci ocenili pro jeho "piknikovou" atmosféru , a my tím za sebou měli pět let..

 

Co je nejtěžšího na pořádání festivalů, vyskytly se například v minulých ročnících nějaké komplikace?

Tak jako po drátku to prostě asi nepůjde nikdy,když se člověk snaží nedělat festival "na pankáče".Nejvíc narážíme na problémy v uspokojování potřeb všech zainteresovaných úřadů a institucí. O tom se ale ,jak jistě chápeš,rozepisovat moc nechci, páč i letos jsem nucen s nimi jednat.

 

Jak vybíráte kapely, uvažujete i o zahraničních hostech?

Výběr muzikantů i případného doprovodného programu nechávám převážně na "programového řiditele" Honzu Plouhara,herce činoherního studia v Ústí n.L. Ale samozřejmě to spolu konzultujeme.Je tu snaha dát prostor lokálním profláklým ancáblům , ale zrovna tak přivést Ústečákům k uchu někoho přespolního.Cizáky bychom samozřejmě uvítali rádi , nicméně rozpočet této akce je dosti omezen . Většina účinkujících nám zahraje "za guláš a pivo" ,a tak i náklady s cesťákama pro nás mohou být oříškem.

 

Pro jaký typ posluchačů je tedy festival určen?

Nemáme cílového "mezidvorčáka" . Mám radost když tu pak v průběhu dne potkám rodinky s děckama,kočárky,starý máničky,študáky,sousedy skoro seniory ,nebo klidně kolemjdoucí , co si s chutí dají jen tak pivko , venku na Střekově v parku , a k tomu si podupává do rytmu neznámé hudby linoucí se z podia. A to je i snaha , nabídnout každému něco.Hlavně možnost se potkat , a strávit fajn den spolu.

 

Jaké jsou pořadatelské plány do vzdálenějšího budoucna.

To necháme koňovi..Vždycky čekám jak daný ročník dopadne,pak si po jeho přípravách rád odfrknu,léto uteče , a na podzim už se o dalším roce stejně zase začneme bavit . A jistě na takovéto městské akci záleží hodně i na podpoře městské části , a to nejen finanční a hlavně na zájmu lidí.


Na co se letos mohou návštěvníci těšit

Tak zatím jsme vysledovali že nejvíc lidí se chystá na Petra Čtvrtníčka a Leoše Nohu s jejich kapelou "buzerant", kteří opravdu moc k vidění nejsou,místní Točílas,kteří u nás budou již po třetí také vždy zaručeně nezklamou,a já osobně se těším na Ostravskou Tamalu..

 

Kde lze najít stránky a co všechno na nich můžeme najít?

Jukněte na fejsbůk " mezi dvorci " , tam se naše píár oddělení snaží co může dávat aktuální info , a jsou tam i fotky z minulých ročníků.

 

Závěrem prosím pozvěte svými slovy čtenáře Rockmag.cz na festival.

Přijďte! Lepší být u toho , než si o tom doma číst .. :-)Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist