Reklama
16. 1. 2013

Rozhovor s Petrem Hoškem z kapely Plexis

Tak a je tu další rozhovor od našeho redaktora, který je znám jako Miki Climax. Tentokráte s českou punkovou legendou Petrem Hoškem z kapely Plexis.


Takže čau Strejdo, je to už 28 let, co brázdíte s Plexis křížem krážem republikou, což je na punkovou kapelu víc než úctyhodné - chystáte nějakou  větší párty nebo tak k tomuto požehnanému jubileu?
Zdar Miki omluva že to tak dlouho trvalo ale jdem nato. takže větší mejdan už proběhl ve vagone za účasti degradace apple juice a divná party.na požehnanej věk serem to možná jestli se dožijeme 30ti let :-) i když je pravda že na začátku by mě to nikdy nenapadlo že budem hrát takhle dlouho a třeba budem mít možnost si zahrát s kapelama který proste miluju třeba Ramones Buzzcocks Expolited atd to je asi to nejvíc co můžeš zažit vole, splněnej sen. to je to co tě poháni dál a davá ti energii přeju to všem kapelám který pro muziku žijou.

Kdyby jsi měl shrnout odezvy na poslední desku Plexis Vohul to!, jak je deska úspěšná a jsou nějaké ohlasy třeba i ze zahraničí?
Vohul to se rodila zvláštně. věděli jsme že musíme něco udělat,říkali nám to fanoušci že už se dlouho nic neděje tak jsme měli nejaký hotovy věci ale pořad to nebylo vono,až přišel ten uraz jak jsem se zrakvil úplně na plech když jsem šel od sudu , a všechno bylo jinak , já po operaci doma kluci zkoušeli spolu a vozili mi to co udělali domu kde jsem k tomu delal texty potom jsme předělali všechno co bylo hotovy a vzniknul úplně jinej materiál kterej jsme natočili, v podstatě zaplať panbůh protože z toho vzniklo vohul to natočili jsme to za rekordních 6 dni a hrozne nás to bavilo . jestli jsou nějake ohlasy z venku nevím vysel v Anglii článek kde to chválej v Polsku je to taky bavilo tak snad dobry :-)

Co další rok a plány Plexis? Kdy se můžeme těšit na další řadovku?
hrozne nerad plánuju fakt mě zajímá co je dnes. samozřejmě pokud bude chuť a nápady tak bych hrozne rad něco udělal protože Martin a Dušan jsou pro mě strašně důležitý lidi hrajeme spolu nejdýl v historii Plexis a zažili jsme toho spolu nejvíc ale bez nich už by Plexis nebyl Plexis takže jen s nima ale jak říkám rad bych

Poslední dobou se proslýchá, že jsi se dal na SXE éru,  co je na tom pravdy :-D:-D:-D a dožijeme se toho, že společně oslavíme minimálně 30let Plexis?
sorry ale fakt nevím co znamená sxe scéna takže na tuto otázku nemůžu odpovedet :-D

Z vaší více než spřízněné kapely Apple Juice odchází bubeník ... jak to bude s klukama dál? objeví se za škopkama někdo další nebo má kapela jiné plány?
dušan čochtar je super člověk výbornej bubeník ale musel zpátky na Slovensko vím že takovýhleho bubeníka těžko nahradit nicméně Dušan už avizoval že našli novýho kluka a prej je super tak se na nej těším

Když jsme u spřízněných kapel, práskni s kým rádi hrajete, co se ti v Čechách líbí za kapely a můžeš nám i říct nějaká místa kam Plexis vždycky rádi zavítají.
no v Československu mám rád víc kapel nechci teď urazit někoho na koho třeba zapomenu ale urcitě SPS,Ex Tip,Slobodná Európa,Zóna A,Degradace,E E ... v podstatě se všema co jsou v pohode a nepomlouvaj se navzájem ,i těch par je ale nemínim je jmenovat. Jinak výjma festivalů máme hrozne rádi Plzeň,Písek,Budějovice,Brno Ostravu, Znojmo Boleslav ale to takhle nejde říct je to koncert od koncertu

Co ty a tvůj projekt Maradonna Jazz - popiš nám pro lidi, co moc nevědí, o co jde vlastně - o co jde? 
M.Jazz je takovej sranda projekt lidi z různejch hc.a punk kapel Hraboš(nasrot)Jarda Stuchlý(michaels Uncle) já, a Baltazar máme rádi vic druhů muziky třeba jazz a nejradši latin america jazz takže je to naprostá improvizace kdy my jako dj pouštíme latino kluci do toho hrajou co je napadne a to je maradona jazz hrajem tak 5x ročně a je prdel někdo to vůbec nepochopí ale spíš si lidi jdou zablbnout

Když se dívám na desku Půlnoční rebel z roku 90, neplánujete tomuhle klenotu udělat nějaký vinyl repress nebo něco takového? Určitě by si to dnes pořídila spousta lidí, která se k original presu nedostala.
čoveče určitě ne . Rebel mel svůj čas i svůj zvuk nemám rád remastery ke stažení je na stránkách a přehrát to znovu by asi nemělo smysl to radši uděláme to novy album.

Díky ti moc za rozhovor. Ještě nám tu hoď nějaké to naučné moudro a práskni, kde Vás můžeme v nejbližší době vidět.
Měj se fajn a ahoj já taky dík za osloveni na rozhovor a to moudro snad jen Neperte se! Nežerte se! Poslouchejte muziku :-))))) čau

Autor článku: Miki Climax  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist