Stríbrné prívesky na Darkont.cz
18. 5. 2015

Rozhovor s Tomášem Hrbáčkem (Harlej)

Kapela Harlej vydala na podzim 2014 novinkové CD Na prodej, následně vyjela k tour na jeho podporu, které zakončila v půli května. Pro rok 2015 jsou plánovány velké oslavy 20 let existence kapely. Jaké jsou odezvy na nové CD, co proběhne v průběhu letošního roku a mnohé další Vám přinášíme v aktuálním rozhovoru se zpěvákem Harleje Tomášem Hrbáčkem.


Ahoj Tome. Loni na podzim vyšla nová deska Harleje Na prodej, jak jste s ní s odstupem spokojeni a jak ji přijali fanoušci? Co jsem měl možnost se bavit a číst komentáře, tak převládá spokojenost.
Čau. Tak musím se přiznat, že ty internetový diskuze a podobně moc nečtu. U Harleje je to totiž malinko specifičtější, že stejně tak jako u jiných kapel, vyvolala a možná někdy ještě vyvolává změna frontmana určitý rozpaky a pak se objeví reakce, který ani tak nesouvisí s deskou, ale řeší úplně něco jinýho. Není to samozřejmě zdaleka tak silné jako ze začátku, ale občas to tam ještě malinko je a proto tyhle věci beru tak nějak s rezervou. Ze samotného CD mám jinak super pocit, některé písničky hrajeme na živo koncertně a tam člověk pozná nejlíp, jestli to funguje a nebo ne. A ono to funguje. K celý desce jsme vydali singl Než to s náma půjde ke dnu, což je taková nestandartní písnička a ta taky zafungovala skvěle… Jo, ta deska mě prostě baví.

Aktuálně se nacházíme v Tovačově v zámeckém areálu. Hráli jste tady už někdy a jak často vůbec zavítáte na takové akce jako je zrovna Pálení čarodějnic nebo podobné?
Určitě jsme tady ještě nikdy nehráli a já tady osobně ani nikdy nebyl, takže je to premiéra se vším všudy (úsměv). Je fakt, že párkrát do roka se dostaneme i na takové akce. Hrajeme teď třeba pravidelně na žateckém Chmelobraní a podobně. Nejsme asi úplně ten tip kapely na nějaké městské slavnosti nebo tak, ale občas, jako právě dneska (30.4. 2015, pozn. autora), nebo Žatec je takové zpestření těch klasických koncertů nebo rockových festivalů.

Jde o vaši první letošní akci venku. Těšili jste se už z kulturáků, hal a klubů na venkovní prostředí?
Co se týče mě osobně, tak já mám radši to vyloženě teplé počasí a je to teď na mě ještě možná brzo. Ovšem je to určitě příjemná změna, protože vždycky na konci té sálové sezony se těšíš na jaro na venkovní koncerty a na podzim je to zase obráceně.

Právě se blíží do finále společné tour s kapelou Jaksi Taksi na podporu novinkového CD. Jedna část proběhla už na podzim, teď běží tedy druhá. Na co se chystá Harlej následně? Klasické letní akce, festivaly a podobně? Říkal mi Tonda, že letos na podzim se plánuje slavit a jet tour ke 20 letům Harleje.
Letos je celej rok výroční a celej rok se pojede v  duchu výročí 20 let Harleje. Vyvrcholení přijde na podzim, kdy se chystá něco navíc a odehraje se to v Praze v Lucerně. V půlce května to celé odstartujeme velkým koncertem v Plzni. Moc se na to těšim.
Aktuální CD bylo zároveň také hned možno poslechnout celé na youtube. Jak tento zajisté přispěl k samotné propagaci desky a promítlo se to třeba i do samotného prodeje fyzických nosičů, že fanoušek už předem věděl, co přesně kupuje?
Žádnej marketingovej tah to myslím nebyl, spíš jsme prostě chtěli předejít tomu, aby se to na internetu objevilo v nějaké pochybné kvalitě na úložných servrech a tak, což se pravidelně děje a nikdo tomu nezabrání. Přece jen to má na youtube určitou formu, než jen nějaká kolonka někde na uložto, kterou si stáhneš. Určitě to ničemu neuškodilo. Kdo si chce pořídit klasické CD a podpořit tím Harlej, tak si ho pořídí i tak a tohle v tom nehraje roli.

Jarní tour je skoro celé po Čechách, dá se tedy očekávat, že na podzim na Moravu a Slezsko zavítáte více?
Na Moravu jsme určitě mysleli, koncertů tady bude letos určitě dost a pokud si to dobře vybavuju, tak koncertní jaro 2016 bude zaměřeno právě na Moravu. Chceme tady lidem ukázat, že na nás má smysl přijít, že si užijou spoustu zábavy. Nechceme, aby měl někdo pocit, že Moravu zanedbáváme :)

Co letní festivaly, letos vás čeká třeba Mastersof rock, Slezská noc, Benátská noc a další.
Na letní festivaly se samozřejmě těšíme, jako každej rok. Člověk tam potká další muzikanty, kamarády a přátele, které třeba přes rok jinak nevidí, a o to víc je to příjemný. Obecně hraní venku v létě je paráda a bývá to často i celkem fajn večírek (úsměv).

Na závěr máš prostor, můžeš cokoli vzkázat fanouškům a čtenářům.
Hlavně, ať se mají fajnově (úsměv) a budu se těšit, že se třeba někde potkáme.

Tome díky za tvůj čas na rozhovor.
Já taky díky.
Autor článku: DEADLY GRIND

Darkont.cz

Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist