Stríbrné prívesky na Darkont.cz
1. 3. 2013

Rozhovor s Witch Hammer k albu Never Stop

Jablunkovská metalová parta Witch Hammer existuje už od roku 1999 a v loňském roce vydala po třech letech novou desku s názvem Never Stop, o které jsme si povídali v tomto interviewu.
Tři roky se čekalo na vydání nové desky. Tři roky práce. Jak jste se svým dílem spokojeni?
Spokojení jsme nadmíru! Ba co víc, i recenze na desku jsou velice kladné a to jak z tábora posluchačů, tak i od recenzentů a novinářů, což je vzácná shoda! Věřím tedy tomu, že je ta deska asi opravdu dobrá :-)

Dílo vskutku velmi dobré, předčící vše ostatní co jste doposud měli, nemáte strach, že album Never Stop bude vaším vrcholným dílem, které nepřekročíte?
Děkujeme! Deska NEVER STOP je další logický krok ve vývoji kapely. Druhé album ZODIAC je podle nás taky velkým krokem kupředu oproti debutovému albu a tak by to podle mě mělo být. Kapela se vždy má kde dál rozvíjet a vždy je co vylepšovat. My jsme u desky NEVER STOP vsadili na hitovost a energii, namísto složitých hudebních kompozic a exhibice hráčských dovedností. Tohle je směr, kterým se budeme ubírat i v budoucnu. Teď zpět ke tvé otázce – jestli si myslíme že NEVER STOP už nepřekročíme? Myslím si , že NEVER STOP je naopak odrazový můstek věcí příštích a ještě se od nás dočkáte velkých věcí! Směr už máme vytýčený. Nerad bych to samozřejmě zakřiknul, takže to berte s rezervou :-))

Nejen v Čechách ale i v zahraničí (Slovensko) sklízíte za album uznání. Budete se snažit protlačit svou tvorbu více do zahraničí?
Stabilně se zaměřujeme na okolní státy. Prioritou je pro nás koncertní činnost, takže hlavním úkolem je sehnat promotéry v těchto státech. Bojujeme, ale jde to pomalu.

Reediční vydání alba třeba u Nuclear Blast, Noise, Metal Blade? Přemýšlíte o něčem takovém? Hodíte se tam. Nebyly by jste první skupinou z Česka, ale patříte bezesporu do těchto stájí.
Tak to by bylo super! Bohužel nemáme za sebou žádného člověka s vazbou na vedení NUCLEAR BLAST ani METAL BLADE…Bez někoho takového to prostě nejde. Všechno co můžeme udělat, je poslat jim CD a nějaké info o nás. Takovýchto promo-balíčků jim ale chodí tisíce z celého světa. A pochybuju, že tam mají někoho, kdo všechny CD poslouchá a hledá nový talent :-) Z ČR se to naštěstí podařilo kapele SEVEN, ale ani jim by se to nikdy nepovedlo, kdyby za nimi nestál Viktor Smolski z RAGE. Tohle byla v případě SEVEN právě ta důležitá osoba s vazbou na vedení NUCLEAR BLAST. Bez někoho takového v zádech nemáš absolutně šanci! Teď mě tak napadá, kde asi končí ty tisíce promo-balíčků z celého světa co jim tam chodí? Nějaká sekretářka bude mít doma třeba už velice slušnou sbírku! :-))))

Never Stop a albumové tour, jaké bylo a bude?
Tour zatím žádné nebylo. Uvědomme si, že deska je venku teprve cca měsíc a půl. Koncerty se průběžně plánují a postupně se budou objevovat na našem webu. Nějaké souvislejší turné je zatím hudba budoucností. Navázali jsme ale spolupráci s agenturou ARTFOR Production, takže uvidíme uvidíme, jak se k tomu postaví :-) Nějaké náznaky ze strany agentury ohledně turné už tady byly, tak se nechme překvapit! Taková věc se ale samozřejmě nedá naplánovat za měsíc, takže jestli se to povede, tak nejdříve na podzim, případně začátkem příštího roku. Každopádně i bez turné toho letos chceme objet co nejvíce!

Křest alba, jeho průběh a pereipetie?
Křest alba se bude konat 23.2 v Třineckém, klubu BAR-ROCK-O a spolu s námi se ho zúčastní kapely EAGLEHEART z Brna a THE WALL z Mostů u Jablunkova. Připravenou máme zbrusu novou pódiovou show, včetně kulis, světelných efektů a dalších vychytávek, takže se fanoušci mají opravdu na co těšit! Určitě to bude nezapomenutelný večer pro všechny zúčastněné! Kdo bude kmotrem ale neprozradím. Musíte se o tom přijít přesvědčit sami do Třince! ;-)

Léto ještě není však pomalu se blíží, s ním festivaly. Tam kde hrajete pravidelně mě (nás) ani tak nezajímá, to je dané. Festivaly , které máte odkleplé s přihlédnutím právě na Never Stop.
Všechno se teprve vyjednává a dolaďuje a jelikož to oficiálně ještě nemají na webech ani festy se kterými jednáme, nemůžu ještě nic prozradit ani já :-) Nezbývá než opět odkázat na náš web www.witchhammer.cz do kolonky KONCERTY. Tam se všechno vždy a včas dozvíte.

Všiml si vás díky tomuto albu někdo významný? Booking agentura? Protože vše zopakuji ještě jednou. Povedlo se vám udělat po čertech dobrou desku. Tohle bych se nestyděl prezentovat ani v zahraničí.
Jak už jsem psal výše, navázali jsme spolupráci s agenturou ARTFOR Production již před vydáním desky a to na základě singlu DIRTY ROCK & ROLL, který album předcházel. Co se týče zahraničí, tak tam masivnější prezentace teprve proběhne. Momentálně jsme se soustředili na vydání alba a věci s tím spojené, teď je na pořadu dne křest a vše okolo a pak nastane čas na promo aktivity v zahraničí.
Je toho fakt hodně a všechno najednou se zvládnout nedá, ale pracujeme na tom!

Na plány do budoucna se vás ptát zatím nebudu to přinese čas a další rozhovor. Prostě závěrem, díky za rozhovor a za tvorbu kterou činíte.
My děkujeme za tvou podporu a prostor k prezentaci na tvém webu a všechny čitatele zveme na křest naší desky 23.2. do Třince, (opravdu to bude stát za to!) jakož i na všechny další akce, kde se letos objevíme! Sledujte náš web a buďte připraveni na WITCH HAMMER vzor 2013!!! Uvidíme se na koncertech!


Autor článku: Alan Rohan  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist