Stríbrné prívesky na Darkont.cz
10. 3. 2017

Rozhovor s Xindlem X k turné Nový songy s kapelou & Starý fláky s kytarou

Je to už skoro 5 let, kdy jsme tu měli naposledy rozhovor s kapelou XINDL X. Tenkrát byl z naší vlastní produkce. Tentokrát nám byl doručen formou tiskové zprávy, což ovšem neznamená, že by neměl být pro fanoušky tohoto nonkonformního českého barda, stejně zajímavý...


Co připravuješ pro jarní turné?

Na turné chceme představit všechny písně z nové desky, ale samozřejmě nedojde jen na ně. Věřím, že sobě i fanouškům uděláme radost, když oprášíme skladby, které máme rádi, ale dlouho jsme je nehráli. Některé zahrajeme s kapelou a jiné zahraju jen s kytarou tak, jak mne lidé znají z mých koncertních začátků. Takže i ti, co nás už letos viděli na festivalech, se dočkají úplně nového programu.

 

 

Jak vnímáš situaci na silnicích, i když nejsi řidič, a proč jsi se rozhodl podpořit informační kampaň VIDÍME SE?

Řidič nejsem, to je pravda, řidičský průkaz dosud nemám. Možná o to více – jako spolujezdec – mám větší šanci vnímat, co se děje okolo. Proto mi nedalo ani moc přemýšlení, abych se rozhodl pro spolupráci s projektem Vidíme se Besipu. Vlastně jsem moc rád. Pokud naše spolupráce pomůže ochránit něčí zdraví či život, pak to není zbytečné. Dokonce musím přiznat, když mi vysvětlovali, jak je důležité, aby účastníci silničního provozu byli vidět, že mnohdy tomu tak opravdu není. Právě jako spolujezdec už jsem viděl tolik lidí takřka až na poslední chvíli. A abychom všichni byli vidět, stačí opravdu málo. Je to hrozně jednoduché, levné a naprosto účinné. Reflexní pásky jsou prostě skvělé! Přijďte na koncert a my vás o tom přesvědčíme…

 

 

 

Jako hosta jsi přizval dnes už poměrně známého písničkáře Petra Lűftnera. Je důvod jen to, že jsi mu produkoval jeho první album Až se příště narodím nebo jsou to ještě jiné pohnutky?

To, že jsem produkoval jeho album, je jen jeden z mnoha důvodů, proč Petr se mnou pojede další turné. Byl jsem na koncertním křtu jeho alba v Ústí nad Labem a musím přiznat, že Petr je koncert od koncertu lepší a lepší. Jde z něj neskutečná energie a diváci si jeho koncert užívají od první noty. Kromě toho, že jsme se stali přáteli, rád bych mu i tímto pomohl, aby se jeho tvorba dostala i k dalším lidem, kteří přijdou na naše koncerty. Z našich předchozích vystoupení vím, že většinu fanoušků na mých koncertech Petrovy písničky baví. Je s ním prostě radost spolupracovat.Na jednom podiu se s tebou znovu objeví i Mirka Miškechová, můžeme se tedy těšit opět na společný song Cudzinka v tvojej zemi nebo dostane Mirka větší prostor?

S Mirkou se pravidelně potkáváme, byla hostem i na mém předchozím turné v Čechách. Mirky si jako písničkářky velmi vážím a její tvorba se mi líbí. I proto jsme se domluvili, že bude hostem mého jarního turné NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU. Myslím, že mohu prozradit, že spolu určitě zahrajeme pecku Cudzinka v tvojej zemi, ale připravujeme i něco dalšího. Nechte se překvapit a přijďte se podívat.


Autor článku: TZ

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist