Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 2. 2008

Rozhovor se Sklendou

Interview s pořadatelem řady hudebních - rockových a metalových akcí - například známých Falcons Festů nebo aktuálně chystaného a za pár dní běžícího turné kapel Hyperion, Innocens a Vidock nazvaného - MetalHey Winter Storm 2008.

Jak jsi se vůbec dostal k pořádání kulturních akcí?
to je poměrně mladá historie. V roce 2003, mně technici Wilda, a Afrik od Aleše Brichty zatáhli do zákulisí Lucerny na Rockové vánoce v Lucerně. Tam jsem tomu propadl. Postupně s klukama jezdil po akcích, a díval se jak to dělají profíci. Bral jsem, dobrý i ty špatný zkušenosti. Na podzim 2004 jsme se s bráchem do toho pustili, a hned to vyšlo. Lidi byli hladový vyšel nám termín, a bylo to super. Od té doby máme za sebou 14.rock festů, nějaké tour apod. Nutno podotknout, že než jsme se to naučili stálo to dost velký peníze. Prostě jako pořadatel si myslíš, že toto je dobrá sestava, ale lidi prostě myslí jinak. Pořádat akce je prostě neskutečněj vabank. Jedno je jistý skoro vždycky ráno víš jestli ti něco zbude nebo z prasátka doplatíš výbornou akci :)).

A jak jsi přišel na to pořádat MetalHey Winter Storm 2008?
Mám ten dojem, že jsme komunikovali s manažerem Innocens, že by jsme mohli spolu hrát. Pak jsme se dali ještě dohromady s Petrem Tylečekem od Hyperion, slovo šli jsme do toho. Hlavní podíl práce odvedl Petr Tyleček z Hyperion. Ale každej do toho dal to co umí.

Jde o turné tří kapel, jak byly tyto kapely vybrány?
Vybrali jsme se tak nějak sami. Já s Petrem jsme se vrhli do promo, zajistili podporu dvou podle mně výborných partnerů časopisu SPARK a radiového pořadu METALHEY RADIMA KOZIELA, včetně radia Hey. Následně jsme oslovili všechny možné partnery vč. Vás, a dalo se to do pohybu. Innocens zaúkolovali Elvíru k výrobě plakátu, a promo materiálů které se nesmírně povedli. Za to jí patří dík. Dlouho jsem neviděl tak hezkej plakát. Díky ovšem patří všem kdo se na svých médiích rozhodli podpořit tento projekt.

Co máš společného s kapelou Vidock?
u Vidock jsem na postu manažera, a spolu s Jitkou Šimkovičovou makáme na růstu kapely. Zajišťujeme prostředky, koncerty, studio, promo a vůbec celej chod. Už na začátku jsme dali pravidlo, že kapela nejsou ti tři šílenci na stage. Kapela je celek tudíž Vidock nemá 3.lidi, ale 5. Zatím nám to funguje, kluci strašně dřou na novém materiálu na CD, který vydávamé hned v české, a anglické verzi. Management zase maká na tom, aby to měli kde ukázat. Reakce na akcích nám dáva jasně najevo, že jdeme zprávnou cestou.

Pověz nám něco o účinkujících kapelách...
Sešli se tři metalové kapely z nichž žádná nehraje to samé, to bylo to proč jsme do toho šli. Vidock je metal crossover postavenej na brutálně skvělé hře kluků s vážně exkluzivím nábojem. Vidock se prostě musí zažít. Je to tlak od začátku do konce. Já je přirovnávám k Children of Bodom. Ostatně metal se podle mě vrací. Lidi chtěj vidět muzikanty co mistrně ovládají nástroje. Hyperion další pecka, už když hráli na Falcons rock v r.2005, a ještě nebyli tak známí jsem říkal to bude dobrý. Kapela se rozrostla o bicí, tím to dostalo naprosto jinej rozměr. Tři chella s bicíma výborná pódiovka. Osobně jim fandím a věřím, že mají na to se s tou hudbou dostat i za hranice. Innocens jsem znal z dob kdy Cathy ještě hrála u mně s Everdream. Už tenkrát mně navedla na její druhý projekt Innocens. Jasně jsem jí řekl nech ten revival, a rozjeďte pořádně Innocens. Naštěstí to tak dopadlo. Její hlas vévodí tomuto gothicko elektonickému rocku. Stejně tak jak u Hyperion i tato kapela má na to dostat se ven. Všechny kapely navíc jsou živě na super úrovni žádná chvilka na stage tě nenudí. Žádní stojící hráči s problémem trefit strunu,. Totální masáž od začátku do konce. Stojí to za to vidět :))


Kolik má turné zastávek a jak byly vybírány místa, kde se bude hrát?
Původně jsme zamýšleli s 9. Každá kapely dohodí 3. Nakonec je to osm zastávek, zejména proto že jsme vybírali ty nejlepší a zavedené kluby. Řešili jsme aby byl dobrý zvuk, protože nikdo z nás nechtěl hrát na špatně zajištěné akci. Prakticky jsou to kluby, které jsme už dříve nějak vyzkoušeli.

Odlišuje se tato pojízdná akce nějak od ostatních festivalů?
já myslím že jo. Zejména proto že je v zimě :). A taky svou rozmanitostí metalových stylů vč. obsazení kapel. Většina kapel jede spolu se stejně stylove zařazenými souputníky. To mi jsme nechtěli. Chtěli jsme aby metalisti z řad fans našich kapel objevili další jiné zajímavé bandy. Sestavení tohoto tour je pro mně osobně výborné. Navíc si kapely budou akce od akce měnit pořadí setů. V Brně na Favále máme hosty kapelu Smrha, která pokřtí CD a ve Vyškově kapelu Mr.Dynaboom.

Co je nejtěžšího na pořádání akcí, vyskytly se například nějaké komplikace s MetalHey Winter Storm 2008?
Nejtěžší je to vůbec pořádat. Je to neskutečně mnoho telefonů, emailů, a řešení. Od plakátů, propagace až po samotné zajištění nástrojovky, ubytování, pořadatelů atd. Spark Metalhey Winter Storm, je ale muška proti Falcons rock festům. Tam je vše ve sportovní hale, velká stage, zvuk, světla, výčepy, a hafo další neviditelné práce. Pořád to není nic proti mega akcím typu NPH, Basinfire nebo Masters of rock!! Naštěstí se na těchto akcích pohybuju služebně tak furt sleduju jak na to. Ale i když si myslíš, že tě nemůže něco překvapit vždy se něco stane co nečekáš. Mně osobně sere doslova revivalové scéna, pořadatelé radši vezmou nějakej revival (živé-činé) kapely než zajímavou mladou kapelu. Z jedné strany je chápu, vždyť po pár pivech ti lidi budou reagovat líp na Deep Purple revival než třeba na naše kapely, ale proč proboha. Sám jsem si jich taky pár vyzkoušel, a jasně viděl že lidi to prostě tohle chtějí, a to mně mrzí. Navíc honoráře revivalových kapel jsou někdy jak z jiného světa. Pak nedostanou prostor jiné hodně zajímavé kapely, a těžko se prosadí. Musím říct, že podle promo disků, a nabídek na hraní na Falcons festech je tady strašné možství zajímavých kapel. Ovšem muzika není jen to, že umíš něco zahrát. Musí se sejít všechno management, kapela, názory, štěstí. Je to tvrdej boj,dřina a odříkání.

Co by jsi vzkázal našim čtenářům?
snad jen jedno! Pokud máte rádi rockovou muziku, odpojte se občas od internetu, vemte na sebe mantl dejte štamplu na cestu, a vyjděte na pořádnej rokec. Určitě se nebudete nudit poznáte další lidi s kterýma si určitě budete moct něco říct, vylejete si mozek, a v pondělí zase nastoupíte do toho uspěchánýho, hektickýho života. Tak přijďte vypnout!!!
p.s Vám v Rockmag spoustu další výborné práce co na podporu akcí děláte. Jste vážně super!!!Autor článku: David Havlíček


Komentáře:

17. 3. 2009 09:31
Petr T
Sklenda hlavně za zády obírá jednu kapelu za druhou... Ne jedna kapela na to už pěkně dojela... Tenhle sráč by měl jí dělat úplně něco jinýho a ne se pakovat na muzikantech. Fakt nás nasral, jak nás obral o několik tisíc na poslední akci! A to jsme zjistili jen náhodou.
17. 2. 2008 21:01
Nazdarek,
supr clanek, Sklenda je divoch a dela to dobre. Drzyim palce at vyjde jak turne, tak vse co dela a tesim se na VIDOCK na nasem festivale AHOJLETOROCKFEST 2008.
P.S. Sorry za ty hacky atd... mam angl. klavesniciiiiiii

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist