1. 4. 2017

Rozhovor se skupinou Chai

Rock-popovou skupinu Chai z Nýrska, která vznikla v roce 2009, se rozhodl vyzpovídat náš redaktor Alan Rohan. Výsledek zde a tady právě nyní.


Alan – Ahoj, tak se nám představte a odkud jste?

CH – Ahoj, my jsme kapela Chai, kterou tvořím já Pavel Bošek – zpěv, kytara / Michal Kovářík – klávesy / Jiří Bošek – basa / Radim Šulan – bicí. Pokoušíme se jezdit všude možně, ale pobýváme v Nýrsku.:-)

 

Alan – Jak dlouho hrajete, a vy jste začínali jako pop - rocková kapela, anebo jste začínali na jiném žánru?

CH – Dali jsme se dohromady v roce 2009. Chai začal hned jako pop – rocková kapela, protože západočeskou přebustřenou pivní scénu jsme si každý vyzkoušeli v začátcích v předchozích kapelách. Myslím, že jsme od té doby hudebně vyzráli a nezamrzli.

 

Alan – Za sebou máte dvě dlouhohrající alba, co je v přípravě?

CH – Natočili jsme dvě alba ve studiu Citron v produkci Petra Slezáka. To už je starší materiál. Nejaktuálnější songy jsou tři, natočili jsme je nedávno v produkci Aleše Zenkla. Dal se jim takový popový moderní ksicht pro mediální účely, myslím, že se parádně povedlo. Tvoříme dál a celkem dost. Je nám jasné, že i když jsme chtěli točit píseň po písni a postupně zveřejňovat, nové album nás v blízké době nemine. Posluchači na koncertech chtějí cédéčka, tak ať jim můžeme nabídnout zas něco nového.

 

Alan – Video klipy, zatím také dva, co nový obrazový materiál?

CH – Oficiální videoklipy máme tři. První animovaný z první desky, druhý na písničku Frajer z druhé desky. Obě písně jsou spíš bigbítovky. Třetí klip je na jednu z těch nových songů, je pomalejšího tempa, je to Citová tříšť.

 

Alan – Úspěchy, jaké úspěchy skupina Chai za svou éru získala?

CH – V létě 2013 jsme zvítězili v soutěži Bolevecké plážohraní v Plzni, v témže roce jsme se dostali do finále v Prazdroji talentů v Plzni a v roce 2015 jsme se stali v soutěži iRampa od iDnes kapelou Plzeňského kraje. Jako úspěch beru také to, že se náš nový videoklip na Citovou tříšť zcela nenásilně objevil v hudební televizi Óčko. Potom si vážíme spolupráce s Petrem Slezákem a Alešem Zenklem. A také bylo super, když si nás Petr Janda pozval na zahradní párty, kde jsme se střídali s Olympicem a hráli Petrovým hostům.


 

Alan – Dosti ocenění jste získali se skladbou Šampión. Šouplo vás to tedy dál? A klip na tuto skladbu jste dělat nechtěli? Nebo je už na to pozdě, a přemýšlíte o jiné skladbě?

CH – Šampión je občas k zaslechnutí na nejmenovaných rádiích. To určitě pomohlo k tomu, že si ho posluchači na koncertech zpívají, dobře ho znají. Je možné, že k natočení klipu k této písni ještě dojde.

 

Alan – Úspěchy jsme probrali, ale co si sami myslíte, že byl váš opravdu největší úspěch anebo meta, které jste dosáhli?

CH – Tohle je těžké. Již jsem vyjmenoval a těžko porovnávat. Možná, že za největší úspěch bych mohl označit to, že jsme se sešli jako bezva parta a stále spolu přes různé úspěchy i neúspěchy držíme.:-) A asi hlavně to, že se nám naší hudbou podařilo oslovit nějaké ty lidičky, kterým se to fakt líbí.:-) Moc jim děkujeme.

 

Alan – Díky za rozhovor, snad se opět sejdeme někdy, až bude třeba nové album hotové.

CH – Děkujeme za výzvu k rozhovoru. Budeme se těšit na příště.:-)

 

Vypracoval: Pavel Bošek

http://chai.cz


Autor článku: Alan Rohan

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist