Reklama
20. 2. 2013

Rozhovor z Bukvou z kapely Mentálně narušená moucha

Že je neznáte? Je to 93. nejhranější kapela na bandzone v roce 2012 a je to punková grupa z Poličky, kterou se vám v tomto rozhovoru pokusí představit Miki Climax. Přeji fajn čtení.
Na začátek klasická představovačka kapely - kdo hraje v tomto hmyzím spolku na jaký nástroj atd:-)
Čau, já zpívám, Pacy hraje na kytaru, Ráďa na basu a za bicíma je už skoro rok Bobo, kterej zároveň bouchá v kapele Achtunk. Dva pracující, jeden pracující student a jeden student.

Máte za sebou 5 let trápení ušních bubínků - jakou cestu se za těch 5 let ušli a kam momentálně kapela směřuje?
No 5 let uteklo jak vodka a bylo toho fakt hodně. Vznikli jsme doslova z nudy a z chlastu. Já 21, 15 letej Pes na basu a Dejva na bicí a Dejdova 13 letá ségra na kytaru. K tomu hromady a kromady plastovýho vína Rohan a parta kámošů - Rohanovy děti. Šílenství každodenních kaleb, Spolků nočních alkoholiků, ježdění na fesťáky vlakem s 25 lidma, ničení a zneuctívání chat a cizích bytů, pořádání prvních fesťáků a hlavně předkaleb... no prostě masakry. Byla to prdel, ale hudebně to prostě nebylo ono, Pes se nikdy nic nenaučil hrát a byl a je věčně ožralej, Dejva s Luckou chtěli hrát jinej druh hudby no a s přibejvajícíma koncertama to vedlo k zákonitýmu rozpadu.
Takže jsme se po 2.5 letech , půl roku po vydání dema rozpadli a zůstali jsme bez zkušebny jen Já a Pes se svojí basou Zlámankou sešroubovanou potom co na ní ožralej sáňkoval.Fakt terno do začátku :)
Naštěstí jsme potkali potetovanýho punkera Prcka ze starý devadesátkový punkovky Vzhůru Nohama z Litomyšle a ten nám poskytnul vybavenou zkušebnu, ujal se bicích a doprovodnejch zpěvů a hlavně do kapely vnesl ten hudební náboj co jsme neměli. Do toho se z dlouholetýho kamaráda a fanouška Pacyho stal kytarista a následně řidič a tak mohla Moucha konečně nabrat ten správnej směr.
Koncertů přibejvalo a tak postupem času alkohol vyhrál nad Zlámankou a Pes odešel z kapely a na post basy přišel Ráďa. Byl to pro nás strašnej šok, protože kapela měla poprvé hrající basu a to byste nevěřily jak se to při hraní hodí :-D Kapela začala valit jak nikdy a všechno se zdálo v pohodě , ale kam čert nemůže tam nastrčí prsatou blondýnu a tak se nám Prcek oženil a do půl roku ho za bicíma nahradil Bobo z kapely Achtunk se kterejma máme dohromady zkušebnu.
Takže teďka jsme taková punková rodinka Pacy Máma, Já táta a o víkendech jezdíme na výlety haha !
A kam směřujem ?
Už to není nuda a chlast co nás hnalo na začátku. teďnás baví koncerty, děláme fesťáky, benefity a podporujeme benefity, snažíme se lidem ten punk ukazát v pozitivnim kreativnim světle, podporujem jiný kapely...Vytváříme tu scénu u nás a děláme si to po svim. Prostě DIY !

Pokud se nepletu, máte venku 3 CD a něco dalšího se chystá - přibližte nám trochu všechny nahrávky a další plány do budoucna...
V roce 2008 jsme ještě v původní sestavě nahráli demo Den chovu prasat. Nahráváni bylo v lednu ve vesnickym kulturáku za příšerný zimy a před a po kalby. Byly jsme uplně vyštavený takže třeba z Pejskova hraní bylo použitelnejch 4 vteřiny záznamu. Takže celou basu a značnou část kytary dohrávala Lucka u zvukaře Aleše Sirovýho doma na záchodě. Prodalo se ho asi 120 kusů.
První regulerní cd Anebo nasrat na sebe ?! s 12 songama jsme natáčeli v roce 2011 ve studiu u Martina Gregora ve Vysokym Mýtě a následně Hradci Králové. Já zpěv, Pacy kytara, Prcek bicí a druhej zpěv, Pejsek se přijel jen ožrat tak Prcek nahrál i basu. Celý CD dal nějakej dobrák na stažení asi 23 hodin po křtu, který proběhl v září na jednom z našich benefitů a tak jsme ho za pár měsíců dali celý na stáhnutí i my.
V létě 2012 jsme natáčeli opět u Martina Gregora mini CD Do It Yourself Já zpěv, Ráďa basa, Pacy kytara a druhej zpěv, Bobo bicí. Křest byl opět na benefitu a celé 4 songové miniCD jsme dali komplet ke stažení jako první :))
Texty píšu Já, hudbu máme krom coveru Přestaň a Zrcadlo vlastní, grafiku atd nám vždycky dělá nějaká hodná kamarádka.
Teďka v roce 2013 chystáme jeden možná dva nový songy. Víc určitě ne, ani žádný cd. Než nějakej text napíšu a zhudebníme ho tak to trvá. Musim ho nejdřív prožít a dát do něj tu energii, která se mi a vlastně nám všem musí vracet i na podiu. A Já a ani kluci z kapely by jsme nechtěly hrát nějaký lopaťárny byť by byly sebelibivější.
Možná tento rok spácháme videoklip, ale to je stejnej "problém" jako u songů.
Hlavně nás nejvíc baví hrát a pořádat koncerty a akce, takže veškerou energii směřujeme do nich a spíš si pořídíme dodávku, aby jsme mohli jezdit na koncerty i s partou.

Na českou kapelu jste, řekl bych, dost aktivní, ať už muzikově, tak v pořádání koncertů, benefitů a open air festivalu - za čím vším můžeme vidět váš podpis?
Takže normální fesťáky Opatovec fest proti rasismu 1 a 2, Geburgstag party, Prasopunk 1 a 2, A zase jak prase?!, Bukva fest, Prcek fest 1 a 2, Magor fest, Polička Punks not dead 1 a 2, Punka Chlast, Číratý vánoce

5x Jožka fest - fest věnovaný památce Jožina z Litomyšle co měl doma 12 let squat.

5x Benefiční punk koncert na Záchranou stanici volně žijících zvířat Zelené Vendolí - celková částka, kterou jsme jménem punku podpořili útulek je zatím 50630.- korun.

2x Punk a Poezie - kapely, básníci, výstava fotek, besedy...

Poličský Kokrhýl - soutěž pro punk kapely o hraní na větších akcích - asi 4 nebo 5 kapel si díky týhle soutěži zahrálo na dalších akcích

+ spousta předkaleb, oslavy narozenin, každoroční punk vánoce o 20 a více lidech, tajnej koncert ..:)

Spíš ti řeknu co chystáme dál v tomhle roce, březen Polička Punks not dead 3, květen dvoudení punk stage na festivalu Rockoupání, srpen 6 Benefiční punk koncert, září Im Bacil Párty, říjen Magor fest, listopad Punk a poezie 3, prosinec Číratý vánoce 2. Dokonce jednu i nepunkovou horrorcore reagge akci, protože mě sere jak to u nás málo žije.

Nakonec i s koncertama Mouchy je toho tolik, že ani na každý svý akci nehrajeme.

Nesmím zapomenout že všechny akce, který s kolektivem Rohanovy děti pořádáme se snažíme dělat v punkovym duchu - levnej vstup, levnej chlast, pohodová atmosféra. Což se nám zatím daří a to hlavně díky tomu, že všichni co na akcích pomáhají to dělají dobrovolně, ve svém volném čase, zadarmo a stále " s úsměvem na rtech" ikdyž je to někdy pěkná zabíračka a řehole. Ale prostě Punks not dead !

Jelikož pořádáte akce pod hlavičkou zelené vendolí - jaký je váš vztah k vegetariánství / veganství , skupinám podporujícím práva zvířat atd?
Asi tě zklamu, ale všichni z kapely jsou masožrouti.
Já sám, abych věděl "o co jde" jsem byl rok přísnej vegetarián. Dokonce jsem v té době začal dělat první benefit na Útulek Zelené vendolí a když jsem tam přijel se slovy, že jsem vegetarián a zvířata mám rád my majitel odpověděl "já taky, nejradši na pekáči" :))
Nicméně rok uplynul a já se rád vrátil nejbližšími kroky ke guláši a vegetarianství od té doby kritizuji ať už pro svou osobní zkušenost, protože dopad na mou fyzickou schránku byl devastující, tak třeba i proto jak vegetarianství negativně ovlivňuje porodnost žen.
ALE to neznamená, že jsem proti vegetariánům ! Na svích akcích pokud je to možné mám vždy masitá i bezmasá jídla, a rozhodně nemusim nějaký rozdělování lidí na ty co maso nejí a ty co ho konzumují. Naopak zdá se mi že tohle mnoho vegetariánů nechce akceptovat ! I v našem songu DIY zpívám "veganský žrádlo i maso je špatně....pořád máš dojem, že něco je špatně ? "...konec konců moje přítelkyně je vegetariánka a nemáme stim problém.
A kdyby se někdo ozval, že chce na mé akci udělat přednášku nebo promítání na téma vege, určitě bysme se domluvily.

Co se týče skupin podporující zvířata, rád podpořím útulek, neziskovku, záchranou stanici apod. pokud si je předtím proklepnu a vím na co má pomoc bude směřovat.
Co rozhodně nepodporuju jsou skupiny, které své aktivity směřují na ničení a škodění viz např ALF , která svojí akcí před lety u nás na okrese udělala na místním ekosystému mnohem více škody než užitku.
Rozhodně podporujeme ty co se snaží něco vytvořit nebo změnit, protože něco zničit umí každej vůl.

Řekl bych, že docela vyčerpávající odpovědi - díky moc za pokec a ať se daří. Je něco co by jste chtěli sdělit čtenářům rockmagu?
Říct by jsme toho mohli fakt hodně, ale internet není nafukovací, takže jen to nejdůležitější

Mentálně narušená moucha hraje pouze za cesťák + volný vstupný pro doprovod. To jsou manželky, manželé, přítelkyně a podobný individua, který
by nám nejradši nasadili pás cudnosti nebo parohy. Je, ale potřeba ozvat se nám kurevsky (klidně i 10 měsíců) dopředu, kvůli termínům, máme toho fakt
hodně !

Děláme i koncerty na výměnu, takže domluva možná. No, pokud máte někdo nějakej NEkapelní punk nebo undergroundovej program, kterej byste
chtěli prezentovat na akci u nás klíďo se ozvěte :)

Poslední věta, kterou bych chtěl vzkázat všem co sami nic nedělaj a jen nadávaj na ostatní kapely, fesťáky, akce... "skonči ty nadávky na všechno
kolem, začni bejt aktivní Do it yourself ! " . Bude vám pak ve scéně a hlavně na světě líp :)

Autor článku: Miki Climax


Komentáře:

6. 5. 2017 09:11
Poličák
Chtěl jsem vlastně říct, že je jedno co ta kapela dokázala a kolik vydělala na útulek pro zvířata, důležitý je její pravopis a tím pádem mají špatný rozměr charakteru.
ps:bojim se podepsat, protože by se ukázalo, že jsem sám nic nedokázal
25. 7. 2014 23:25
poličák
Koukám , že všichni jste tak nějak s tím pravopisem na štíru . Hlavně ,že je Vám dobře.
U mě máte za 5 . Podle vyjadřování se pozná rozměr charakteru.
21. 7. 2014 04:44
Kovi
F.T.W. seš fakt píča.. di si poslechnout koblížky rači ;)
27. 3. 2014 06:14
F.T.W.
Kapela příšerná,rozhovor hroznej o pravopisu nemluvě..Hlavně aby v každý větě bylo alespoň třikrát D.I.Y....Tohle mrdat
27. 2. 2013 21:18
Džejms
Konečně někdo, kdo se snaži nedělat/nedělá bezduchý koncerty bez nápadu a bez myšlenky, kterých je tadle malá zemička přecpaná k prasknutí. Za kapelu Pat a Math zdraví Džejms
20. 2. 2013 17:26
PunKoholik
Ste hovada ... Bukva píše parádní texty a celá kapela působí z nadhledem, fandím vám ! Pejsek docela sklamal :D ale i tak se těšim na ty dva songy + videoklip ! at vám to vyjde ! D.I.Y !!!
20. 2. 2013 17:04
miloSH
Dobrý popovídání s dnes již punkovou a D.I.Y. legendou co přispívá nezištně k propagaci dobré muziky a na ní navazující super uvolněnou atmosféru. Přeju hodně neutuchajícího elánu do dalších "pařeb". Ať žije Mentálně narušená moucha, Bukva, Rohanovy děti & company.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist