Reklama
18. 3. 2011

S.A.S - rozhovor

Interview s punk-rockovou formací S.A.S z Nýřan je tu a nedozvíte se v něm toho zrovna málo, proto se rovnou pusťte do čtení:)


První otázka se týká novinky a to split cd se Sociálním terorem. Kdo byl „otcem myšlenky“ vydat společné dílo?
Tak nápad to byl kluků ze Sociálů a jsem rád, že jsme se k tomu rozhoupali! I když těsně před nahráváním jsme se vlastně rozpadli a zůstal mi jen Láva na kontrabas a ,,náhradník“ Hemr na bicí! Ale myslim si, že takhle je to dobrý, možná lepší než dřív!

Hrajete poměrně často, s jakou kapelou se vám hrálo zatím nejlíp a jaký byl největší zážitek společného hraní?
Nemůžu říct konkrétně jednu kapelu, bylo jich víc! Třeba výjezd předminulý rok na Slovensko s Trvalýma následkama a Pivnicou, to byl rachot jako bejk! Taky výjezdy před pár lety s blatenskou Funkcí šroubu do Německa, to byla taky paráda, protože Německo oproti nám šlape úplně jinak! Bomba lidi, bomba squaty, hraní, žraní, úplně něco jinýho, než tady! Asi úplně nejlepší hraní bylo minulej rok, když nás pozvali Trest smrti do Písku, kde jsme si společně se Sociálama zahráli před U.K. SUBS a pak s nima až do rána lítali po Písku po nonstopech, to bylo asi nejlepší!

S jakou kapelou ze zahraničí by jste si chtěli zahrát?
No s Ramones už to asi nestihnem a ani s Oxymoron, takže nevim jak kluci, ale já bych si rád zahrál třeba s Perkele nebo s Varukers, to by byl asi uplnej strop!

Nedávno byla kapela Konflikt na dvou koncertech v Kolumbii. Jeli by jste taky na podobnou akci a kam? Berte to jako takový tip pro Migese jako manažera……
Myslím si, že Čechy, Morava a Slovensko, občas od Klárky nějaký to Německo stačí. Máme toho ještě dost co projet a vůbec si nedokážu představit tu naší ,,squadru“ někde v Kolumbii! To radši nějakou Moravu třeba s Glejtama v Dubňanech nebo nějaký Vary, tam je taky fajn!

Když už jsme u těch Konflikt. Nedávno jste podnikli malou výpravu na Slovensko. Pár slov k akci, jak se vám hrálo?
Obě akce byly výborný, až na ten honorář, jinak to byla bomba, jak po zvukový stránce, tak v návštěvnosti a ještě k tomu s námi jela dobrá parta lidí! Zdravim Stoupu, Kebyho, Majáka, Lucii a Drahušku, takže jsme to tam pěkně roztočili! Už se těšim, až tam v květnu zas vyrazíme!

Povězte něco bližšího o bandě lidí Vyvrhells?
Tahle banda vznikla už asi před 15 lety, když jsme jako mladý punx obráželi různý punk akce a hlavně Brutusy v okolí Plzně a Domažlic! Časem i dál, ale jako všude časem lidi odcházeli, ženili se, zmoudřeli, zlenivěli, ale začli jezdit nový, mladý a zkažený jako my, takže Vyvrhels se v Nýřanech drží pořád! Slejzáme se na ,,základně“ Na růžku, děláme v okolí různý Aničky a zpívaný! Jezdíme na Antinazi pochody a teď se k nám přidala ještě oi! Partička ze sousední Tlučný, takže takovej pěknej united. Žijem pořád a dál! Punk’n’oi!

Sleduju scénu poměrně dlouho a mám pocit, že to v posledních letech jde zase nahoru co se do množství akcí a návštěvnosti týče. Máte stejný názor?
Jde to nahoru, ale jak kde! Třeba Blatná, kam jsme často jezdili a která byla léta letoucí punková a byli tu mraky lidí a supr akcí, je naprosto mrtvá! Ale zase třeba Morava a Slovensko u hranic zase žije jako nikdy! To je různý.

Jsme rádio s domovem na Klatovsku. Váš vztah ke Klatovům? (poznámka - tento rozhovor byl vytvořen hlavně pro rádio Gothic)
V Klatovech jsme měli úplně první oficiální koncert mimo domovinu v roce 2001 v Rockmira baru, to bylo naprosto super! Léta jsme tam jezdili hrát a rádi jezdíme, ať už do Klatov nebo Točníku a všude kolem! Tam jsme defakto vyrostli, máme tam spoustu kámošů a nakonec jsem se tam i oženil! Takže vztah ke Klatovům máme určitě vřelej! Taky jsme tam křtili naše 1.demo Proti na Sidovi, který tam vznikl.

Máte v sestavě klasickou basu – jaký máte rádi psychobilly/rockabilly kapely?
Nějak takhle styl extra nesleduju a když už, tak si poslechnu The Cramps, Bad tones nebo Karlos and his coyotes! Výborný taky plzeňský Mordors gang!

Co chystáte novýho? Zajímavý koncerty nebo natáčení na obzoru?
Teď během jara chceme natočit nové cd, sice jen v domácích podmínkách, ale máme na to takovou mašinku, tak to nějak zmáknem, ale napřed si dáme únor volno, protože mě trápí šlachy na ruce a bubeník jde na mandle! Takže v březnu to zas rozjedem a zajímavý koncerty? Doufam, že to bude každej, kde zahrajem!

Něco závěrem….
Chtěl bych poděkovat všem punx and skins, co chodí na akce, že mají cíl, názor, podporujou naše hnutí a kapely v něm a přál bych si, aby nás bylo ještě víc a drželi jsme víc pohromadě, aspoň jako po revoluci a že ,,nedělat nic“ znamená nežít! Punx not dead S.A.S

Stránky kapely:
http://bandzone.cz/sas
Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist