Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 7. 2017

S.A.W - Dravci v nás

Krnovská partička S.A.W s muzikou ostrou jako nabroušená motorová pila se hlásí se svým debutovým EP Dravci v nás. Ve své podstatě se jedná typický český crossover, mixnutý hardcorem a občasnými výlety k tradičnímu metalo - bigbítu až agru.

Hned na první poslech kapela zujme docela zajímavým zvukem. Nevím jestli to byl záměr, ale nahrávka má řádně špinavý a syrový zvuk. Žádný vybroušený krystalický zvuk, ale jen dřevní zvuk nástrojů. Dalším znakem je textová složka vedená v rodném jazyce. Úroveň textů je ale asi nejslabším článkem celé nahrávky. Jednoduché halekačky, které neustále nabádají k nějakému boji pro něčemu, někomu a tak dále. Ano, sociálně zaměřené texty reflektující dnešní svět ok, ale mělo by to být psáno přece jen trochu jinak. Asi ne tak přímočaře, ale pokud to tak kapela cítí a chce to tak říci, prosím. Přesto si myslím, že takto udělané texty jsou fakt tak akorát na nějaký sobotní venkovský parket. Texty si nakonec můžete přečíst v jednoduchém bookletu. Bohužel, další co mě překvapilo ještě více, bylo množství chyb, i docela hrubých, v bookletu. Tohle si teda kapela měla pohlídat. Desku startuje rychlovka Střílej. Velmi zajímavé jsou melodické linky s kvákadlem. Hned následuje titulní Dravci v nás. Sekané riffy a dunící rytmika. Skladby mají krátkou stopáž, takže, než se nadechnete, je tu další zásek. Kapele to šlape o tom žádná. Ale přesto se neubráníte dojmu, že už jste někde něco podobného slyšeli. Přesto je chvályhodné, že písně se snaží být originální a deska nezní jako jedna jediná skladba. Mluvozpěv - řev zpěváka Milana Hrbáče místy zní až moc nuceně a nebál bych se zkusit více posunout k melodičtějšímu podání.

Agro metalem načichlá Jdi za svým snem a nebo pomalá Pomaloučku jsou spíše klasická česká zábavovka, něž crossover. Asi nejslabší články na desce.

Naopak velmi povedené jsou skladby Bojuj a Pouta z pavučin, které mají nádech až heavy metalový. Tato poloha kapele sluší asi nejvíc. Zde jsou kluci nejsilnější a nepřesvědčivější. Nejlepší nahrávkou celé desky je pak skladba Hej brácho. Tady se kapela pokusila hrát jinak, hlavně kytaristé, kteří používají celkem neotřelé riffy a vše působí inovativně a svěže. Závěrečná Nebuď závislej je pak už jen taková thrash heavy metalovka, která trochu připomíná starý ARAKAIN.

Shrnuto podtrženo. S.A.W je kapela, která si na nic nehraje a hraje to co jí baví. Jako debut a určitá vizitka pro pořadatele koncertů je toto CD použitelné, na druhou stranu množství překlepů v bookletu taky moc nepřidá. S.A.W určitý skladatelský potenciál má, a cesta, kterou se pokusila kapela jít ve skladbě Hej brácho, si myslím, je ta správná. Takže hrát, zkoušet a hledat další cesty a postupy.


Interpret:S.A.W
Album:Dravci v nás
Sestava:Robert Lučan - guitar, vocals
Marek Merta - drums, vocals
Milan Hrbáč - leadvocals
Jaroslav Jedlička - guitar
Roman Strapek - bassguitar
Jindřich Menzel - bassguitar
Délka:23:28
Seznam skladeb:1. Střílej
2. Dravci v nás
3. Jdi si za svým snem
4. Pomaloučku
5. Bojuj
6. Pouta z pavučin
7. Hej brácho
8. Nebuď závislej


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist