Reklama
23. 11. 2010

S Libasem Habichem o kapele Abi Gail

Ano, s bubeníkem této jihlavské hard and heavy kapely, jsem si povídal právě v tomto interviewu. Můžete si v něm přečíst, jak o historii kapely, tak i o tom, co se kolem ní děje teď a možná bude dít v budoucnu. A nakousneme zde i připravovanou a očekávanou druhou desku skupiny...

Jak ty jsi se dostal ke kapele Abi Gail?
Hrával jsem léta v různých zábavových kapelách a jednoho dne jsem se rozhodl, že si založím kapelu svojí a že budu hrát to, co chci a co mě baví...

Založení kapely Abi Gail proběhlo tedy v roce?
V prosinci roku 2007.

Ze začátku jste hráli, pokud vím, spíše převzaté skladby, později začala vznikat vaše vlastní tvorba, což vyústilo ve vydání alba. Kdy vyšlo a jak se mu mezi posluchači daří?
Ze začátku jsem se museli prvně poznat, sehrát a jak jinak, než na převzatých věcech. Vymýšlet za každou cenu narychlo nějakou písničku je nesmysl, to přijde samo ve správný čas. Album jsme vydali v roce 2009 a mohu říct, že se mu daří velice dobře, líbí se a prodává se.

Kde probíhalo nahrávání a jak jste si to užívali?
CD jsme točili u našeho kamaráda Ládi Budíka v nahravacím studiu B&B v Jámách u Žďáru Nad Sázavou. A užívali jsme si to "báječně", jak říká náš zpěvák.

Jak dlouho vám tedy trvala celá realizace desky?
Zhruba - plus, mínus půl roku.

A co křest? Kdy, kde, jak? Povídej...
Rozhodli jsme se, že budeme křtít 2x. 1.křest,byl 5.12 2009 v Jihlavě v Music clubu Dělňák. Hosté Zu-za, Vigo, Prodleva a Nightfane. Na druhý křest jsme přijali pozvání a ocenili možnost křtít 1.naše CD v Pražském klubu KAIN a za to můžeme poděkovat kapele Markýz John, kteří jsou tam vlastně doma. Markýz John zahrál, potom my zahráli a pokřtili. Všichni se bavili, parádní atmosféra.

Pracujete už na nových skladbách pro novou desku?
Samozřejmě, v létě jsme byli ve studiu a natočili jsme tři věci - děláme to tak vždycky. Tři skladby jsou tak akorát. Věnujeme se jim celý víkend. Natočit desku najednou je u mě blbost - u pátý skladby už člověk nemůže vědět, co hrál v první a tak se na spoustu věcí zapomene a pak člověk lituje, že tam nemá to, co chtěl! Třetího prosince jedeme opět do studia. Takže : třetího na tři dny a tři skladby. Už se moc těšíme, protože je to pro nás zároveň i relax.

Na co se v letošním roce jako kapela jěště těšíte?
No hlavně na to zmiňovaný studio. Jinak žádné větší akce do konce roku nemáme. Určitě se s klukama o svátcích sejdeme v nějaké útulné hospůdce a budeme debatit a plánovat co dál a jak. Jinak proběhne nějaká ta zkouška a tak - klasika.

Jaké plány jsou pro příští rok?
Chtěli bychom odehrát co nejvíc koncertů, jak jen to bude možný. Jelikož jsme nestihli dotočit CD, tak budeme makat na něm. Bláhově jsme si mysleli, že to bude hotový do konce roku, ale bylo dost jiný práce kolem kapely a tak máme sotva půlku. Jedna z mnoha nových věcí jsou i naše nové webové stránky, které vytvořil náš nový webmaster Honza (Šimi) Šimeček - šikovný to pán. www.abi-gail.cz Taky chceme natočit dva videoklipy, ale musíme se přizpůsobit i druhé straně. Je toho fakt dost - to musí bavit!

Konkurence mezi kapelami je vysoká. Jak se podle tebe prosadit?
Konkurence, spíš nějaké ty opičky bych řekl, ale kapel je tu fakt dost. My si jedeme ty svý 80-90 léta a to moc kapel nehraje.Nám se to líbí a máme tu dobu a styl rádi. Prosadit se je fakt těžký! Řekl bych že je to o známostech a o penězích. Když máš vlivný známý - dostanou tě tam kam chceš a můžeš hrát prakticky cokoliv a když máš prachy, máš reklamu nacpanou všude. A to by bylo, aby si tě někdo nevšimnul. Ten co má h...o, je zalezlej jenom na zkušebně - tam taky zůstane! To je ale jenom můj názor.

Míváš trému před vystoupením?
Samo - jasně, že mívám trému. Někdy víc, někdy míň - to záleží na okolnostech. Byly časy, kdy jsem měl hodně velkou trému a před hraním, ještě doma jsem byl děsně nervozní. Malá trémička by tam asi měla být.

Hrajete s kapelou raději venku nebo uvnitř v sále?
Myslím, že každý muzikant hraje raději venku. Pěkně na čerstvém vzduchu pod širým nebem. Řekl bych, že i lidem, co chodí na muziku, se to venku líbí víc a je i větší návštěvnost. Není tam nahuleno a můžou hulit - to už dneska všude nelze. Prostě i ta atmosféra je venku lepší - jen ta matka příroda musí býti nakloněna.

Jak dlouho trvala vaše nejdelší akce?
Jestli myslíš, jak dlouho jsme na podiu - tak 45 a 60 min, ale to jsi asi nemyslel viď? Hráli jsme třeba kamarádovi na narozeninách do ranních hodin. Jednou jsme si zobli celkem náročný víkend. V pátek jsme jeli do Prahy, kde jsme večer vystupovali v klubu Kain - po produkci jsme valili do Třince na rockový festival Noc plná hvězd, kde jsme hráli po deváté hodině ranní a odsud jsme frčeli na rodnou Jihlavu a tam jsme to večer zmáčkli v Dělňáku - to bylo vostrý!!

Jaký je tvůj nejnepříjemnější zážitek s kapelou?
Ty jo, tak to fakt nevím - na nic tragickýho si nevzpomínám.

Je něco co na muzicírování nesnášíš?
Moc toho není - všechno kolem i ty méně příjemný věci patří k tomu. Jsem bubeník a nemám rád a nebaví mě to věčný stavění a bourání, stěhování atd. Bez toho to ale nelze!

Co by jsi vzkázal čtenářům?
Hodně dobrý muziky, hodně zdraví do Nového rocku a trpělivosti.Stránky kapely: www.abi-gail.cz

Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist