Reklama
23. 1. 2016

S Pepou Pavkou nejen o Pomaláčích 4

S Pepou Pavkou - bubeníkem, zakládajícím členem a vůdčí osobností dnes již legendární hudební formace Argema jsme si povídali nejen o baladách, pomaláčích, ploužácích, vztazích a albu Pomaláče 4, ale taky o plánech Argemy do budoucna...


Tak Argema má za sebou další úspěšný rok, co vše vám rok 2015 přinesl a odnesl?
To hlavní je, že jsme odehráli něco kolem 70 skvělých vystoupení. Moc jsme si celý rok užívali fanoušky a taky sebe V kapele je skvělá atmosféra a hodně jsme si i lidsky rozuměli, což se nám v dřívějších letech, moc nestávalo. Jsem rád, že v kapele je taková pohoda, kterou jsme s některými našimi bývalými členy nezažili.

V roce 2014 vám vyšlo album Pomaláče 4, dnes s odstupem času lze posoudit jeho úspěšnost. Kolik se ho prodalo a jaké jsou ohlasy posluchačů?
Tohle album navazuje na úspěšnou trilogii Pomaláčů. Kolik se ho prodalo, fakt nevím, ale můžu soudit dle zájmu o něj, že se úspěšně zařadilo po bok těch předchozích. Myslím, že některé songy z tohoto alba, si získaly dost velkou oblibu, jako například Ztrácím, nebo Průměrný pár.

Písničky z desky hrajete i živě. Která se lidem nejvíc líbí?
Je to právě hlavně skladba Ztrácím, na kterou jsme natočili i klip. Bohužel jsme se shodli na tom, že se tvůrcům jejich záměr moc nevyvedl, tak jsme jej prozatím v podstatě odpískali a hledáme nějaké jiné řešení.


Pomaláče jsou hlavně o lásce. Pamatuješ si na svou první lásku? Kdy to bylo a jak dlouho trvala?
No tak to už je pěkná řádka let Bylo to ještě ve školce a moje láska se jmenovala Maruška. Ovšem na největší projev mé náklonnosti jsem se zmohl jenom tak, že jsem jí podrazil nohy na schodech a ona si rozbila koleno. Jak se říká, láska bolí.

Máš nějaký osobní návod, jak zapomenout na někoho, kdo člověku chybí? Nebo naopak, kdo o něj nestojí... Prostě jak na někoho zapomenout?
Myslím, že nejlepší je, když si člověk naloží co nejvíce práce. Alespoň u mě to tak zabírá. Pak nemám moc času přemýšlet o tom, co by bylo, kdyby.....Prostě na to při práci člověk zapomene.

Je nějaký rozdíl, jak fungovali na lidi ploužáky a pomaláče dříve a dnes?
Myslím, že ani ne. Láska je fenomén, který tu byl, je a bude a Pomaláče jsou právě o mezilidských vztazích, ale především o lásce a zklamání. Je to téma, které mezi lidmi pořád rezonuje a vyvolává takové napětí. Proto jsou ty skladby tak úspěšné. Většina fanoušků se v našich textech opravdu vidí. Kdo v lásce nepoznal zklamání, ten pořádně nemiloval


Pomaláče mají tedy čtyři pokračování. Které z nich bylo nejúspěšnější? A myslíš, že vyjde někdy i pětka?
Podle mě byly nejúspěšnější první Pomaláče, ale je to jen můj osobní pohled. A pětka? To teď fakt ještě nevím. Je na to příliš brzy.

Rok 2016 teprve začíná. Kdy plánujete vyjet zase koncertovat?
V současné době si užíváme dovolenou, ale v půlce února už začínáme makat na novém programu. Letní tour 2016 rozjíždíme začátkem května a budeme pokračovat až do konce prázdnin. Fanoušci nás uvidí na cca 50 vystoupeních, ale ještě další koncertní šňůru plánujeme na podzim a konec roku. V novém programu, se objeví skoro polovina písniček, které jsme dlouho, nebo vůbec ještě nehráli. Takže těšíme se na to.


A bude letos nějaké album, jsou na něj nějaké plány? A co ještě všechno plánujete pro letošní rok?
Nevím, jestli to můžu prozradit a jak to klapne, ale náš bývalý basák Pepa Holomáč už finišuje s knížkou o Argemě. Pokud vše půjde tak, jak má, tak se my i fanoušci dočkáme, té dlouho slibované knihy, konečně letos koncem roku. Viděl jsem nějaké nástřely a myslím, že to bude dost zajímavý.

Co by si vzkázal našim čtenářům?
Samozřejmě lepší rok 2016 a hlavně hodně skvělých hudebních zážitků, ať už s Argemou, nebo i na koncertech jiných kapel.


Autor článku: David Havlíček


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist