25. 11. 2013

S Pepou Pavkou z Argemy o novém CD Pocity

Rozhovor s Pepou Pavkou - bubeníkem, zakládajícím členem a vůdčí osobností dnes již legendární hudební formace Argema o jejich aktuálním a novém albu s názvem Pocity.


31. rok existence Argemy je za vámi. Jaký byl?
Řekl bych, že rok 2013 byl pro nás hodně úspěšný, odehráli jsme spoustu skvělých vystoupení, vydali jsme s novým zpěvákem Jaromírem Hnilicou skvělé CD Pocity, které se fakt povedlo, o čemž svědčí i velký zájem o něj a hlavně, co je potřeba říct, už pomalu začínáme makat na CD, které by mělo vyjít na podzim 2014 a mělo by navazovat na úspěšnou edici Pomaláčů.

Vánoce jsou za dveřmi. Budou nějaké speciální vánoční koncerty? A jaký máš ty vztah k vánocům?
Je připraveno Vánoční tour, které jsme pojali malinko jinak. Vystoupení bude trvat něco kolem 3 hodin a objeví se v něm spousta starších skladeb, především pomaláčů. Část vystoupení bude i unplugged, což večer nádherně oživí. Oprášili jsme některý písničky, který naši fanoušci už dlouho neslyšeli. Jinak já si Vánoce moc užívám, i když fakticky jsem doma jen na Štědrý den, ale o to je to silnější. Každopádně na našich stránkách www.argema.cz najdete v A-shopu i spoustu zajímavých a netradičních argemáckých reklamních předmětů a CD, které se pod stromečkem dají využít :)

Aktuálně žijete asi novým albem Pocity. Jaký je to pocit, když držíte finální produkt v rukou potom, co je vydán?
Tak hlavně je za tím spousta práce, takže když je CD na pultech už to máme za sebou. Na to se vždycky těšíme, protože skončí ta každodenní i když hezká dřina ve studiu. Každopádně když se to povede, je to i pro nás satisfakce, za tu odvedenou práci :)

Jak by jste toto album lidem představili? Tedy těm, kteří ještě neměli možnost ho slyšet?
Samoté CD Pocity je směsí rockových melodií a textů, které si lze snadno osvojit s každodenním životem. Po více než třiceti letech na hudební scéně Argema dokázala dokonale napnout své fanoušky. Jednoznačným důvodem pomyslného napětí bylo, kam bude kapela směřovat se zpěvákem Jaromírem Hnilicou. Tento zpěvák působí v kapele od léta 2012. Jaromír udělal během roku obrovský kus práce a dokonale zapadl do kapely. CD Pocity, se ihned katapultovalo v prvních týdnech prodeje, do nejvyšších pater žebříčku v České republice, výborné rencenze a již zmiňovaná vysoká prodejnost udělala jistě radost, nejen fanouškům, ale i samotné kapele a obzvláště samotnému Jaromíru Hnilicovi.
Jak vznikaly skladby na toto album?
V průběhu celého jara, jsme připravovali demosnímky a ty jsme postupně selektovali až do konečné podoby nového CD. Velkým přínosem bylo to, že Jaromír se skladatelsky taky osvědčil a jeho písničky právem patří mezi ty nejlepší na desce.

Jak, kdy a kde bylo album pokřtěno?
14. listopadu jsme pokřtili nové CD v celosvětovém chrámu rockové muziky v Hard Rock Caffé v Praze, kde proběhl koncert. Krátce po dvacáté hodině bylo připraveno uvítací intro ,,Praha už volá“ známá z filmu Vesničko má středisková, poté následoval téměř dvojhodinové vystoupení, spojené s křtem nové desky. Bylo samozřejmostí, že kromě starých osvědčených hitů, bez kterých si koncert Argemy ani jinak nedokážeme představit, zazněly také novinky z nové desky. Myslím si, že veškeré naše obavy, jak s novým zpěvákem Argema bude vypadat, jsou pryč. Jaromír mazi nás zapadl se vším všudy :)

Jaké skladby z této desky jsou mezi lidmi nejoblíbenější a jaké z nich se líbí vám? A vůbec, jaké jsou ohlasy lidí na tuto desku?
Ohlasy zatím máme výborný a nejvíc se asi líbí skladby Pocity, Mobily, Všem bláznům a Dokola.

Budete dělat k některé skladbě z alba klip?
Už se měl klip točit, ale usnulo to na nějakých technických problémech, tak snad se to podaří zrealizovat. Uvidíme.

A co plánujete s Argemou na příští rok?
Jak jsem již naznačil, rádi bychom na podzim vydali Pomaláče 4, v dubnu připravujeme velký sraz fanoušků i s koncertem a máme v plánu jedno velké překvapení, ale to až bude zcela jisté :)

Co by jsi vzkázal našim čtenářům?
Věřte, že nové CD Argemy – Pocity, fakt stojí minimálně za poslech.
Autor článku: David Havlíček


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist