Stríbrné prívesky na Darkont.cz
12. 1. 2013

Sagittari - Albert Fish

Studio Sono, partička melodic-metalistů, Milan Cimfe a jeden z nejděsivějších vrahů všech dob. To vše se spojilo v desce s názvem Albert Fish od kapely Sagittari.

Pojmenovat desku Albert Fish a ještě si dát podobiznu tohoto ztělesnění zvrhlosti na přebal alba je věc, která se jen tak nevidí a vlastně jsem se o desku začal zajímat právě díky tomu. K obalu bych ještě dodal, že k poslechu zrovna dvakrát neláká. Rádobykrev se na světlém podkladu moc nevyjímá a texty v bookletu alba jsou na pokraji čitelosti. Na desce je ale přednější hudba.

První píseň alba nese název Recyklace a trvalo mi hodně dlouho, než jsem si zvykl na styl, jakým kapela řeší refrén v této písni. Přesto skladba naznačuje, že následujících cca 50 minut se poveze na vlně melodic/metalu.

Kapela si mě ale získala písní druhou, která se jmenuje Labyrinty. Skvělý riff, hitový potenciál a to ani nemluvím o refrénu. Ukazuje se zde, že zpěvák Ivoš Mazourek rozhodně umí, protože svůj hlas tahá do neskutečných výšin. Skladba obsahuje i nějaké to kytarové sólíčko, takže jsem absolutně spokojen.

Následující Naposled skončil den, která je opět obdařena oním zvláštním epickým refrénem, který mě tak rozčiloval v první skladbě. Zde je ale tak krásně vygradovaný, že už mi ani nevadil, naopak.

Od této chvíle jsem jen hltal další písně. V titulním Albertu Fishovi se zpěv sápe opravdu až do nebes, skladba Realita staví na hitové melodii, ale u skladby Svítání jsem měl dojem, že se na desku dostala omylem a že patří spíše mezi skladby Petra Koláře.

To nejlepší mě ale čekalo před bonusovým materiálem. Pod pořadovým číslem devět se totiž skrývá skladba Memento mori, jejíž gradace si mě získala naprosto dokonale.

Česká metalová scéna má holt novou tvář, se kterou se musí počítat a stejně jako se před nedávnem slavil objev skupiny Venefica, měl by se oslavit i objev kapely Sagittari, protože tohle album rozhodně není zajímavé jen tím, že se nahrávalo v SONU, podílel se na něm Milan Cimfe a jmenuje se Albert Fish.

Rozhodně poslechuhodný počin!


Interpret:Sagittari
Album:Albert Fish
Počet stop:11
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

16. 1. 2013 10:28
Josef Marek
Sagittari se nové CD Albert Fish docela povedlo a i když mají kluci na zahraniční kapely co dohánět, na české poměry se jedná o jedno z nejlepších power metalových alb zpívaných česky, které sem za poslední dobu slyšel. Ono se ale není čemu divit, jelikož co se tohoto stylu týče, byla kolíbka metalu velice skromná. Vyhaslou hvězdou na tomto nebi je bezesporu Salamandra, které dýchá na záda bezpohlavní Rimortis. Brněnští Eagleheart mi byly celkem sympatičtí, ale jejich nové album představuje spíše vyukové cd kytary ve zbytečně přeplácaných rifech, než metalový zážitek, o angličtině zpěváka nemluvě. Ostatní kapely v tomto stylu nijak nevynikají (Porta Inferi, Neutral, atd..) Na druhou stranu je všechny obdivuji, jelikož se snaží dělat muziku, se kterou v ČR či zahraničí nikdy neprorazí a největší odměnou je zahrát si jako předskokan nějaké známé kapely.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist