Reklama
2. 4. 2015

Sarah And The Adams - Thank You

Hudebník občas zjistí, že ne všechny připravené skladby spolu můžou na jedné desce bezbolestně koexistovat. Když se pak k těm vyřazeným písním po čase vrátí, může v nich dokonce objevit něco, co v nich předtím neviděl. A vybrat je třeba jako titulní skladby k desce následující.

Přesně to se stalo s druhou řadovkou Thank you kapely Sarah And The Adams. V jejím čele stojí zpěvačka, pianistka a v neposlední řadě také “ukulele woman” Šárka Adámková. Obklopuje jí potom řada hudebníků se zkušenostmi např. z projektu Ďáblovo Stádo nebo kapely Lanugo.

Hudba Sarah And The Adams by se dala popsat jako pop country amerického střihu, nemalou roli tu ale má i jazz nebo folk. Poměrně intimní skladby s hezky melancholickou atmosférou se navíc můžou pyšnit špičkovým zvukem ze studia Sono. Dobrou práci potom odvedli také autoři aranží, které vtiskly albu jednotnou barvu.

Na Thank You se totiž vystřídá obdivuhodně velké množství hudebních nástrojů. Ač jsou zúčastnění výbornými muzikanty, pro velké sólování tu není místo. Jejich úkolem je pouze dobrovodit Šárčiny texty.

Ty jsou z velké části psané anglicky, najdeme tu i dva kousky české, ale nezávisle na řeči jsou všechny o lásce. Dojde tak i na milionkrát převařené výlevy typu “potřebuji vědět, jestli mě také tak miluješ,” “byla to láska, ale už je konec” a tak dále.

Co se dá dělat? Díky Šárčinu hlasu a výše zmíněným skutečnostem se Thank you tak dobře poslouchá, že Sáře a Adamům člověk trochu toho klišé rád promine. Spíše než k přemýšlení totiž vybízí k relaxaci a “vypnutí.”

To se nejvíce daří jednomu z oněch českých kousků, skladbě Mír a klid. Její obsah odpovídá svému názvu na sto procent. Naopak nejsvižnější je určitě sedmá In My Life. Na rozdíl od ostatních skladeb je tato postavená čistě na americkém country. A ani tady nesáhli Sarah And The Adams vedle.


Interpret:Sarah And The Adams
Album:Thank You
Počet stop:11
Délka:47 minut
Rok vydání:2014
Seznam skladeb:This Is Home
It's Been Love
Ukulele Woman
Thank You
Mír a klid
Something Inside
In My Life
Out Of Black
Bridges
Sorry, But No!
Closing Time


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist