Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 2. 2018

Scars of the insane - Searching for the Dead Sun

Opavská úderka SCAR OF THE INSANE sama sebe škatulkuje jako metal alternative. Ve své podstatě hrají thrash metal okořeněný o moderní prvky metalcoru a djentu.

Kapela v různých podobách a obměnách funguje již od 90. let ještě pod původním názvem INSANE. Má za sebou vcelku bohatou koncertní historii, včetně velkých festivalů a předskokanů zahraničních headlinerů a několik samozřejmě i několik nahrávek.

Novinková deska navazuje na CD z roku 2007. Hlavním znakem celé desky je výborný, moderní zvuk. Průbojné bicí, dunící basa a nesmlouvaví growl s pořádným screamem na jedné straně a na druhé melodický vokál jenom dotváří skvělou nahrávku. Hudba SCAR OF THE INSANE je postavena na hrubých riffech a silných natlakovaných pasážích, do kterých jsou výborně naroubovány rafinované melodie. Při opakovaném poslechu nacházíte neustále nové vyhrávky a zasunuté hudební kudrdlinky. Nechybí bohatý booklet s texty, který provází silně zneklidňující grafikou. CD vyšlo jako součást časopisu Pařát.

Hned první dvě úvodní skladby Searching for (the)light a We Are The Future definují celou placku. Kapela se nebojí svoji hudbu dotvářet pomocí nenápadných samplů, které jejich muziku opět posunují dál. Tepající rytmika, tvrdé a zároveň melodické riffy a střídání poloh hlasu. Atmosféricky metal odkapává po kýblech. Další velmi zdařilou jízdou je psychidelicky laděný Dreamer. Naštvaná, středně tempá drtička a naprosto nesmlouvavým vokálem.

Příjemně zasněná instrumentálka Enter darkness, tvoří odpočinkový předěl před drticím závěrem desky v podobě skladeb Hate & Rage a How to Find the Truth Sedmi skladbové CD uběhne jako voda a vzhledem ke krátké stopáři nemáte šanci se nudit a naopak hned si pustíte nahrávku znova.

SCARS OF THE INSANE nahráli vynikající desku, která snese srovnání se zahraničím, jak po stránce zvukové, tak po stránce kompoziční. Na druhé straně určitá podobnost právě se slavnějšími kapelami je zřejmá, opět mi nejvíce vyvstávají MACHINE HEAD. Ale co, poslouchá se to výborně, takže není co řešit. SCAR OF THE INSANE si zaslouží pozornost.


Interpret:SCARS OF THE INSANE
Album:Searching for the Dead Sun
Sestava:
rA - zpěv
Jan Válek - kytara
Marek Olšovský - kytara
Václav Pustějovský - baskytara
Pavel Jureček - bicí
Počet stop:7
Délka:31:00
Rok vydání:2017
Seznam skladeb:1. Searching for (the)light
2. We Are The Future
3. All Things You've Done Wrong
4. Dreamer
5. Enter Darkness
6. Hate & Rage
7. How to Find the Truth?


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist