Reklama
7. 3. 2015

Secret Of Darkness - Neotericus Universum

Název kapely Secret Of Darkness, titul alba Neotericus Universum a skvělý obal nové desky této severočeské formace napovídají, že budeme mít tu čest s pořádně temnou hudbou. Není to nápověda úplně zcestná.

S bookletem si dala kapela opravdu práci a bezútěšné temno z něj přímo čiší. Na to, že se jedná teprve o druhou studiovku těchto, death metal a další temné odnože tvrdé hudby vzývajívích, mladíků je výsledek rozhodně působivý. Ale to jen tak na okraj, teď už zpátky k muzice.


Neotericus Universum je, stejně jako její předchůdce (In)Humanity, koncepční nahrávkou. Tentokrát se příběh týká tajemné knihy, nového světa a kyselé pachuti smrti a apokalypsy. Ne všechno ale zůstává při starém, v mezidobí vyměnila kapela tři pětiny své sestavy a to se zákonitě promítlo i do nového materiálu.


Ten se nahrával opět v renomovaném studiu Šopa, ale už na první poslech jsou znatelné změny. Celkový zvuk je tentokrát hutnější lépe odpovídá atmosféře desky. Změna na pozici hlavní kytary s sebou zase nese mírnou ztrátu na melodičnosti. Tady zdůrazňuji slovo mírnou, protože pokud bychom se na hudbu dívaly z pohledu death metalu, je tu oné melodičnosti ještě pořád víc než dost.


Za těch několik let, které utekly od předchozí nahrávky, se Secret Of Darkness vyvinuly také co se instrumentální zdatnosti týče. Neotericus Universum je tedy technicky náročnějším a z posluchačského hlediska zajímavějším artefaktem. To ostatně dokazuje i první singl a dost možná také vrchol desky, The Crown. Za mě přidám ještě skladbu Blinded s klišovitým, ale působivým zapojením kostelních zvonů.


Co ale tolik nepotěší, je przněná angličtina. Některé chyby ve výslovnosti jsou opravdu ušitrhající a trochu tak shazují zážitek z poslechu desky. Desky, na které kapela postoupila o krok dál v hledání a tvorbě vlastního zvuku a přístupu. Cesta, po které se kapela vydává, rozhodně nevypadá špatně.


Interpret:Secret Of Darkness
Album:Neitericus Universum
Počet stop:10
Délka:37:31
Rok vydání:2014
Vydavatelství:MetalGate records
Seznam skladeb:01 Awakening
02 Unearthing The Sun
03 Blinded
04 Lapse Of Reason
05 Warfare Doctrine
06 Burned Hopes
07 The Crown
08 Remains Of Memories
09 New Apocalypse
10 2210 Days
Délka
Vydavatelství


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist