Stríbrné prívesky na Darkont.cz
1. 3. 2018

Secrets of Separation - Suffering in Absurdity

SECRETS OF SEPARATION je metalcorová kapela z Valašského Meziříčí. Je to parta ostřílených muzikantů, kteří vědí, co chtějí hrát a jak to mají hrát. Jejich pojetí metalcoru je moderní, našlapané energií a zahrané s nadhledem a zručností. Kapela se na scéně pohybuje od roku 2012 a má na svém kontě jedno EP a plnohodnotné album. Paradoxem sice je, že deska vyšla už v roce 2016. Ke mně se dostala až teď.

"Mocný zásek valaškou"


Desku otevírá monumentální intro Sub Specie Eternitatis, které by se neztratilo na žádném soundtracku nějakého hrdinského eposu. Následuje otvírák Egoist. Riffová šlapačka, plná mohutných kytarových sypaček, které se střídají s vhodně umístěnými záseky. Zvuk desky je opět velmi vydařený. Hutné kytary, mohutná hradba bicích a nad tím growlující – screamující vokál, který ale umí i pěkné melodické pasáže. Hodně se mi při poslechu vkrádají IN FLAMES na svých pozdějších deskách nebo BULLET FOR MY VALENTINE.

Kapela hodně hraje na melodickou vlnu, což je výborný tah. Další v pořadí přímočará Let Your Eyes Burn ještě více tlačí rychlostní pedál k podlaze, ale opět nechybí melodické zklidňující pasáže. Are you Here? ukazuje kapelu zase v novém světle. Melancholické melodie, střední tempo a vokál se ukazuje, svoji čistou melodickou stranu. Elektronická vsuvka Step across the Treshold je vynikajícím předělem desky, malé zklidnění před finálním zásekem. Raptures Among Us už zase tluče jako pneumatické kladivo. Exploze melodického metalcoru se valí v Journey. Asi nejlepší zásek na celé nahrávce. Kapela zde předvádí svoji nejlepší polohu. Melodie a silné riffy, které střídají brutální výplachy. Záverečná Stigma už jen dokoná dílo zkázy.

SECRETS OF SEPARATION na nahrávce ukazují své perfektní hráčské a kompoziční dovednosti. Deska šlape jako švýcarské hodinky, má výborný zvuk a vše je dotažené do dokonalosti. Na straně druhé zde cítit velká inspirace, třeba právě kapelou BULLET FOR MY VALENTINE a některé postupy a melodie už někde jsou natočené. Pokud ale máte rádi melodický metalcore, tak rozhodně si tyhle valachy nenechte ujít.


Interpret:SECRETS OF SEPARATION
Album:Suffering in Absurdity
Počet stop:9
Délka:33:52
Seznam skladeb:1. Sub Specie Eternitatis
2. Egoist
3. Let Your Eyes Burn
4. Are You Here?
5. Step Across the Treshold
6. Raptures Among Us
7. Journey
8. Venus
9. Stigma


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist