Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 9. 2017

SG - Sjetý gumy přezuly

Ostravská parta Sjetý gumy omladila soubor a ve svých řadách přivítala ještě nezletilou posilu, ale více nejen o tom v dnešním článku na Rockmagu.


Ahoj Dušane tak ne jen bubenický post ale i další změna ve vašich řadách.

V životě se dějí samé změny a taky se to stává v kapelách a Sgéčka nejsou výjimkou. My jsme přezuli už několikrát, ale nikdy to nebylo kvůli neshodám v kapele.Většinou z důvodů, že každý hraje ještě v jiných bandech a musí si stanovit prioritu.Loňského roku jsme přezuli jednu kytaru za klávesy a na jaře letošního roku bubeníka za bubenici Přezutím bicích nástrojů jsme rapidně snížili věkový průměr kapely, protože Kristýna měla v té době 14 let. Zbytek spoluhráčů by mohli být tátové od Kristýny já bych mohl zastávat funkci dědečka.

Jednu výhodu kromě toho, že umí na bicí hrát je ta, že po koncertě okamžitě balíme, jedeme domů a ráno nás nebolí hlava.

Klavesáka Vítka Hovjadského jsme se rozhodli přibrat když se nedařilo obsadit post druhé kytary a tak jsme si řekli, že změníme sound kapely. Hraji s Víťou v kapele RUR kde perfektně ovládá Hammondky


 

 

Takže současná sestava?

Současná sestava SG-Sjetý Gumy

Zpěv Radim Smuž Strach

Kytara Aleš klimša

Klávesy Vít Hovjadský

Bicí Kristýna Sibinská

Basa Dušan Folwarczný

 


 

Mladá bubenice a ještě talentovaná nemáš strach že dostane lano od jiné kapely ?

Pokud se ptáš na bubenici jestli mám strach, že dostane lano od jiné kapely tak na to ti odpovím, že v muzice to je tak jak ve sportu lana se házejí všude. Kristýna hraje v několika kapelách , ale myslím si, že Sgéčka bere jako hlavní kapelu – musím se jí na to zeptat. Pokud by dostala lano do lepší kapely tak samozřejmě tomu nemůžu zabránit ani nechci ji bránit v její kariéře, nakonec bych měl dobrý pocit z toho, že hrála s SG a šlape vzhůru.

 

Klávesy a zvuk Hammondek přibližování se k 70 létům?

My se nechceme přibližovat s Hammondkama do 70-sátých let.Já bych to viděl tak, že se se nám líbí zvuk k podbarvení a samozřejmě když zařazujeme sóla do nových skladeb tak po vzuru Deep purple a Uriah Heep. Naše skladby jsou různé – není to rukopis jednoho tvůrce.

 

Všiml jsem si že Kristýně není ani zpěv cizí takže bude slyšet i ve vokálech?

Kristýna kromě hry na bicí nástroje se vzdělává i ve zpěvu a hře na basovou kytaru tak samozřejmě využíváme její hlas pro vokály .

 


 

 

Letos jste zařadili i akusticky koncert mužem se v budoucnu těšit na další.?

Akusticky jsme jsme si to vyzkoušeli ještě ve starém složení s původním bubeníkem a novým kytaristou Pitrisem (Petr Janko).Bohužel Pitris je ve svých kapelách vytížen, koncerty se termínově křížily a tak jsme ukončili spolupráci. Zahráli jsme jeden koncert pro rádio Čas Rock na akci Sraz mániček na Lysé Hoře 1.4.2016 společně s kapelou Doga. Letos jsme už zahráli v novém složení jeden koncert, byl v celku vydařený a určitě v akustických koncertech budeme pokračovat. Zařazujeme do repertoáru většinou naše skladby, ale taky některé skladby od kapel např. Deep Purple nebo AC DC a jiné. V těchto koncertech budeme samozřejmě pokračovat vždyť je to i pro fanoušky něco jiného.

 

Otázka na kterou čeká celý zástup fans new songy a nové cd?

Co se týče nového CD tak se to odvíjí jak dlouho bude trvat chystat nový materiál na 10 skladeb, které by jsme chtěli nahrát. Pracujeme na tom a až to bude to pravé ořechové tak to natočíme.

 

Naposledy když jsme spolu mluvili tak jste bodovali zrovna v hitparádě na Rebelu to byl myslím velký úspěch.

Samozřejmě nás těší, že občas je náš klip v TV Rebel a z rádia Čas rock je slyšet náš song a v září bude prezentován náš nový klip v pořadu CZECH BLADE s názvem Cypaty den, ve kterém už je aktuální sestava Sgéček.

 

Kde vás ještě letos uslyšíme kam nás pozveš?Myslím tím samozřejmě muziku.

Tak na nějaké alko bych tě pozval, ale ty myslíš na muziku a naše koncerty. Naše vize není v tom abychom se tlačili někam a podlézali promotéry za každou cenu abychom si zahráli. Sám dobře víš jak to v této oblasti u nás funguje. Prostě čekáme až nás někdo osloví , pak se třeba domluvíme a jedeme hrát. Něco jiného je hraní v klubech, to si musíš dohodnout sám, ale neuznávám výměnné koncerty.

Jelikož jsme Ostraváci tak odehrajeme několik koncertů na Ostravsku, taky zavítáme k naším sousedům na Slovensko. Všechny koncerty jsou uvedeny na našem Webu www.sgband.eu

 

Nějaký vzkaz motto heslo na závěr?

Fans bych chtěl poděkovat za přízeň a účast na naších koncertech – velice si toho vážíme a my na oplátku pro ně se budeme snažit připravit nový program i v akustickém provedení .

 

Díky za rozhovor.

 

Rocku zdar SG-Sjetý Gumy

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=F9x7gOao2to

Autor článku: zdenek svoboda

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist