Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 11. 2013

Škwor - Lži a sliby

Patnáctileté výročí nelze neoslavit lépe, než vydáním nového studiového alba. Alespoň takto smýšlí tradiční česká rocková formace Škwor, která si k narozeninám tak nadělila své sedmé řadové album.

Drsnej kraj z roku 2011 byl zatím posledním počinem, který nabídl ostřejší tvář skupiny. Po asi nejpopovějším albu "5" se tak jednalo o drobný krůček směr metalovější kořeny. Aktuální novinka se zvukově nejblíže přibližuje právě "pětce". Škwor se nikdy netajili tím, že vlastně hrají surovější pop s říznějšími kytarami. On je to vlastně velmi trefný popis, který naprosto sedí minimálně na aktuální počin. Opět zde nechybí melodické refrény se stále vokálně kvalitním projevem zpěváka Hrdličky, rockové kytary, ale i fádnější skladba písní, kterou je kapela ovšem "proslulá" od svých počátků.

Co vlastně tedy novinka nabízí nového? Nového nic. Vlastně je vše při starém. Všech čtrnáct skladeb se nese ve stejném buřičském duchu a jen bedlivý poslech je vzájemně rozpozná po prvních posleších. Mě osobně to dalo hodně práce. Tetxy jsou povětšinou tradičně směrované na kritiku společnosti, politiky a blbců kolem nás. V tomto ohledu se Škwor docela opakuje a nevzbuzuje takovou důvěru jako u skvělé desky Vyvolenej. Emoce naopak fungují u velmi povedené balady Vlci v koutě, která se stala jednou z nosných bodů nové nahrávky.

Fanoušci se ovšem dočkají i tradičních hitovek s koulema jako Poslouchej či Rabujem. Občas je tu i cítit náznak experimentů reprezentovaných lehce hip- hopovou Vidím svět prázdnej či písní Síla starech vín, která zase ochutnává trochu lo-fi pop/rocku. Povedená je i My nejsme zlí, která mi připomíná svým pojetím jiné tuzemské legendy, liberecké Krucipüsk, kterým mimo jiné aktuálně vychází taktéž nové album.

Novinka nebude pro skalní fanoušky zklamáním. Nabízí tradiční tvář skupiny (tu popovější) s tradiční várkou slušných písní, které si rádi na koncertech každý zakřičí. Nelze ale nenabýt dojmu, že Škworové mají skladatelský vrchol asi za sebou, ale díky mnoha zkušenostem na scéně umí napsat i přezevšechno dobrou skladbu a splnit očekávání. Nic víc, nic méně.


Interpret:Škwor
Album:Lži a sliby
Počet stop:14
Délka:41 minut
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Supraphon
Seznam skladeb:1. Ráno
2. Poslouchej
3. Rabujem
4. Popel popelu
5. Vlci v koutě
6. Rychle žít
7. Hlídej ten ráj
8. Vidím svět prázdnej
9. Já lhal
10. My nejsme zlí
11. Nech si zdát
12. To jsem já
13. Sliby a lži
14. Síla starejch vín


Autor článku: Ondra Hricko


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist