18. 8. 2006

Skyline - Virginplatonicpanic

Koncerty téhle pražské kapely mají pověst nejlepších parties u nás. Zkrátka a jasně si skočíte, i když vám tenhle styl nic neříká. Ale jak to vypadá, když si desku pustíte doma v přehrávači?

O jejich kvalitách svědčí i fakt, že jsou nejen pravidelnými účastníky prestižních českých festivalů (Love Planet, Rock For People, Summer Of Love, Trutnov atd.), ale mají za sebou i koncerty v jiných evropských zemí (Polsko, Německo, Portugalsko), nebo i účast na prestižním holandském festivalu Eurosonic, či předskakování Underworld.

Tahle elektronická kapela prodělala od svého vzniku v roce 1997 mnoho personálních změn. Teď se snad konečně složení ustálilo. K zakládajícím členům Hoffymu_M (programování, produkce) a Radkovi B (bubny) se přidali zpěvačka Jitka Charvátová, kytarista Majkii B, Mc Nu.C a jako poslední loni další Mc Jacob. Kapela prodělala i několik změn, co se týče stylu. Od elektroniky vycházející z drum´n´bass (Riders in the store - 2001) až k tzv."urban popu" (Urbanica - 2004). V letošním roce vydali nové cd s názvem Virginplatonicpanic (produkce se opět ujal vyhledávaný Ecson Waldes a mastering probíhal ve známém holandském studiu Wiseloord), které je bezesporu tím nejlepším, co prozatím široké veřejnosti nabídli. "Chtěli jsme udělat nabušenou a chytlavou desku, která nebude ani chvilku nudit a kde nebudou žádný písničky jen tak do počtu," říkají Skyline.

Zatímco při poslechu předešlé "Urbanicy" měl člověk smíšené pocity ("Jak může něco, co je na živo tak energické, být při poslechu tak nudné"), tady už má jasno. Samozřejmě, koncert je koncert, a nic se mu nevyrovná, ale ve srovnání s dřívější tvorbou kapely je tohle opravdu něco jiného. Elektro základ, živá kytara, bicí, úžasný (někdy až příliš) hlas zpěvačky a vstupy Mc´s vás donutí hopsnout si, i když zrovna třeba sedíte u PC. Deska je plná nadupaných hitů (Kick the gig, Zero gravity, No chance), zajímavých kousků (What´s up?), pomalých songů (Terminated, It´s up to you), ale i trošku (alespoň pro mě) nudnějších partů (Inner riot, One heaven). Nejzajímavější je zřejmě song "Pretty princess", ve kterém se oba Mc doslova vyřádí. Je to pecka nabušená od začátku až do konce a rozhodně vás nenechá chladnými. Dalším skvostem je bezesporu "Ninja", kde nám všem Jacob ukazuje, jakže se to pořádně dělá. A stranou bych nenechala ani "Ladies" - song pro zaryté popíkáře.

Faktem je, že Skyline jsou (pro mě) nejlepší českou kapelou, a kdyby se jejich songy hráli na diskotékách, tak bych tam snad i začala chodit.

Autor článku: jenny.helders

Darkont.cz

Komentáře:

7. 6. 2007 17:18
Ahoj, jestli někdo znáte odkaz na Skyline a album Urbanica kde se dá stáhnout tak mi jej prosim pošlete na e-mail...předem díky
22. 8. 2006 17:14
ja
hlavně kvuli Jacobovi vid jenny;)

Pro možnost vkládat příspěvky do diskuse se prosím přihlaste.
(vpravo nahoře)

Pokud ještě nemáte účet, zaregistrujte se.
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist