Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 12. 2010

Sníh na schodišti - To se nám hodí

S dvouletým zpožděním se mi do rukou dostává album kapely Sníh na schodišti s názvem To se nám hodí. Sníh na schodišti je z Ústí nad Labem. Historie kapely sahá do roku 2002, jejich první počin se jmenuje RockśNěhu a prvního plnohodnotného alba se dočkala v roce 2006 pod názvem Vrány vleže.

Největším dosavadním úspěchem je výhra celorepublikové soutěže Rádia Beat v roce 2008 pod názvem Naděje Beatu. A co vlastně „sněhuláci“ hrají? Alternativní rock s českými texty se svéráznou poetikou. Grafickou stránku má na svých bedrech členka celé partičky malířka Ria. Kapela poctivě jezdí po festivalech a koncertech, kterých ročně odehraje nejméně padesát a v severočeském regionu platí za velice známou a respektovanou kapelu. Za zmínku jistě stojí podíl kapely na projektu Bumbaris Paris proti rakovině a účast na kompilaci Téma:Jestřáb, což je kompilace vydaná jako pocta Jaroslav Foglarovi ke 100 výročí jeho narození. Jak vidno, kapela velice aktivní, která rozhodně na svůj úspěch nečeká se založenýma rukama.

A k albu samotnému. Celým albem se jako červená nit táhne depresivní melancholická atmosféra se zajímavou textovou složkou, kdy se energické písně střídají s pomalejšími songy. Nečekejte nějaké jednoduché heja heja popěvky, naopak texty dávají prostor k mnoha výkladům a rozhodně to není muzika na první poslech. Kdybych měl srovnávat, tak kapela zaujme hudebně fanoušky Vypsané fixy , nebo Mandrage, textovou poetikou tam vidím Mňágu a Žďorp a ZNC. Nejvíc mě na albu zaujala povedená Náhodné setkání a otvírák Roste ledacos, která mi právě zmiňovanou Mňágu připomíná nejvíc.

To se nám hodí je povedené album a „sněhuláci“ mají bezesporu ambice k dalšímu růstu. Už se těším na nějaký čerstvý albový počinek.


Web:
http://www.snehulaci.cz
http://www.bandzone.cz/snihnaschodisti
http://www.myspace.com/snihnaschodisti

Interpret:Sníh na schodišti
Album:To se nám hodí
Sestava:alík - bicí
carlost - basa
majk - kytara, zvuky
joska troska - zpěv, foukací harmonika; texty
dejv - pozoun
Délka:50:02
Rok vydání:2008
Seznam skladeb:Roste Ledacos, Nastydnul, Myšák a jestřáb, Veřejně hledaný, Ovečky, Holky a kluci, Ti akademici, Náhodné setkání, Pondělky, Jinýmu táboráku, Beze stop, Sraz (živě), Všudybud (živě)


Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist