29. 3. 2011

Social Distortion - Hard Times and Nursery Rhymes

Na sedmý studiový zářez SD jsem se těšil už hodně dlouho. Minimálně od návštěvy jejich koncertu před rokem a půl, kdy mě SD znova dostali na kolena, Mike Ness zde novinku avizoval a dva songy z novinky dali i živě.

Těšil jsem se tedy převelice. První, co mě na desce zaujalo byla výrazná změna – spousta ženských back vokálů a ještě větší příklon k blues. Výměna na postu baskytaristy pro mě velkou roli nehraje, nechci snižovat roli ostatních spoluhráčů, ale SD vždycky byli a budou vždy stát na frontmanovi. Určitou změnu jsem upřímně řečeno čekal, přece jenom od posledního zářezu uplynulo tuším sedm let, buď jsem to typoval přesně na tento sound , nebo jsem čekal naopak přitvrzení. SD nám servírují svůj rock n roll punk ovlivněný Johnny Thundersem, Rolling Stones, Johnny Cashem s celou americkou country scénou, jižanským blues a v neposlední řadě i Brianem Setzerem. Pro někoho je možná zklamáním to, že deska je měkkčí, pohodová, spíš o rockových baladách, prostě málo nářezová. Faktem je, že kdyby ji nahrál někdo jiný, tak opravdu nevím, ale charismatický zpěv Mika Nesse s jeho kytarou ji katapultuje výš, než si možná zaslouží.

Největší hitovkou je pro mě California, Machine Gun Blues, Writing on the Wall a nejdelší song na albu, Bakersfield. Za zmínku stojí taky cover od Hanka Williamse , Alone & Forsaken. V každém případě doporučuji desku nehodnotit na první, druhý poslech, ale nechat ji pěkně zažrat pod kůži.

Resumé? SD nahráli desku, která se asi nebude líbit každému fandovi SD. Já ji v tvorbě SD řadím k lepšímu průměru. Moc rád bych tyhle songy slyšel v živém provedení.

Pro úplnost uvádím, že deska vyšla u Epitaph Records, speciální edice má ještě tři songy navíc, v luxusním digipacku s plakátem a texty uvnitř.Stránky kapely:
http://www.socialdistortion.com/

Interpret:Social Distortion
Album:Hard Times and Nursery Rhymes
Počet stop:Road Zombie California (Hustle and Flow) Gimme The Sweet And Lowdown Diamond In The Rough Machine Gun Blues Bakersfield Far Side Of Nowhere Alone And Forsaken Writing On The Wall Can't Take It With You Still Alive
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Epitaph Records
Seznam skladeb:Road Zombie
California (Hustle and Flow)
Gimme The Sweet And Lowdown
Diamond In The Rough
Machine Gun Blues
Bakersfield
Far Side Of Nowhere
Alone And Forsaken
Writing On The Wall
Can't Take It With You
Still Alive


Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist