Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 4. 2011

Speed Caravan - Kalashnik Love

Když jsem si v promo materiálech přečetl, že hudební vizionář Mehdi Haddab ve svém projektu Speed Caravan zapojil arabskou loutnu do kytarového zesilovače, přidal elektronické beaty, tradiční alžírské vlivy, syrovou rockovou energii a rapování tak se moje očekávání vyšplhalo na maximum.

Sestava:
Kapelník Mehdi Haddab pochází z Alžíru,   stejně jako Souad Massi, Khaled a Rachid Taha. Podobně jako oni stojí jednou nohou v Africe a druhou v Evropě. S Haddabem působí v hvězdné sestavě el. programátorka  Hermiona Frank (Ekova), rapper Rocky Singh (ex-Asian Dub Foundation), perkusista Mohamed Bouamar (ex Natacha Atlas) a basista Pascal Teillet (ex Mazaher and Archie Shepp).

Když jsem si v promo materiálech přečetl, že hudební vizionář Mehdi Haddab ve svém projektu Speed Caravan zapojil arabskou loutnu do kytarového zesilovače, přidal elektronické beaty, tradiční alžírské vlivy, syrovou rockovou energii a rapování tak se moje očekávání vyšplhalo na maximum. Kapelník Mehdi Haddab pochází z Alžíru,ostatní členové jsou ex-členy takových seskupení jako mých oblíbenců Asian Dub Foundation nebo Natacha Atlas. Hudba kapely je označována jako futuristický elektronářez s loutnou. Nedá mi necitovat Haddaba, protože to vám asi nejlépe jeho osobu představí: „17 let jsem se učil na loutnu, ale 25 let jsem byl rockerem“ Nejde přece o definici rocku, ale všeho umění od úsvitu časů. Tvorba je o dlouhých divokých prochlastaných nocích a lásce ve všech jejích podobách“. Já bych je spíše nazval absolutní pouštní bouří.

Ano , na tenhle nářez jsem ochoten protančit noc v klubu. Je tu fakt všechno, ale všechny ingredience do sebe nádherně zapadají, etno, rock, trocha blues, elektronické beaty, rap, taneční pop a crossover punku a arabské hudby plus psychedelie Pink Floyd. Na první pohled trochu šílený crossover, ale garantuju, že vás tahle muzika chytne hned na první poslech i když třeba jinak arabskou muziku nebo vůbec word music nemusíte. Na albu jsou kromě vlastní tvorby i dva covery předělané k obrazu svému a to Killing An Arab od The Cure a Galvanize od Chemical Brothers. Na albu je navíc spousta hostů, např. avantgardní Rachid Taha, členové Asian Dub Foundation a pousta dalších. Navíc Mehdi Hadabb patří mezi spolupracovníky vydavatelství Real World, jehož je majitelem Peter Gabriel, který je samozřejmě zároveň velkým fanouškem Speed Caravan.

Musím konstatovat, že jsem po dlouhé době objevil konečně zajímavou a originální kapelu a otevřel jsem svoje další hudební obzory.

Díky vydavatelství Indies jsem objevil další vyjímečnou kapelu co si nesmím nechat ujít na živo!


http://www.myspace.com/speedcaravan
http://indies.eu
http://realworldrecords.com/

Interpret:Speed Caravan
Album:Kalashnik Love
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Indies Scope
Seznam skladeb:Taq On The Beat
Kalashnik Love
Killing An Arab
Qat Market
Dubai
Galvanize
Erotic Chiftetelli
Parov Yegar Siroon Var
Idemo Dalje
Daddy Lolo
Hotel Zyannides ****
Aissa Wah
Daddy Lolo Remix (Sidestepper)
Aissa Wah Remix (Mo DJ)


Autor článku: Pigeon

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist