Stríbrné prívesky na Darkont.cz
24. 1. 2014

Štěpán Smetáček - Old Schooll

Štěpán Smetáček nejspíše nebude pro většinu hudeních fanoušků žádnou velkou neznámou. Jako bubeník se podílel na desítkách desek a přestože v současnosti hraje v pěti hudebních souborech, našel si čas na natočení své osmé sólové desky, která nafasovala název Old Schooll.

Název potvrzuje Smetáčkova slova o rockovější desce. Ty má potvrzovat nejspíše také samotný obal alba, který na mně ale rozhodně koupěchtivým dojmem nepůsobí. Přesto oceňuji, že Štěpán zde nevypadá jako finalista superstar, kterýžto dojem jsem u některých z předchozích sólovek měl.

Nutno říci, že deska je skutečně tvrdší, než její předchůdci. Hned první plnohodnotná skladba Mahulena připomíná glam rock á la Kiss. Deska je ale hudebně mnohem bohatší. Štěpán občas nakoukne do world music (Sardopus, Ahmid Rahali), zpracovává titulní melodie seriálů (The Professionals, Peter Gunn Theme) a přidává k dobru také své vlastní instrumentálky (Riffor, Symfomanka).

Barevnost doplňuje také střídající se pozice vokalisty. V této roli se zde představí třeba undergroundový literát Josef Bigu Vondruška, Oto Klempíř a bývalý zpěvák pop/rockových Seven Filip Šubr.

Výsledkem je směs, která nemíří ani na hudební laiky, ale zároveň ani na úplné hudební nerdy. Spíše někam mezi. Své dosavadní fanoušky deskou Štěpán nezklame, možná po ní sáhnou i fandové Wanastowých Vjecí, ŽenTOURu, či jiných kapel, ve kterých Štěpán působí, ale prodejní rekordy padat jistě nebudou.

Je znát, že Štěpán si desku natočil hlavně pro radost. Old Schooll ho představuje jako schopného hudebníka a skladatele, který kromě bicích ovládá na dobré úrovni také další nástroje. Celek na mně ale působí docela průměrným dojmem.

Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist