20. 8. 2006

Strapping Young Lad - The New Black

Devin Townsend se nezastavuje, po albu „Alien“ nám přináší novou desku s názvem „The New Black“, díky níž si Strapping Young Lad získávají srdce stále více fanoušků.

Zdá se že Devin Townsend je jako bezedný pytel neustále sypající tuny výborné muziky. Rok od vydání snad nejtemnější desky Strapping Young Lad s názvem „Alien“, po odehrání obrovského evropského turné a absolvování několika z nejznámějších a největších hudebních festivalů, jako např. Rock Am Ring, Rock Im Park, vám tento kanadský hudební bůh přináší další desku SYL s názvem „The New Black“ (krom toho Townsend vydává i svou sólovou desku). Extrém, progresivita, melodie, našlapané bicí, hustá kytara, která vám vyrve srdce z těla, to je jen pár slov charakterizující těchto 43 minut naprosto dokonalé muziky. Po prvních několika vteřinách úvodního songu „Decimator“ vám jistě přijde na mysl, že něco je jinak. Jistě, samply a klávesami se nešetřilo. Klávesista Willy Campagna se tentokrát vyřádil více než dříve... Ve skladbě „Antiproduct“ se dokonce objevují dechy, které mi, abych pravdu řekl, vyrazily dech a skladba se tak proměnila v naprosto úžasné veledílo. Když se zaposloucháte, máte pocit, že vás bicí Gena Hoglanda rozcupují na malé kousíčky, Townsendovy vokály, chvílemi přecházející do nelítostného a nekontrolovatelného řevu, se do vás zabodávají jako naostřené čepele nožů.

Do stylu tolik typického pro SYL se probíjejí styly nové a nepoznané, což jejich tvorbu posunuje do jiných končin. I přes plánovaný odpočinek, který by si Townsend rád naordinoval, se kapela chystá se svojí novou tvorbou vyrazit na turné Ozzfest, kde si bezesporu najde hromady nových fanoušků, protože teď si ale opravdu každý přijde na své.

Kdo má rád klasický metal, musí okusit skladby jako „Fucker“ nebo „You Suck“. Pro ty, jenž preferují temnější, depresivnější a dramatické záležitosti je tu „Hope“. Písně jsou opravdu různorodé. Jistě k tomu přispěla i spolupráce s jinými zpěváky, které si Townsend přizval ke spolupráci. Ve skladbě „Wrong Side“ můžete slyšet brutální vokál klávesáka Willyho Campagny (proč nám ho nedali ochutnat už dřív?), ve „Far Beyond Metal“ si zase zapěl Orderus z kapely GWAR (Townsend se podílí také na vzniku jejich nového alba), skladbu „Fucker“ odstartoval ženský vokál kanadské popové zpěvačky Bif Naked (kde k ní Devin přišel?).

Desku mixoval uznávaný mohykán Mike Fraser (dříve spolupracoval s kapelami jako AC/DC, Aerosmith, Metallica atd.), který do tvorby SYL vnesl jakýsi jas a průzračnost.

Věřím, že dost z vás již rozbíjí prasátka (nebo žhaví internet?), aby si mohla tuto desku opatřit, protože tohle opravdu musíte slyšet!

Těším se, co nám Strapping Young Lad připraví příště, laťka je opravdu vysoko.

Autor článku: Kenji

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist