Stríbrné prívesky na Darkont.cz
26. 12. 2011

Streetmachine - Ber nebo nech bejt

V dubnu roku 2011 spatřilo světlo světa 110 CD vydavatelství Cecek records. Autorem této desky je pardubická metalová kapela Streetmachine, která se vyžívá v Sin city a v tvrdé hudbě.

Booklet desky je totiž černo-bílo-červený, jeho pozadí tvoří město v dešti a podle fotografie kapely to vypadá, že Streetmachine by do města hříchu bez větších problémů zapadli. Kapelu totiž tvoří čtyři tvrdí hoši, kteří vypadají na to, že nějakou tu ránu už někomu věnovali.

Hudba kapely je hodně tvrdá a drsná. Stejně tak tvrdé a drsné jsou taky texty, ve kterých se to krví a smrtí jen hemží. Tato směs brutálních textů a tvrdé hudby trvá skoro 50 minut a tvoří jí 12 songů.

Vše začíná titulní Ber nebo nech bejt. Jde o nekompromisní skladbu, která se na albu vyskytuje dokonce ve dvou verzích. V té druhé totiž hostuje Angelo z hardcorových harcovníků The Vendetta. Poté deska trochu nabere na brutalitě, protože další song je Peca nám spadla. Stačí si přečíst refrén:

Za jednu vteřinu vyčistil rodinu
Za jeden okamžik snad už mu bude líp
Sekyrku za tolar topůrko za zlatý
Koukám se chudáku jak ty jsi bohatý

Tato píseň pak hezky končí výčtem končetin a orgánů, do kterých sekyra ťala.

Další z písní, které bych chtěl zmínit, je Sebevrah. Pokud jste vlastníky CD, určitě víte, že je na tuto skladbu natočen videoklip, který je součástí CD. Tato píseň se skládá z krátkých příběhů o povedených i nepovedených sebevraždách. Navíc má opravdu hodně dobrej refrén.

Poslední věc, která mě hodně zaujala, je Udělám si z domu šibenici. Jedná se o hodně rychlou věc, kde si s kapelou zahraje i „metalový Hendrix“ Miloš DODO Doležal. Který zde obsluhuje sólovou kytaru a nějaký ten vokál. Skvělý song o nasranosti, násilí,… Rozhodně se nejedná o hudbu, která by se líbila každému. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, napadá mě nové CD kapely Anarchuz. I když Streetmachine jsou ještě o něco tvrdší. Také se mi zdá, že, na rozdíl od Anarchuzu, postrádá toto CD výraznější melodie.

Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist