Stríbrné prívesky na Darkont.cz
10. 9. 2011

Střípky z Metalfest open air 2011

O víkendu se do amfiteátru v Plzni – Lochotíně sjeli všichni fanoušci všech odnoží tvrdého kovu nejenom od nás, ale i ze zahraničí. Díky agentuře Pragokoncert se tu konal druhý ročník Metalfestu. Počasí se povedlo a tak festival přilákal odhadem osm až deset tisíc posluchačů všech metalových hudebních žánrů.

Organizace klapala na jedničku,nikde žádné fronty, skoro na minutu dodržovaný line-up kapel, pohodová ochranka u vstupu, Gambrinus tekl proudem a příznivé počasí. Musím také pochválit výběr místa konání – areál dostupný skoro až na místo veřejnou dopravou, blízko centra města, amfiteátr je skvěle řešen, na rozdíl od festivalů někde na louce si máte kde sednout, ze všech míst je dobře vidět a hlavně i slyšet. Škoda, že majitel amfiteátru neinvestuje alespoň do jeho základní údržby a tak ten chátrá – velká škoda!

V pátečním programu byly největšími taháky Rage – ti předvedli energií nabité vystoupení a ukázali, že právem patří na špičku metalu. Obzvlášť kytarista Viktor Smolski je opravdu kytarová extratřída! Kataklysm zase potěšili všechny fanoušky tvrdší odnože metalu. Atmosféra byla skvělá a na to, že tento styl je přece jenom okrajový, tak si troufám tvrdit, že kapelu ocenili i posluchači, kteří přišli třeba na Accept. Nakonec Accept celý páteční program uzavírali. Projeli největší pecky kariéry, samozřejmě neopomněli na propagaci novinky. Accept byli opravdu třešničkou na dortu nejenom pátečního programu, ale celého festivalu.

Sobotní část patřila starým pákám Saxon – ti opět pustili své největší hity, ale také se zakousli do propagace výtečné mini albové novinky – doporučuji poslechnout! Pak už se začali scházet fandové v černém, podmalované oči – na scéně jsou Cradle Of Filth. Kapela, která vyvolává kontroverzní reakce ovšem dnes již patří k metalovému mainstreamu a která se po svých blackovějších začátcích pohybuje spíše v dark metalových vodách. Sklidila u jejích fanoušků veliký aplaus a právem - opanovala sobotní pódium.

V neděli jsme se dočkali jak lepé děvy s hlasem, ze kterého praskají okenní tabulky za mikrofonem v podání Arch Enemy, taktéž propagujících čerstvou albovou novinku, tak poslední tečky festivalu, což byla kapela Sabaton. Kapela, která u nás hraje poměrně často a která nutno říct zaslouženě, na žebříčku popularity na scéně stále roste a pomalu a jistě se z ní, tak jako na Metalfestu, stávají headlineři festivalů.

Resumé? Povedený import festivalu s poměrně atraktivním line-upem, s možností pro domácí kapely k přímému festivalovému porovnání se světovou špičkou. Festival v atraktivním, dopravně dostupném prostředí pro fanoušky, kteří za festivalem nemusí cestovat do daleké a pro našince stále poměrně drahé ciziny.

Na závěr patří samozřejmě veliký dík pořádající agentuře Pragokoncert, že nám tento zážitek zprostředkovala. Těšíme se na další ročník!!!!!


Nějaké foto z festivalu zde:
http://www.cz.metalfest.eu


Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist