Reklama
15. 4. 2008

Tainted - Tainted

Firma Cecek Records vydala loni debutové album šumperských TAINTED. Deska má sice jen něco kolem 25 minut a čítá pouze šestero songů, nicméně vstup na scénu je to přinejmenším zdařilý. Zdá se, že v Šumperku se vylíhla kapela s velkým potenciálem.

A co vlastně ti TAINTED hrají? Vážení přátelé, těžko popsat… Milovníky škatulek by snad mohla uspokojit kombinace crossover metal core s jemným dotekem gothiky. Občas se na desce vyskytne i místečka evokující SOAD, ba i RAMMSTEIN. Soudě dle názoru samotné kapely, která se považuje za industrial core, to není až tak překvapující. Po prvních posleších sice album poněkud splývá a v hlavě se neusadí žádný riff ni melodie, postupem času však člověk začne objevovat kouzlo téhle desky.

Goticky industriální zpěv do skladeb hezky pasuje, možná by ale mohl vokalista KubajZz místy více přitvrdit. Na desce se totiž nacházejí pasáže jemné/romantické, průměrně tvrdé a jaderně drsné a ty by dle mého nějaký ten chrchel mohl jen osvěžit.

TAINTED si zvolili za jazyk svých písní angličtinu. Otázka je, zda to byla volba správná. Mnohdy jsem měl při poslechu pocit, že některé pasáže jakoby přímo vybízely k češtině. Angličtina v podání KubajZze rovněž není čistá, český přízvuk je tu méně, tu více znát – prostě taková czenglish po fonetické stránce:-) Na druhou stranu při vícerém poslechu si člověk zvykne, a dnes musím říct, že tento původně nedostatek už za nedostatek nepovažuji, naopak je pro mě jakousi součástí koloritu této desky. A můj favorit? Skladba „No Sence“, jejíž gothizující refrén mi z celé desky utkvěl jako první, a v níž pozoruji i přijemné hard rockové riffování.

Ještě než odložím klávesnici, musím kapele pochválit obal desky. Sice postrádám jakýkoliv booklet s texty, ale nápad s panďulákem na černočerném podkladu je výborný:-)

Mno…jak jsem napsal již v úvodu – na českou scénu přichází zajímavá kapela, která má co říct, a budu doufat, že nám ještě pořádně od plic něco řekne.


Interpret:Tainted
Album:Tainted
Sestava:Kubajz - zpěv
Twiggy - syntezátor
Brzda - baskytara
Wendee - bicí
Mart.ini - kytara
Počet stop:6
Délka:2299
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:1. I´m Nothing
2. No sence
3. Special chance
4. Echo
5. Pandora´s machine
6. Sin


Autor článku: Kube  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

9. 9. 2008 20:18
neřeknuu kdo sem
Ty voe co to je ta brzda to je muuj učitel ajiny a hudebky:D dobřee to je borec:))

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist