Reklama
2. 3. 2015

Talent Transport - 1

Talent Transport? Takový název napovídá leccos o míře skromnosti svého autora. I když, v případě tohoto slovenského tria a jeho loňské debutové nahrávky jde skromnost stranou oprávněně.

Není debut jako debut. Zatímco někdy za ním stojí pět zkoušek v garáži, jindy umělci s nahráváním zrovna nechvátají a tak to bylo i u Talent Transport. Ti se totiž do studia vydali točit desku až sedm let po svém vzniku. Kapela tento fakt hájila tím, že prý chtěla trumfnout Elán, kteří si také “dali na čas” a svou desku Ôsmy svetadiel vydali až po osmi letech existence kapely.


O Talent Transport vlastně můžeme mluvit jako o jazzové supergroup, protože baskytarista Filip Hittrich (Dano Heriban, Celeste Buckingham,...), bubeník Marián Slávka (Longital, IMT Smile, Peter Lipa,...) a konečně i hráč na klávesové nástroje Vladislav Šarišský jsou důležité osobnosti slovenské hudební scény. Nejvýrazněji působí Šarišský, kterého bylo možno spatřit na Hrana tour, vzpomínkovém turné na Marka Brezovského.


Tento, u nás bohužel dodnes neobjevený, zpěvák, hudebník a skladatel je ostatně jeden z hlavních inspiračních zdrojů Talent Transportu. Jeho schopnost cestovat od punku přes art rock po vážnou hudbu a zůstat při tom stále svůj si vypůjčili i pro svou hudební tvorbu. Název skladby MBS, kterou na debutu najdeme, má prý dokonce znamenat “Marek Brezovský System.”


Hlavním proudem hudby Talent Transportu je ale jazz. Ten je potom doplňován o atypické momenty, výrazné žánrové odbočky a fůze. Díky tomu je výsledek barevný, plný různorodých nálad, nápadů a hlavně skvělých instrumentálních výkonů všech zůčastněných.


Ti k vyjádření emocí sáhli ke slovům jen velmi zřídka a vsadili převážně na instrumentální kousky. Ty otextované jsou na desce tři a svůj hlas a básnické střevo jim propůjčili Šarišský a Slávka. Hlavně závěrečná Odchodová potom nezapře Brezovského hudební i textový rukopis.


Jsou ještě vůbec důvody k nějakému dalšímu rozepisování? Prominentní nahrávací sestava, zvuk z renomovaného studia SONO, sedm let přípravy,... Hodina a tři minuty, které strávíte s jedním poslechem této desky, jsou rozhodně dobrá investice.


Interpret:Talent Transport
Album:1
Počet stop:9
Délka:1:03:37
Rok vydání:2014
Vydavatelství:Slnko records
Seznam skladeb:1. Intrade
2. On the other Side of the Street
3. Hodiny
4. Singo
5. Priestor
6. MBS
7. Pre nás
8. Ľudová
9. Odchodová


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist