Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 10. 2013

Tarja v Olomouci předvedla neuvěřitelnou show

Datum 17.10.2013 bylo pro některé lidi významné a našlo si své místo v mnoha diářích. Do Olomouce se sjeli fanoušci Tarji Turunen, kde se konal první koncert z turné Colours In The Road. Koncert se konal v rámci Rockové Olomouce, díky které se mohou méně známé kapely stát předskokany hvězd koncertujících po celém světě. Této pocty se letos dostalo skupině čtyř velmi mladých (někdo by sarkasticky mohl říct až malých) kluků, kteří si říkají On The Way.


První skalní fanoušci se před Sportovní halou Univerzity Palackého začali scházet již kolem druhé hodiny, i když věděli, že se hala otevírá až v sedm hodin večer. Když nadešla právě tato chvíle, byla již před halou pořádná fronta čekajících lidí. Po projití kolem „securiťáků“, ze kterých šel docela strach, dostal každý náramek na ruku, jehož barva ukazovala, do jakého sektoru jeho nositel smí a nesmí. Nutno podotknout, že mě překvapilo včasné otevření haly i klidný vstup do ní – na některých minulých koncertech Tarji se lidé dost tlačili, aby měli co nejlepší místa, ale tentokrát vše proběhlo až neuvěřitelně hladce.


Jako první se po uvedení koncertu Martinem Novotným, primátorem města Olomouce, představila již zmíněná předkapela On The Way. Mnoho fanoušků bylo ohledně výkonu předskokanů velmi skeptických – zaslechla jsem i názor: „Buď je vypískáme, nebo to přetrpíme.“ Každopádně kluci ve věku 14 – 17 let to na podiu pěkně rozjeli a nemají se vůbec za co stydět. Co se týče jejich repertoáru, přišly mi jejich písničky celkem podobné, ale to je, myslím, běžné, když danou kapelu slyší někdo poprvé. Kluci se snažili diváky co nejvíce rozproudit, což je docela nelehký úkol, vezmu-li v úvahu to, že všichni přítomní čekají na hlavní hvězdu večera a předkapela je vůbec nezajímá. Oceňuji jejich odvahu a energii, se kterou se role předskokanů zhostili, a bylo by mi líto nezmínit to, že mě a několik dalších lidí opravdu rozesmál zpěvák při uvádění písničky Ta pravá: „Tato písnička je věnována mojí pravé ruce, protože mám jen jednu a mám ji moc rád.“


Po odehrání On The Way ale už začaly úpravy podia pro Tarju a její kapelu – pro fanoušky bylo nejpodstatnější zvednutí plachty s názvem CD, Colours In The Dark. V devět hodin, kdy se v hale setmělo a začalo hrát intro z písničky Deliverance bylo ve vzduchu cítit napětí a dychtivost fanoušků s přemítáním, co teď přijde. Tóny klidného intra vystřídaly jiné – z úderné písně In For A Kill z alba What Lies Beneath. Hned na začátku písně spadla plachta a začala hodinu a půl dlouhá, výborná show. Tarja fanoušky přivítala již tradičním pozdravem v češtině, za což byla odměněna bouřlivým potleskem a jásotem. Po tvrdším začátku se fanoušci dočkali dvou pomalejších písní 500 Letters (první píseň z nového alba hraná tento večer) a Sing For Me – skladby z první rockové desky My Winter Storm. Následovaly další skladby, které spolu s Tarjou zpíval i dav lidí – Falling Awake a hit z prvního alba I Walk Alone. Poté se halou rozlehla píseň s temným názvem Anteroom Of Death – velice oblíbená píseň z What Lies Beneath a pak již známá pecka z nové desky Never Enough, na jejímž konci se Tarja odběhla převléknout, zatímco kapela ze sebe vydávala maximum v prodlouženém konci písně. Při další skladbě Until Silence si mohli fanoušci trochu oddechnout a nabrat sílu na Die Alive. Poté následovala pomalá píseň z nového alba Mystique Voyage, o které Tarja řekla, že je to pro ni velmi osobní song o jejích cestách. Poté zazněly skladby Neverlight a Medusa, kapela odešla a v hale se zhaslo. Najednou rychlý konec, který samozřejmě koncem nebyl. Po několika dlouhých minutách, kdy nás kapela nechala čekat, řvát a „vydusit“ se všichni vrátili a halou se konečně rozezněla očekávaná skladba Victim Of Ritual, kterou fanoušci při hodnocení alba označili jako number one. Po této pecce přišlo ohromné překvapení, ostatně Tarja překvapení slíbila, ale to, co se stalo v tuto chvíli, bylo neuvěřitelné. Mnozí nevěřili svým uším, když Tarja spolu s kytaristou Alexem Scholppem začali zpívat Wish I Had An Angel – píseň z dob, kdy Tarja zpívala s proslulou kapelou Nightwish. Za tuto skladbu byla kapela odměněna snad nejbouřlivějším řevem, dupotem a potleskem za celý koncert. Poté následovalo již jen představení kapely, přání: „Dobrou noč“ (ano, opravdu jsem se nepřepsala), slib, že Tarja přijede příští rok v září a poslední píseň večera, která se dokonale hodí na závěr show – Until My Last Breath. Po tradičním házení paliček ještě Tarja všem vděčně děkovala a posílala polibky. Poté, co sešla z podia, kupodivu ještě prošla před první řadou a podávala všem ruce. A pak… konec, opravdu již definitivní. Koncert utekl neuvěřitelně rychle a patřil k nejlepším, kterých jsem se kdy zúčastnila. Bylo úžasné, že Tarja fanouškům několikrát děkovala slovy „děkuji moc“ a celkově na ní bylo vidět, jak je šťastná, že koncert dopadl přesně tak, jak se očekává od koncertu zahajujícího celosvětové turné.


Druhý den se ještě v Moravském divadle konala autogramiáda, kam přišlo nad očekávání mnoho lidí. Z organizačních důvodů byl proto povolen pouze jeden podpis a skoro nebylo možné se s Tarjou vyfotit, ale i tak bylo milé, že se autogramiáda uskutečnila.

Takže zase v září!Autor článku: Misha


Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist